Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Melyik cigi/dohány/tubák/stb....

Melyik cigi/dohány/tubák/stb. márkák készülnek csak és kizárólag Magyarországon termelt dohányból?

Figyelt kérdés
Bevallom, nagyon furdal a lelkiismeret, hogy találtam egy nagyon jó ízű dohányt, de belgiumból származik. Nem akarom, hogy a magyar dohánytermelők kárára bagózzak, ha már bagózok. Egy termesztéssel foglalkozó ismerősömtől tudom, hogy pl. Szabolcsban szinte ez az egyetlen megélhetési forrás bizonyos embereknek. És igenis, dohányföldre kisebbségiek is járnak dolgozni!
2011. aug. 26. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát igazából sajnos egyre kevesebb van, mert utánanéztem egyszer. A Szofit bár a legnagyobb magyar cigiként emlegetik, csak Magyarországon, Pécsen gyártják, a dohány sem hazai, lassan kezdik a nagy külföldi dohányvállalatok felvásárolni őket is. Bár ilyen téren a Szofi jó, mert részben magyar.

Régen a Symphonia is magyar cigi volt, MO-n gyártották, magyar dohányból, de sajnos csak a 80-as, 90-es évekig, ma már a Symphoniát nem is gyártják itthon, hanem behozzák. Érdekesség képpen az gyártja a Symphoniát, aki a Westet is.

Mindez azért van, mert itthonról kezdenek eltűnni a régi hazai cigik, mindenki olyan felkiáltással áll hozzá, hogy "ugyan, régi proli cigi!" ezért vesz Marlborot például. Én szeretem a Szofit, majdnem rendszeresen szívom, bár nem az a Szofi, amit 20 éve megszoktam...

2011. aug. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó, de választ nem kaptam. Konkrét márkákra voltam kíváncsi, amik totál magyarok. Én a P20-ra, Pannóniára, Sodróra, Slágerre gondoltam pl., de nem tudom. Megkérdeztem egy dohánytermesztőt, ő sem tudja, mert felvásárolja egy cég tőlük, aminek még honlapja sincs... :(
2011. aug. 29. 16:40
 3/3 anonim ***** válasza:
szofi
2011. szept. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!