Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mirol szol a Ragyogas cimu film?

Mirol szol a Ragyogas cimu film?

Figyelt kérdés
Ha lehet reszletesen irjatok le, es ne valahonnan masoljatok, mert nagyjabol minden ilyen filmes honlap ismertetot elolvastam. Kb. minden erdekel, mert elszeretnem kezdeni, de nem merem. :D:D Tudom sopiler meg minden, de akit nem erdekel, az majd nem olvassa.
2008. ápr. 18. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én láttam a filmet, egész jó, de nem annyira félelmetes hogy huhh, szívrohamot kapj

na szal röviden:D: van benne egy hapi, jack torrance, aki a családjával elvállalja egy coloradoi szálloda karbantartását télen. van neki egy kb ötéves fia akinek a szájában él a képzeletbeli barátja asszem és egy felesége aki tényleg félelmetes (külsőleg). a pasi kicsit kettyós, alkoholista és eltörte "véletlenül" egyszer a fia karját. egybk a pasas író(jelölt), a könyvét akarja megírni, békében, bezárva. a szállodaigazgató már előre figyelmezteti, hogy az előző karbantartó legyilkolta a családját, mert megőrült a bezártságtól (coloradoi tél nehézügy, teljesen el vannak szigetelve a világtól), de ez őket nem annyira zavarja. szóval beköltöznek a szállodába télre. van ott egy néger szakács is eleinte, aki elmondja a kisfiúnak, hogy van egy ritka képessége, a ragyogás, lát mindenfélét, olvas a gondolatokban, érzi a múlt érzéseit, meg már nemtom, és neki is van ez a képessége. szóval azután a niger is hazamegy a szállodából, és hárman maradnak. a kisfiú általában a szálloda üres folyosóin biciklizik, és halucinál, annyuk izélget-bizélget, apjuk írogat, de egyre agresszívebb, pl. amikor a nő kaját hoz neki, leordítja a fejét. a nő egyszer bele is néz a készülő regénybe, ezer oldalon keresztül csak egy mondat ismétlődik benne: "csak munka és semmi szórakozás. jack unatkozik." vagy valami ilyesmi. szóval ha eddig esetleg nem esett le neki, most rájön, hogy jack teljesen bolond. jack közben odaképzeli a szálloda volt vendégeit, összemosódnak a régi emlékek a jelennel, az előző gondnok alakja (aki szétvágta a családját) az elméjében is arra biztatja, hogy ölje meg a feleségét ésa fiát. szóval, lesz egy fejszéje, meg elvágja a rádiós összeköttetést is, de a nigger szakács rájön, hogy baj van, valahogy elmegy a szállodába, de jack megöli. aztán az a vége, hogy a családját üldözi a labirintusban a szálloda udvarán. asszem végül megmenekül a fiú és a nő. hát ennyi. nemtom mire vagy émég kíváncsi. ne aggódj, nem olyan durva, hogy behalj:)

2008. ápr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tenyleg nem tunik olyan ijesztonek, mint amilyennek kepzeltem. :D:D Koszi. ^^
2008. ápr. 18. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem ijesztő annyira a film, de ha szeretsz olvasni, akkor a könyvet csak ajánlani tudom... Mikor olvastam, a tesóm berontott a szobámba én meg annyira megijedtem, hogy rögtön sírva fakadtam :) (Ja, lány vagyok... :) )
2008. ápr. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a könyv az igazi!

Filmet már többet is csináltak belőle, van olyan,

aminek nem sok köze van az eredetihez...

2008. ápr. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Könyveben bitang jó, van benne egy sor, amitől a mai napig borsódzik a hátam: "Ez az embertelen hely emberi szörnyetegeket szül." Bár azt hiszem, ezt Stephen King is idézte valahonnan, de nagyon üt. Bár a film sem rossz (én a három részes verziót láttam), de könyvben tényleg nagyon para. Pedig én azt hittem előtte, hogy könyvtől nem lehet megijedni, csak borzongani. Fantasztikusan jó. Éjszaka nem ajánlatos olvasni, mert én pl. utána úgy féltem sötétben, hogy amikor a kisfiam csuklott egyet álmában, én akkorát sikítottam ijedtemben :)
2008. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Huha:D:D A konyv is megvan, tesom nagyon parazott tole, pedig o nem felos. :D En meg aztan.. sajat arnyekomtol felek. :D
2008. ápr. 19. 10:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
a könyv iszonyú jó, de a film se rossz. gondolok itt a Jack Nicholson-os változatra, ugyanis több is készült. Jack nagyon jól játssza a szerepét, és szerintem a kisfiút, sőt még az anyját játszó színészek is kiválóak. :)
2008. júl. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Filmes verziója (a rövidebb) azért jobb mert Jack nicolson és a többi színész nagyot alakítottak benn és nagyon jól megcsinálták a hosszabb(még nem láttam) azért mert az könyv összes részét végigköveti azt hiszem 3 részes film.
2011. ápr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!