Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a kiválasztott a Harry...

Ki a kiválasztott a Harry Potterben? Mert az utolsó részben Piton az emlékében azt mondja, hogy tudjuk ki rosszul tudja és nem Lilly fia Harry az. Noshát akkor ki kiválasztott?

Figyelt kérdés

2012. márc. 25. 00:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
neville
2012. márc. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
én nem tudom, mire gondolsz pontosan. Kinek mondja ezt? Biztos, hogy Harry a kiválasztott, pont az a lényeg, hogy eredetileg nem volt senki, de Volti meg a karta ölni, ezel ő választotta ki a legnagyobb ellenségét.
2012. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
kinek mondja? visszaemlékezik a könny amit ad Harrynek onnan lehet ezt tudni
2012. márc. 25. 12:08
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
na jó az nem könny hanem merengős ezüstszínű emlék izé? vagy te a filmet láttad? abban semmi se igaz
2012. márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
igen én a filmre gondolok
2012. márc. 25. 12:13
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
az hülyeség, logikátlan, olvasd el a könyvet
2012. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Harry a kiválasztott.

A próféciának az a része, amit Piton, így Voldemort ismer, csak annyit mondott ki, hogy egy fiú, aki július végén születik, olyanok gyermekeként, akik háromszor küzdöttek meg Voldemorttal. Ez két emberre is igaz: Harryre és Neville-re. Azonban Voldemort Harryt választja ki, hogy megölje(mert ugye a kiválasztott lényege, hogy képes legyőzni Voldemortot, és ő ettől fél), nem pedig az aranyvérű Neville-t, azt, aki pedig vallott nézetei szerint nagyobb ember, hanem azt, aki ugyanúgy félvér mint ő.(Dumbledore ezt a ötödik könyvben világosan elmagyarázza) Voldemort azonban nem tudott a jóslat második feléről, hogy akit választ, azt egyenrangúként jelöli meg, tehát részben ő maga ruházza fel az önön legyőzéséhez szükséges adottságokkal.(Ezt a részt ugyanis az ajtónál hallgatózó Piton nem hallotta, mert elküldték)


(Lily és nem LiLLy)


És olvasd el a könyvet, sokkal, de sokkal jobb. (Mondom ezt úgy, hogy mindegyik részét legalább háromszor láttam a filmnek!)

2012. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

És még annyi OFFként:

Hermione Granger

Ron(ald) Weasley

Perselus Piton

Dumbledore

2012. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy a 19:02-es válaszoló leírta.

És ami a filmben könny volt, az a könyvben ugyanolyan "emlékfoszlány", amit Dumbledore kihúz a pálcájával a fejéből a 4. részben.

2012. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Azt egyébként tényleg mondta valaki a filmben, hogy Neville a kiválasztott? Ha igen, csak azért, hogy megtévessze Voltit. Én nem emlékszem, háromszor láttam moziban, de ami nem jó az nem marad meg a fejemben.
2012. márc. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!