Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ajánlanátok néhány komolyabb...

Mike Rame kérdése:

Ajánlanátok néhány komolyabb hangvételű anime-t?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! Olyan anime-ket keresek, amik nem pusztán harcra, szuper erőre és hasonlókra koncentrálnak, hanem sokkal inkább a mögöttes mondanivalóra és esetleg el is gondolkodtatják az embert vagy legalábbis hatással vannak rá (persze azért nem zárom ki teljesen a harcjeleneteket). Mostanában kezdtem el újra anime-ket nézni, amit eddig láttam: School Days, Elfen Lied, Death Note, Angel Beats! Mindegyik nagyon tetszett, mindnek megvan a saját jelentős előnye :) Amit nem igazán szeretek azok a középkorban játszódó anime-k, valamint a régebbiek, vagy régebbi grafikájúak. Remélem tudtok nekem segíteni előre is nagyon köszönöm :)
2012. febr. 21. 18:54
1 2
 1/15 Sophiea ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez nálad mennyire számít komolynak, de szerintem a NANA nagyon jó. Keress rá szerintem megéri!!
2012. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

animeonlinehun.blogspot.com

folyamatosan publikálnak több fajta anime-t.Talán találsz valami érdekeset.Kérdésekre is válaszol a szerkesztő.

2012. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én a paradise kiss-t ajánlom.Nem túl hosszú viszont engem eléggé megfogott a hangulata.
2012. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Neon Genesis Evangelion

Welcome to the NHK

Serial Experments Lain

Cowboy Bebop

2012. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A Code Geass is nagyon jó
2012. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sousei no Aquarion ,

The Skull Man

Another(fut)

2012. febr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, tudom hogy genre nélkül nehéz ajánlani, ezért kicsit kutakodtam és tanulmányoztam a kifejezések jelentését, így ilyeneket keresnék:

tragedy, drama, psychological, slice of life, shounen de inkáb seinen, crime, thriller, school life, és talán comedy, ecchi. Hátha így könnyebb :)

2012. febr. 22. 13:10
 8/15 anonim ***** válasza:

Jin roh. (ez egy részes ova)

Gundam Seed


A többi komoly animét amit ismerek már írták.


De még az ilyen "végtelen shounenek" is elég sok mondani valója van, csak nagyon sok benne a harc/filler. Csak ahozz elég sok részt kell megnézni hogy haladjon a történet.

2012. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 waland ***** válasza:
Mondjuk ezeknek a feltételeknek épp a clannad és az Air is megfelel, Pszichológiai thriller kategóriának talán Paprika, Millennium Actress.
2012. febr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akár a GANTZ-t is megnézheted,bár ahhoz képest az Elfen Lied gyerekmese xD Elég gusztustalan,és inkább az ember rossz oldalát próbálja megmutatni.Még emelet az elnyomot büntudatot is elégé hangsúlyozza.21 résszes asszem.Egy ma is futó mangának egy kis részét dolgozza fel.Elég borús az egész.Kb a kétségbeesés érzését akarják keltetni benned miközben nézned,ráadásul mintahogy ezelőtt is mondtam,iszonyat gusztustalan.
2012. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!