Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Fiamnak az ö érdekében javasol...

Fiamnak az ö érdekében javasoltam egy alapmű, de erőszakos filmet aminek megnézése után súlyos problémák jelentkeztek nála, mit tehetnék az érdekében?

Figyelt kérdés

A helyzet eléggé megrázó nekem és apát próbaló feladatnak bizonyul... Azt tudnotok kell hogy a fiam (Aki 19 éves) igazi művészlélek, tucatnyi képe van és minden héten készít minimum 2 igen részletes és szép képet. Kedveli és szereti az alkotásokat. Ebből kiindulva azt javasoltam a fiamnak, hogy nézze meg az én kedvenc művészeti alkotasaim, a Sebhelyesarcút és Keresztapa I et. Miért? Mert komoly művészeti alkotások, elgondolkodtatóak és mély érzelmek vannak benne, továbbá (gondoltam) segíthet neki megérteni ezt a világot és élmény lesz szamara.


A következő megdöbbentő következményei lettek: erőszakosan kezdett el viselkedni mindenkivel a családban, ordibálni kezdett, remegni, káromkodni és csapkodni. A film mondatait alkalmazza gyakran pl. "Van egy visszautasíthatatlan ajánlatom a számodra, ha nem fogadod el szétlövöm az agyad apa!", "Rohadtul szétverlek mint azt a hülye feleséget!" és hogy "W.f.n kulo neked b.zmeg!"


Teljesen öngól volt megnézetnem vele... Élmény helyett egy lelki terrornak fogta fel és (a reakcióiból ítélve) a film illúziója és a valóság összemosódott a szamara! Én azt hittem mar van olyan érett és idős hogy ilyesmi ne történjen meg, tévedtem. Úgyhogy a jövőhéten mar megy is pszichológushoz (a javaslatomra), mert amit művel a film óta az tarthatatlan és minősíthetetlen.


Próbalom megértetni vele hogy ez csak egy film volt, senki sem sérült vagy halt meg, a színészek nem jókedvükben káromkodtak és csapkodtak, illetve mindez csak a felszín a tartalom mellett, válasza "Jól van, menj a sorompó elé szétlövetni magad!" Sosem volt velem ilyen tiszteletlen!


A rajzai azóta... "Enyhén" megváltoztak. Tőle példanélküli módon lefejezett embereket ábrázol, illetve mostani, készülő képén egy végtelen lányt vernek szét a megterített asztal előtt szíjjal. (Ugye ez is Keresztapa beütés)


Nem tudom mit tegyek, de szégyenlem magam mint apa hogy fiamnak ekkora lelki fájdalmat okoztam, még ha nem is szándékosan, megrémít a helyzet és tegnap éjjel még sírtam is emiatt. (Pedig sírni 3 éve sírtam utoljára, maikor édesanyámat temették el) Mit tehetnék még a pszichológuson kívül?


2012. júl. 7. 16:40
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

A fiad ilyen volt alapból. A film csak segítette felszínre törni az indulatait. Van egy hasonló ismerősöm. Múltkor egy film alatt nekem ugrott és elkezdte szorítani a nyakamat. Nála gyakrabban jelentkeznek a dühkitörések. Persze a szülők, meg a tanárok szerint csak egy kicsit indulatos, de nem igaz.

Másokat okol a saját hibájáért, hamar elveszti a türelmet, ha nincs felnőtt a közelben, akkor meg csapkod, őrjöng és másokat is bánt, tekintet nélkül. Ha a te fiad is ilyeneket csinál, nem pszichológusra, pszichiáterre van szüksége, még mielőtt másokat fog bántani.

2012. júl. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"A fiad ilyen volt alapból. A film csak segítette felszínre törni az indulatait. Van egy hasonló ismerősöm. Múltkor egy film alatt nekem ugrott és elkezdte szorítani a nyakamat. Nála gyakrabban jelentkeznek a dühkitörések. Persze a szülők, meg a tanárok szerint csak egy kicsit indulatos, de nem igaz.

Másokat okol a saját hibájáért, hamar elveszti a türelmet, ha nincs felnőtt a közelben, akkor meg csapkod, őrjöng és másokat is bánt, tekintet nélkül. Ha a te fiad is ilyeneket csinál, nem pszichológusra, pszichiáterre van szüksége, még mielőtt másokat fog bántani."


Üdvözletem!


Azok a tüneteket amiket ez a bizonyos ismerősöd csinál rémisztően hasonlítanak arra, amit a fiam tesz... És úgy latom, ennél a bizonyos ismerősödnél is ez volt a szikra, egy film. Tehát akkor nem egyedi a fiam esete, ezek szerint mással is történik ilyen... Nagyon fájdalmas belátnom és rosszul esik szívemnek, de egyetértek veled abban, hogy nem a film tette ezt vele, ez csupán csak előhozta az ö efféle énjét...


Azonnal lépnem kell, mielőtt még másnak is bántódása esik a fiam miatt, mindenki érdekében! És itt már nem hat a szép beszéd! Egyenlőre még csak pszichológust alkalmaznánk feleségemmel, ha ez sem válik be, jöjjön a pszichiáter

2012. júl. 7. 18:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Ugye te vagy az, aki már vagy kétszer regényt írt itt a Keresztapáról?

Szerintem csak kitaláltad a fenti történetet, és ha igazam van, neked kellene felkeresned egy orvost.

2012. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

23:38


Nem tudom hogy ez most valami tréfa vagy mi akart lenni részedről... Mire is alapoztad ezt egyébként? Ha jól vettem ki a szavaidból azzal, mert megemlítettem egy olyan filmet amit más is ezen az oldalon? Nem értelek...


Ha pedig nem tudsz érdemben, vagy egyáltalán segíteni fiam ügyében akkor írni máshova is lehet szerintem ezen a tágas oldalon!

2012. júl. 7. 23:43
 5/9 anonim ***** válasza:
No ilyenről én még nem hallottam. Te sem vagy százas de gyereked sem. Nem autista? A pszichológus jó ötlet. Egy film normális esetben nem okozhat ilyen elváltozásokat
2012. júl. 18. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

03:52


De, sajnos autista a fiam, oxigénhiánnyal született

2012. júl. 18. 11:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor mar ertem
2012. júl. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De figyelj. Ha tényleg ilyen problémáid vannak, akkor miért itt vársz segítséget a filmek kategóriában?!
2012. júl. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pszichológus mindenképp,és hosszas beszélgetések!

Amúgy egy film egy 19 éves gyerekből nem válthat(na) ki ilyen reakciókat,indulatokat,szóval itt többről van szó,szerintem is az van,amit előttem már írtak. A film csak "segített" neki előhozni a másik "énjét". (Nem skizofréniára gondolok!)

2012. okt. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!