Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van olyan drámai film amit...

Van olyan drámai film amit azért bántál meg hogy megnéztél mert nem voltál elég erős hozza lelkiekben?

Figyelt kérdés
Van, amit megbántad hogy megnéztél (nem a film minősége miatt) hanem mert túlzottan megviselt téged?
2012. máj. 31. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem ha egy film képes megviselni engem, az csak azt bizonyítja, hogy minőségi alkotás. És miért bánnám meg, hogy megnéztem egy jó filmet? :) Érted, hogy értem...
2012. máj. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem bántam meg, de kifacsarta a lelkemet: Amikor tizenhárom újhold van egy évben
2012. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerelmünk lapjai. Nem bántam meg, de nem tudtam másra gondolni, és persze a sírás....
2012. jún. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

23:43


Én értem nézeted és egyetértek veled, hogy az is nagy alkotásnak számít ami ilyen hatással van a lelkedre, ugyanakkor nem tartom figyelmen kívüli tényezőnek, hogy az EGYÉNRE az a bizonyos mű milyen hatással van! Tudod, minden ember egyedi, egyedi világnézettel, értékrenddel, nem mindenki olyan überf,sza és erös hogy képes legyen leszűrni a borzalmat egy (tartalommal és üzenettel rendelkező) hentelés, gyilkolás és bánattengerben 100% osan ép lélekkel távozzon a fotelből.


Mondjuk az alapból a gyenge, hiányos világnézet, énkép és akaraterő ismérve, ha valakit kiüt egy film, vagy azt nem képes építő jellegűvé alakítani, képtelen túllépni azon a sz,rkupacon amit az arcába tolt a mű a tartalom mellett (amiknek bizony benne kell lenniük a filmben, a hatás miatt, meg sokan xy gyilkolás vagy szívfacsaró jelenet nélkül le sem ülnének megnézni egy filmet, mondjuk ez szerintem őket is minősíti)


Az emberek alapból imádják látni a borzalmakat, sírni és azt a kellemes érzést átélni hogy nem nekik kell elpusztulniuk, szenvedniük abban a pillanatban, hanem a képernyőn lévő színésznek. Ez a tragédia élvezése, a lélek egyik társadalmilag elfogadott aberációja, mi több, díjazott dolog is (pl Oscar gala).


Természetesen ilyen filmekre szükség van, hiszen ez a mi világunk, és a borzalmakról nem tudomást venni struccpolitika lenne, illetve csonk világképe lenne sokaknak (rossz nélkül nincs jó, a világ árnyaltsága), viszont (véleményem szerint) jól minősít egy adott személyt, aki csak a drámákért és tragédia halmazokért van oda...

2012. jún. 1. 23:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, aki csak ilyen filmeket hajlandó nézni, azzal valami komoly probléma lehet... A másik véglettel ellentétben nincs szerintem baj, akik inkább csak vígjátékokat, meg blockbustereket néznek, amikben mögöttes tartalom nem igazán van. Teljesen érthető, ha valaki a filmekben kizárólag a könnyed szórakozást keresi, én is szeretek néha csak hátradőlni, és élvezni a képembe robbanó effekteket, meg az egysoros beszólásokat. Ez is a szórakozás egy fajtája. Az már más kérdés, hogy számomra (és gondolom a legtöbb embernek) sokkal emlékezetesebbek az olyan alkotások, amik amellett, hogy szórakoztatnak, valamilyen komoly tartalommal is rendelkeznek, és ezt szépen is tálalják (legyen az épp meghökkentő, vagy szívszorító). Mindenesetre én az ilyesmi filmeket jellemzően nem nézem meg kétszer egy év alatt.
2012. jún. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!