Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem szinkronizálnak le...

Miért nem szinkronizálnak le minden filmet a mozikban?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy a pénz miatt, mert tuti többen megnéznék, ha magyar lenne a film.

Az a meglátásom, hogy a rosszabb filmeket szinkronizálják főleg, persze a kasszasikereket igen, de pl a Twilight utolsó részét feliratosan adták.

Nem akarnak több pénzt?


2012. márc. 20. 14:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Egy csomó filmet nem néztem/nézek meg, mert feliratos pl.:

Elhurcolva

Éhezők viadala

Csempészek

Columbiana


és még sorolhatnám, imádok mozizni, de nem olvasni járok oda és azért nem fogok pénzt kiadni

2012. márc. 20. 15:01
 2/18 anonim ***** válasza:
Kezdj el angolul tanulni és másképp fogsz gondolkodni!Egyébként a magyar szinkronok manapság sz@rt sem érnek, sőt idegesítőek!
2012. márc. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem vagyok bennfentes, logikámra alapozva arra tudok gondolni, hogy több filmet tartanak érdemesnek megvásárolni a mozik, mint amennyire kapacitásuk van szinkronizálni, ergo felállítanak egy általuk vélt fontossági sorrendet a feltételezhető anyagi bevétel szempontjából, és meghúzzák a határt. Így a maradék, ami feliratos marad, előzetes számításaik szerint bár valszeg kisebb kasszasikert jelent nekik, de az is hoz némi "pénzt a konyhájukra", különben nem venné meg azokat is adott filmszínház.
2012. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
ha angolul akarok filmet nézni letöltöm angolul,de nem fizetek érte...
2012. márc. 20. 15:11
 5/18 anonim ***** válasza:
15:11-es, néhány perccel ezelőtti vagyok. Még annyit, mégpedig most a te szemszögedre reagálva, hogy van előnye és hátránya mind az eredeti hangnak, mind pedig a szinkronosnak. Utóbbira nem térek ki most; az eredeti hang esetén -ne feledd: sokan ennek pártján állnak- az eredeti színész auditív metakommunikációját fogadod be, magyarán eredetiben hallhatod teljesebben a művészi önkifejezését, vagy legalábbis mondanivalóját, amit sugározni szándékozik: pl. azt, hogy milyen a hanglejtése, hanghordozása, a színész saját hangja, hangszíne, stb., mindezt összefüggésben a mindkét esetben érzékelhető vizuális jelekkel: mimikájával, gesztusaival stb.
2012. márc. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ha az eredeti hangra olyan nagy igény lenne akkor játszanák szinkronnal és felirattal is ugyan azt a filmet.

Szerintem az lenne a jó, ha mindent leszinkronizálnának és vetítenének felirattal is és szinkronnal is és akkor mindenki jól jár, bár szerintem 1-2 emberen kívül nem sokan ülnének be feliratosra, ha lehetne választani.

2012. márc. 20. 15:21
 7/18 anonim ***** válasza:
annak semmi értelme nem lenne,főleg nem haszna.egyébként mi bajod a felirattal?szerintem sok szempontból jobb is,mint a szinkron.persze pl a Jim Carrey filmneknél sztem elengedhetetlen a szinkron,de egy horrornál például nem fontos.
2012. márc. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az előzőre: tévedés! Ugyanis rendkívül fontos a horror filmeknél, hogy magyarul hörögjön a szörny! :P ;-)


Sokan szeretik letölteni netről az adott idegen nyelvű filmet eredeti hangon. Vannak, akik szerint szinkronosan sosem érdemes, vagy ha igen, az esetben az eredetit is muszáj megnézni (eredetiben hallgatni).

Moziban viszont furán venné ki magát, ha egyik nap szinkronosan, a másikon felirattal vetítenék az adott filmet...

2012. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
a horrort azért hoztam fel,mert az rétegműfaj,nem mindenki szereti,ezért kevesebben is nézik meg,mint pl:a Kung-fu pandát vagy ilyeneket.ezért nem is érdemes annyira szinkronizálgatni ezeket.szerintem a fűrészt is fölösleges volt.
2012. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egyszerű a válasz: A szinkronizálás sokkal drágább,mint egy felirat elkészítése.
2012. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!