Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Pókember miért nem szerepelhet...

Pókember miért nem szerepelhet a Bosszúállókban?

Figyelt kérdés
Eredetileg, úgy tudom, hogy sólyomszem, és fekete özvegy helyett Pókember, és Rozsomák(farkas)szerepelt volna... a másodikat még meg is értem, hisz ugyebár az x-men teljesen más univerzum, és a bosszúállók szereplőinek többségéről készült előzményfilm is... tehát rozsomák nem kérdés, hogy miért nem szerepel, de vajon pókembert miért nem rakták bele a filmbe... talán azért, mert most készült róla film, és ha lesz bosszúállók 2, abba már őt is berakják?(előre is kössz a válaszokat :D)

2012. máj. 13. 14:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
72%
Mind egy univerzum. Ennyi erővel meg lehetne kérdezni, hol a francban van a Fantasztikus négyes?
2012. máj. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Ez még semmi, de a badacsonyi görényember se volt benne, ezzel cseszték el az egészet!
2012. máj. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy másik stúdiónál vannak a Pókember megfilmesítési jogai.
2012. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
32%

hát a fantasztikus négyes eleve nem szerepelhetett benne, ha a fantasztikus négyes két főszereplője amerika kapitánya és fekete özvegy

egyébként meg szerintem azért csak ők vannak benne, mert a bosszúállók képregénybe is csak ők vannak

2012. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
A Fekete Özvegy, és a Láthatatlan csajszi nem egy és ugyanaz. :D Csak nagyon hasonlítanak a színészek, Scarlett Johansson és Jessica Alba
2012. máj. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%

A Pókember, X-men, Fantasztikus 4-es, Bosszúállók, Megtorló, stb. egy képregény univerzumhoz tartoznak, ez pedig a Marvel, szóval Rozsomák szerepelhetett volna benne, sőt azt hiszem a képregényben volt olyan időszak hogy a Bosszúállók tagja volt.

A másik képregény univerzum pedig a DC, ide tartozik Superman, Batman, az a galaktikus zöld békefenntartó akinek most nem ugrik be a neve, Jonah Hex stb.

Elvileg volt egy olyan képregény, hogy DC a Marvel ellen, és abban találkoztak, szóval semmi sem zárja ki, hogy egy filmben szerepeljenek. (Sőt Pókember még a Transformersekkel is találkozott, szóval itt mindenki egy valóságban van :) ).

Pókember is később vált a Bosszúállók tagjává, szóval szerintem először eredeti karaktereket akartak beletenni az első filmbe. Gondolom azért nem került bele, mert ha úgy vesszük Pókembernek nem teljesen baráti a viszonya a törvénnyel és a társadalommal (legalábbis képregényszinten), addig a Bosszúállók élvezik a társadalom és a hivatalos szervek támogatását, és így kicsit nehéz lett volna összehozni őket. A másik meg amit Te is mondtál, hogy valószínűleg azért nem, mert most jön ki a Pókember film, és lehet hogy kicsit sok lett volna belőle az átlag nézőnek. Na meg a Bosszúállókban Stark volt a poéngyáros, félő hogy Pókember elvette volna tőle ezt a helyet.

2012. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
sokaknak igaza van, és teljesen egyet is értek vele, de azt, hogy egy univerzum lenne, a mutánsokkal teli föld, és a vegyi, illetve nukleáris stb... kísérletekkel létrehozott szuperhősök, na azzal vitatkoznék... tudom, hogy a képregény egy univerzum, de x-men , és hulk, illetve vasember filmek teljesen nem illenek össze... szerintem jól döntött a rendező, hogy nem teljesen a képregéyn szerint alkotta meg ezt a filmet, de a véleményetekre voltam kíváncsi... kössz mindenkinek :D
2012. máj. 15. 07:29
 8/20 A kérdező kommentje:
egyébként azt én is tudtam, hogy a fantasztikus négyesben szereplő fáklya, nem más mint az amerika kapitány... csak nem vágom miért így döntött a rendező... amerika kapitányként sokkal jobban szerepelt... :D
2012. máj. 15. 07:30
 9/20 ChrisM ***** válasza:
100%

Barátom, az, hogy tíz filmet hogyan rendez meg tízféle rendező, az még nem írja felül azt, hogy az úgynevezett Marvel-univerzumban Pókembertől a Fantasztikus Négyesig sokszáz szuperhős él és szuperbűnöző él egymás mellett, ergó oda-vissza átjárható az egész, és az évtizedek során bőven volt arra precedens, hogy az egyik szuperhős újságjában megjelent egy másik szuperhős (pl. a Fantasztikus Négyesben a Pókember és fordítva). Van olyan történet is (A titkos háború), amiben az összes (!) Marvel szuperhős szerepel.


A Bosszúállókkal szintén ez a helyzet, egy sok évtizedes újságról van szó, amiben sok Marvel-szuperhős megfordult, egy időben a Pókember is valóban. A filmes adaptációnál nem követték szorosan a képregényt, hanem több helyről ihletet véve gyúrtak egy új történetet (pl. Nick Fury eleve csak az Új Bosszúállók képregényben jelent meg először). Ezt csinálják mindegyik képregényadaptáció esetében, egyiknél sem tudod konkrétan megmondani, hogy na, ez X. évfolyam Y. lapszámából lett csinálva.


Az eredeti kérdésedre egyébként a nagyon triviális válasz, amit valaki már írt is, hogy a Pókember megfilmesítési jogai egy másik stúdiónál vannak.

2012. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Sosem voltam nagy képregény mániás tehát nem vagyok benne otthon... de gondolj csak bele, egy olyan filmbe(aminek majdnem minden egyes főszereplőjét, már láttuk saját filmben, amit szerintem inkább a bosszúállók előzményének inkább tekinthetünk)... és egyszer csak megjelenne Farkas/rozsomák, aki, összeférhetetlen lenne az összes szereplővel, mivel ő egy mutánsokkal teli világban él... ha ezek után se fogjátok fel, hogy mit, miért kérdeztem, akkor nem fogom újra elmagyarázni... szerintem Stan Lee-ék sem gondolták át a dolgot, mikor belerakták a képregénybe...
2012. máj. 16. 05:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!