Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miben tér el a Trónok Harca...

Miben tér el a Trónok Harca sorozat, a könyvektől?

Figyelt kérdés

Nos, nagyjából egy hete kezdtem el nézni a sorozatot, tegnap estére már meg is néztem mind a két évadot. Nagyon tetszett az egész világ, a szereplők, gyakorlatilag 10/10-es az egész sorozat. De nagyon elkeserít, hogy még nincs kész a folytatás, és mivel szeretek olvasni, inkább elkezdeném a könyveket, ezért érdekelne, hogy mennyiben tér el a könyv és a sorozat egymástól, és hogy melyik könyvből készült melyik évad (gondolom én 1. könyv 1. évad...) és ha valaki el tudná mondani a különbségeket, akkor elkezdem a könyvet a 3.tól (ha érdemes)

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!



2012. júl. 6. 14:03
 1/9 anonim válasza:
Mindenképpen olvasd el a könyvet! Westeros története sztem a sorozatban nem annyira részletes. Említenek dolgokat, de a könyvben több van. Maradtak ki karakterek is. Én is a sorozat után olvastam el, habár az első évad után, de így is tök gyorsan elolvastam. Sztem nem fog zavarni, hogy láttad már sorozatban.
2012. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
ja és igen az 1. évad az első könyv. a második évad nem tudom pontosan hol fejeződik be, mert még nem néztem meg, de az a 2.könyv, esetleg egy picit belenyúlhat a 3. könyvbe.
2012. júl. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A második évad azzal fejeződik be, hogy Királyvárat megvédik, Johnt elviszik a Vad táborba, a Mások elindulnak a fal fele, a sárkányokat visszaszerezték kifosztották a fekát, a Stark fiúk meg elindultak a Fal fele. Itt tér véget, és ahogy utánanéztem, nincs teljes átfedés a 2. könyv és a 2. évad között, lehet inkább a 2.al kezdem, az 1.vel biztos nem, mert sajnos a nyár végétől megint nem lesz időm semmire...
2012. júl. 6. 16:29
 4/9 anonim válasza:
Ha teheted olvasd el a könyveket, mert az 1. évad az jó könyvadaptáció volt, de a második évadnak nagyon sok része köszönőviszonyban sincs a könyvvel. A későbbiekben még fontos emberek halnak meg, vagy teljesen kihagyják őket. Na és az a sárkány ellopás, és a kifosztás utána az nevetséges! Körülbelül 30-40% volt hű a könyvnek. Bocsi hogy sok olyan írtam ami nem kapcsolódik, arra figyeltem hogy spoilerkedjek. Tehát olvasd el a könyveket nagyon jók részletesebbek jobban bele tudod magad élni, viszont utána nem fog tetszeni a sorozat.
2012. júl. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerintem a 2.-al kezdem, viszont ha más is a könyv, a sorozat érdemeit ez nagyban nem fogja befolyásolni számomra, a sorozat egy jó sorozat, a könyv egy jó könyv. Köszönöm a segítségedet és a tanácsaidat! :)
2012. júl. 7. 20:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy voltam mint Te. Megnéztem a sorozatot, nagyon megtetszett, és úgy döntöttem elolvasom a könyvet is. Bár jómagam az elejétől kezdtem, most végeztem ki az első könyvet, a héten megveszem a másodikat.

De ebben is számos olyan dolog volt ami a sorozatból kimaradt. A Sasfészek hogy egyet említsek (Catelyn húgának a vára). Teljesen más a hely a könyvben és a filmben. A sorozatban lévő várat egy kisebb képzett sereggel simán el lehetett volna foglalni. Viszont ahogy a könyvben leírják.... akár több tíz- vagy akár százezer katona is az életével fizetne ha azt az erődöt megpróbálnák bevenni.

Alig várom már a harmadik könyvet de akkor is végigrágom magam valamennyin :)

2012. júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

igen.

egy könyv,egy évad.

az első évad,a tv sorozat,nagyon jól sikerült és követi a könyvet.

a 2.ban már vannak eltérések,hiányoznak szereplők,mások a helyszínek,egyszerűsítve van a történet és a látvány.

ha tetszik a sorozatban látott világ és karakterek,akkor kihagyhatatlan az első könyv.

a történet pontos áttekintése és az élmény miatt is.

2012. júl. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a harmadikkal kezdesz, nagyjából ezeket a dolgokat kell tudnod:

- Dany része nem úgy fejeződött be, mint ahogyan a könyvben, hanem a kikötőben találkozott egy harcossal (Erős Belwas) és egy öregemberrel, akiről majd ki fog derülni, hogy kicsoda. Illyrio küldte őket (az első évad elején ő bonyolítja az üzletet a dothrakiakkal) és haza akarják vinni Danyt. Jah és a szolgálói nem haltak meg.

- Jojen és Meera Reed nem jelent meg a 2. évadban, pedig fontos szerepük van. Miután Bran és társai előjönnek a kazamatákból, szétválnak: Osha megy Rickonnal az egyik irányba, valamint Bran, Hodor, Jojen és Meera a másikba. Egyébként Jojen "greenseer", azaz zöld álmai vannak, tehát néha bele-belelát a jövőbe.

- Rob házassága nincs benne a 2.könyvben. A harmadikban lesz majd és nem azt a lányt veszi el, akit a sorozatban, hanem Jeyne Westerlinget, egy Lannister-barát ház tagját.

- Zúgó: ugye innen származik Cathlyn. Az apja Hoster Tully, testvére Edmure(ő Zúgó örököse). Nagybátyja Brynden Blackfish (Feketehal), a család "fekete báránya", Rob egyik fontos embere.

- Beric Dondariont még Ned küldte el az udvarvól, azért hogy rendet teremtsen a Folyóvidéken és kivégezze Clegane-t. De Ned halála miatt nem tudta ezt teljesíteni, ezért egy vörös pappal, Myri Thorossal felcsaptak banditának, de valójában csak az embereken próbálnak segíteni.


Most így ennyi jutott eszembe, de ha olvasás közben kérdésed van, írj nyugodtan! Egyébként jól mondták a többiek, az elejétől olvasni az igazi, de ha ezt nem tudod megtenni, sztem a 3.résztől is élvezhető!

2012. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végül elkezdtem, a másodiktól. Az utolsó kommentet le sem olvasom (ha nem haragszol meg), mert inkább nem lövöm le magamnak a poént. Mindenkinek köszönöm segítséget!
2012. aug. 16. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!