Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Milyen az a psycho horrorfilm?

Milyen az a psycho horrorfilm?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy elég hülye kérdés,de azért én nem tudok rájönni...Gondolom köze van a ' pszicho-hoz',mint ilyen lelkes dolog..vagy nem tudom! Segítsetek(akár példával,de nem láttam sok horrofilmet..)!

2012. júl. 24. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Alfred Hitchcock rendezésében készült film Anthony Perkins a főszereplő.A szőke titkárnő, Marion Crane meglép főnöke 40 ezer dollárjával. A városon kívül új autót vásárol, s noha ideges viselkedése feltűnik egy rendőrnek, mégis tovább engedi. Éjszakára betér egy mellékút mellett álló magányos motelbe. A szelíd, ám furcsa tulajdonosfiúval, Norman Bates-szel megvacsoráznak. Utána Marion zuhanyozni megy, ám a fürdőszobában rátámad egy idős hölgynek tűnő személy és több késszúrással megöli. Közben Marion főnöke megbíz egy magánnyomozót, Milton Arbogastot, az eltűnt lány (és persze a pénz) felkutatásával. Arbogast eljut a Bates motelbe, de őt is elteszik láb alól. Marion húga, Lila és az eltűnt lány barátja, Sam Loomis a nyomokat követve ugyancsak eljutnak a motelbe. Rájönnek, hogy a tettes valójában Norman, egy tudathasadásos gyilkos, aki halott anyja ruhájába öltözik.A film 1960-ban készült!
2012. júl. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Meghatározni nem tudom a a fil tipusát fogalmát de ilyen film a bárányok hallgatnak.
2012. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem is azt kérdezte!:D OMG! [link] ITT leírja angolul! Az első fontosabb mondat kb az hogy: A pszicho horror olyan ahol a karakterekben van egy magas félelmi és érzelmi szint! A fekete hattyú nagyon jó példa erre!
2012. júl. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen,tényleg nem ezt kérdeztem,hanem,mint...fogalom :D egyébként:köszi :))
2012. júl. 26. 01:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Az 1-es szépen szétspoilerezte mindenesetre a Hitchcock filmet...


Amúgy én sokkal jobban szeretem a thriller és horror felosztást, a sok-sok altipusban már nemigen hiszek.


Thriller számomra az, ahol történnek is szörnyű dolgok, de a félelem alapvetően a film felépítettségéből fakad.

Horror az, ahol a direkt erőszakból sokkal inkább, nem pedig a felépítettségből.

2013. nov. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!