Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem készülnek Magyarorsz...

Miért nem készülnek Magyarországon JÓ filmek?

Figyelt kérdés

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy pl miért kerül egy sz*r Kis Vuk 1,4 milliárd forintba, amit ráadásul még az állam is támogat, ahelyett, hogy ezt a pénzt inkább 3-4-5 normális nagyjátékfilmbe ölnék?

Hol van elrontva a rendszer? Nagyon régen elsők között voltunk filmgyártásban, most meg...


2012. febr. 19. 21:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes.

Nem tudom ez csak nekem tűnik fel?:


Ha nézek egy filmet mindig felismerem,hogy magyar filmről van szó,de nem azért,mert látom a szájukat,ahogyan beszélnek,vagy azért,mert ismerem a szereplőket,helyszínt,hanem azért,mert a kép,a videó egészen másmilyen megvilágításban van,és olyan rossz érzés tölt el,míg ha nézek egy más filmet,akkor ott jó a kép,és jó is nézni.Lehet,hogy csak én látom így.

2012. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

hát ha már megnézed azt h felkapcsolod a tvt és Fekete Pákót meg Joshibaratot látsz akiknek semmi köze a színészkedéshez és gondolom én sokkal több pénzt kap mint egy iskolázott színész szerintem akkor itt az egyik probléma.

a másik meg az h egy jó filmet tudj készíteni rengeteg pénz kell.Mondjuk Amerikában egy filmre annyit költenek mint Magyarország összesen egy évben és ehhez nagyon sok szponzor ami egyre kevesebb van ha egy film nem sikeres.


de ne szidjatok ha ez nem így van!:)

2012. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

az elsőnek szól.

igen én például észrevettem h elsősorban azért nem szeretem a magyar sorozatokat mert ah megfigyeled mondjuk a jóban rosszban szereplőit csak a szövegeket mondják de semmi érzést mimikát nem adnak a szöveg mellé és ez miatt nem tudja a néző se igazán átélni ami szerintem nagyon fontos egy filmben.félre ne értsetek nagyon jó színészek vannak de kell hozzá érzés is egy színpadi jelenethez nem csak darálni a szöveget elunt arccal.

2012. febr. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Egyetértek utolsó.
2012. febr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Higgyétek el, hogy ez nem a pénzen múlik. Külföldön is rengeteg példát lehet mondani az alacsony költségvetésű és jó filmekre. Pl: Rocky, Fűrész, Mad Max, de relatíve a Tarantino és Robert Rodriguez is viszonylag olcsón jönnek ki (amerikai viszonylatban).


Technikailag a magyarok is képesek már a szép filmes hatás elérésére: normális kamerák, bevilágítás, díszlet (már neccesebb), szóval még csak ezek sem lehetnének kifogások.

Szerintem például a Made in Hungária megállja a helyét akár külföldön is, minden tekintetben.

2012. febr. 19. 22:06
 6/21 anonim ***** válasza:
hát csak az a lényeg h szerintem egy magyar filmnek nincs akkora kiterjedése a világra mint egy amerikai filmnek.a másik meg h egy rocky vagy a mad max filmeknek is szerencséje volt.mivel akkoriban ilyen hasonló film nem is volt.de ma már annyira ki van használva az összes témák a filmiparban h szerintem ezért is hanyatlik a filmezés. ha megnézed az elmúlt pár évet nagyon kevés jó film volt.
2012. febr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A kiterjedés alatt rálátásra gondoltál?

Szerintem az nem lenne olyan nagy probléma, hogy nincs a magyar filmeknek komolyabb rálátása a világ dolgaira. Ez persze csak akkor érvényes, ha a magyar nézőközönséget akarjuk csak megcélozni.

Szerintem a magyarok többsége simán elmenne egy olyan Jó magyar filmre ami mondjuk pl: az aktuális társadalmi helyzetet/problémákat boncolgatja a mondanivalójában. Úgy mint A Tanú-ban vagy az Indul a bakterház is simán ide sorolható.

2012. febr. 19. 22:39
 8/21 anonim ***** válasza:
nézd meg Jancsó Miklós filmjeit,meg olyan filmeket ami magyar, és fesztiválokat nyert, meg indult, csak nézegess utána, de ne ilyen kommersz filmekre gondolj aminek csak az a lényege hogy minden jó meg minden király, hanem aminek igazi mondani valója van és valóságot tükrözi és elgondolkodtató
2012. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Utolsó: mert szerinted A Tanú az olyan minden szép és minden jó típusú film?
2012. febr. 19. 23:00
 10/21 anonim ***** válasza:

konkrétan nem arra gondoltam

most készült el egy jó animációs film 20 évig készült Jankovics Marcell álltal Az ember tragédiája

2012. febr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!