Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen nyomozós film van, ami...

Milyen nyomozós film van, ami igaz történeten alapszik? A Zodiákus és a Hetedikhez hasonló filmeket keresek.

Figyelt kérdés
A Zodiákus-hoz hasonló filmeket keresek. Elsősorban megtörtént eseményeken alapuló filmeket kérnék, de kitalált történetű detektívfilm is jöhet, mint pl a Hetedik.
2012. máj. 19. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:

hát hasonlót nem tudok talán a Rosewood-azt égő város de az is a rasszizmusról szól h h gyújtanak fel egy egész falut a fehérek egy félreértésből.

de ajánlom neked a Szellem és Sötétség című filmet.nekem az nagyon tetszett.

mindkettő igaz történet.

jah esetleg a Kiképzés Densel Washingtonnal

vagy a Pokolból Johnny Deppel

vagy egy régi kedvencem Az ítélet éjszakája

ezek nem igazt történetek meg nem nagyon hasonlítanak amiket felsoroltál de nagyon jó filmek!

remélem segíthettem!

2012. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

No, az a baj, hogy sok ilyen filmet, ahol a valóságban nagy nyomozás volt, mert szörnyű dolgokat követtek el, a filmekben inkább már eleve az elkövetők szemszögéből mutatják be. Tehát nem a nyomozásra fókuszálnak, hanem hogy milyen személyiségűek a gyilkosok, miért lettek olyanok, amilyenek. Pl.: A rém


Ezért van az, hogy inkább csak kitalált történetű filmeket tudok ajánlani.

De azokból íme kettő:


Hatodik:

[link]

A Hetedik sikerek után ezt a frappáns címet kapta a magyar keresztségben, de a cím ne tévesszen meg, semmi köze a nagy elődhöz. Viszont egy remek francia film, amelyben a nyomozók feladata van előtérben. Engem nagyon elkapott!


Aztán itt van még egy régebbi film. Éppen ezért nem is tudom, mennyire beszerezhető, de ha neked sikerül, mindenképp nézd meg. Ebben a nyomozós-izgalmas-körömlerágós stílusban etalon a film. Kötelező!

[link]

Én még Gyilkos lövés címen ismertem


Csak aztán majd írd meg, légy szíves, miként tetszettek!?

2012. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Evilenko - ez igaz történet, hasonló, mint a zodiákus.

Gyilkosság online - kitalált, de nagyon jó film.

Az apokalipszis lovasai - ez is kitalált, de nem rossz kis film.

2012. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Hullám
2012. aug. 1. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a kapj el ha tudsz is nagyon jó, bár nem gyilkosról szól, hanem "cask" egy csalóról, hamisítóról, de hasonlóképpen a zodiákushoz elég valósághűen adja elő a történetet, ha utánaolvasol szinte pont úgy történt a valóságban is mint a filmben.
2012. okt. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Poughkeepsie szalagok :D

igaz történeten alapszik és nagyon durva, máis sem találtál meg a gyilkost

2014. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
előző válaszolónak: tudom, hogy már több mint egy éves a hozzászólásod, de atyaég még komolyan él és létezik olyan ember a földön, aki egy nyilvánvaló found footage filmre azt mondja, hogy igaz történet? persze a paranormal activity is igaz történet meg az ideglelés meg a rec és az összes többi... ez egy műfaj, ami nyilván azért jött létre, hogy minél közelebbinek érezd az eseményeket ezáltal azok mégfélelmetesebben hassanak. de fikció mind fikció. ne vegyetek már be mindent amit az orrotok elé tesznek.
2015. nov. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyet keresek
2016. máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!