Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ki a kiválasztott a Harry...

Ki a kiválasztott a Harry Potterben? Mert az utolsó részben Piton az emlékében azt mondja, hogy tudjuk ki rosszul tudja és nem Lilly fia Harry az. Noshát akkor ki kiválasztott?

Figyelt kérdés

2012. márc. 25. 00:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A Hermione Gingeren besírtam:)
2012. márc. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már szépen leírták, szóval okosabbat nem tudok szólni az igazságnál. Annyit javasolhatok, hogy a filmnek egy szavát ne hidd.
2012. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ötödik résztől kezdődően a filmek a könyveknek csak a 30%-át tartalmazzák (sacperkábé)

A könyvek elolvasása nélkül én valószínűleg nem is értettem volna az utolsó négy filmet

2012. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
a kiválasztott: a szülei 3-szor küzdenek meg a nagyúrral, és a germek június, végén születik... ez lehetett volna neville-is, csak ő 1 napra rá születik meg... voldemort meg akarta ölni harry-t, de az anyja megvédte, és ezzel felruházta egyfajta védelemmel voldemort ellen... a próféciáan ez hangzik el, de a második részében, ami az 5.-ik részben lévő kristálygömbbe volt, miszerint a nagyúr egyenrangúként jelölte meg.. tudta nélkül, a lelkének egy töredéké harry-be tette, így voldemort nem halhat meg, míg harry, megnem hal...
2012. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Július végén, és Neville egy napon született Harryvel
2012. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szó sincs arról, hogy Neville lenne a kiválasztott. Ez egy kicsivel bonyolultabb. Valójában senki se lenne "kiválasztott", ha Voldemort nem 'döntött' volna így. Sybill Trelawney jósolt valamit, ami valószínűleg meg se történt volna, de Piton meghallotta és elmondta Voldemortnak. A 'jóslat' Harryre és Neville-re is vonatkozhatott, de Voldemort Harryt látta 'nagyobb ellenfélnek'. Így Harry lett a 'kiválasztott'.
2012. máj. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
Harry a kiválasztott... A jóslatban az volt hogy egy július végén született fiú a kiválasztott. Neville és Harry is július végén születtek de Harry a kiválasztott. Piton nem véletlenül basztatta mindig Nevillet.
2013. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Neville és Harry kb. egy időben születtek, a jóslat mindkettőjükre igaz volt, de Voldemort Harryt jelölte ki ellenfeléül.
2021. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!