Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Ti is észrevettétek hogy van...

Ti is észrevettétek hogy van egy pár logikai bukfenc a Harry Potterben?

Figyelt kérdés

A másodikban:

-Miért nem a szellemeket küldik megkeresni a titok kamráját, és ugye ők áttudtak menni a falon és rohadtul nincs semmi dolguk egész nap csak szállingózni ide-oda, hh nem találták már meg?

-Mikor Félig Fej Nélküli Nick kővé dermedt a baziliszkusztól, őt hogyan gyógyították meg?

-Hisztis Mirtill ugye a baziliszkusz miatt halt meg és ezt tudta is mindenki (mármint annyit biztosan h a titok kamrája miatt). Azt is tudják gondolom a tanárok is h Hisztis M. ott maradt szellemként...Akkor miért nem kérdezgették ki??


A harmadikban:

-Mikor a dombról nézik h lefejezik csikócsőrt, akkor hh nem látják meg magukat? Mármint mikor visszamennek kiszabadítani CS.Csőrt akkor a múltbeli énjük attól függetlenül a hegyen állnak és végignézik, mivel a múlt nem változott meg.


Negyedikben:

-A bolgárok hajóval jönnek.De elvileg az egy tó ott nem? akkor hogy tudtak egészen bulgáriából áthajózni abba a tóba??



2012. jún. 29. 12:09
 1/5 A kérdező kommentje:

Még csak a negyedik film felénél tartok , ugyhogy csak a negyedikig vettem észre ezeket.

(egyébként még mielőtt vki megjegyzi, én is tudom h a film meg a könyv nem ugyanaz, és olvastam mindegyik könyvet 5X ha nem többször)

2012. jún. 29. 12:13
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
igen. a könyv megmagyarázza ezeket, de amikor filmben látod, meglepődsz, hogy ez mégis hogy történhetett. a könyvben minden benne van. :D
2012. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nem az h könyvben benne van , hanem pont hogy könyveben nem így van. Pl ugye ami a harmadikban nagyon nagy baki amit irtam, az a könyvben úgy van hogy nem látnak belőle semmit csak hallják a puffanást.
2012. jún. 29. 15:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
De például, a másodikban, hogyha nem közvetlenül nézel a szemébe a baziliszkusznak, akkor nem halsz meg. És mikor Myrtle a szemébe nézett meghalt, pedig szemüveges volt. Jó, lehet, hogy pont a szemüveg fölött látta meg, de akkor is! Ez is egy baki. Legalábbis szerintem. Viszont a tavasat én sem értem :D
2012. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 DFGHJKL válasza:

Az első alapjáraton jogos, de mivel egy olyan varázsvilágban játszódik, amiben nyilván vannak balladai homályok, amibe betudható, hogy a titkok kamrája különböző varázslatokkal van levédve, és biztos létezik olyan is, ami a szellemek áthatolhatatlanságát idézi elő.

A második: sokan kővé dermedtek, és meggyógyították őket, az, hogy ő egy szellem és meggyógyult, csak azt bizonyítja, hogy kihagyták a gyógymód elbeszélését.

Hisztis Mirtillt én sem értem, mért nem kérdezték ki.

Utána: A filmben is csak hangot hallunk, és azt látjuk, hogy arra néznek, de nem tudhatjuk, hogy látják-e vagy nem.

Amúgy meg ebben a világban a hajó szerintem bármikor átváltozhat egy másik eszközre, és nem vagyok benne biztos, de ebben a világban talán a földrajzi helyek is megváltoznak.

De ettől függetlenül vannak logikai bukfencek a filmben. :)

2017. nov. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!