Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Harry Potterben egyépként...

Harry Potterben egyépként Voldemort az mitől olyan hogy mindenki nem mondja ki a nevét stb. Mit akart csinálni amiből ez let?

Figyelt kérdés
A horcrux készítés oda csak 7 embert kellet megölnie nem?

2012. júl. 28. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Te elolvastad a könyvet? :)) Mert ha igen, akkor tudnád rá a választ. EgyéBként Voldemort nevét azért nem mondják ki, mert gonosz varázsló és sok embert megölt csak azért mert nem aranyvérű varázsló. A horcrux készítéshez nem kellett volna senkit megölnie, ezt nem tudom honnan szedted össze. Olvasd el a könyvsorozatot és abban minden válasz benne lesz.
2012. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el, és kezdd az első résszel...


Azért nem mondják ki a nevét, mert aminek kimondjuk,

azt megidézzük, és erőt adunk neki.

Ettől pedig feltámadhat.

2012. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valóban nem mértékadó, hogy "csak" egy, vagy egymillió gonoszságot követett el valaki, nem a mennyiségtől gonosz.
2012. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem:D köszönöm:D annyit megkérdezhetek hogy amikor a 7 második részében mennek le a kikötőhöz akkor egy troll majdnem agyonüziőket. Azokra nem hat a gyilkos átok? egy suhintás és vége a trolnak vagy pókoknak. vagy pl a pókokra csak az a külön varázslat van?:)
2012. júl. 28. 10:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Voldemort nevét azért nem szeretik kimondani mert rossz, gonosz dolgokra emlékezteti a név őket, inkább 'Tudodki'-nak hívják. Valószínüleg félnek is tőle.

A horcruxhoz igenis embert kellett ölnie, mert agyilkosság szétszakítja a lelkét, ami horcruxként él tovább egy másik testben/tárgyban. Pl. amikor Harryt önkéntelenül horcruxszá változtatta, az a szülei halála miatt következett be.

Az mindegy hogy hány embert ölt meg csak a horcrux készítéséhez, hisz rengeteg gyilkosságot követett el.

Nemtom hogy mi az utolsó kérdésed, nem szerepel kikötő a könyvben.

2012. júl. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vagy nem kikötő, csak hirtelen ez a név jutot eszembe, az ahol pitont megölik. És hogy amikor mennek oda akkor egy troll majdnem agyonütöte őket és azt akartam ezzel hogy rájuk egy gyilkosátok nem elég hogy meghaljanak, vagy pl a pókokra?
2012. júl. 30. 19:58
 7/8 anonim ***** válasza:
De, a pókokra 100 százalék hogy hat, atrollokra én is azt hittem, hogy nem hat (a vastag bőrük miatt), de mégis. A rendezők mindig túlakciózzák a dolgot.:))
2012. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszerre több kérdés:) imádom (komolyan)

Na, az tény hogy rengeteg dolgot tett ami az embereknek nagyon is rossz élmény kelt, vagy mindössze megijednek. A Tudodki egy olyan célzó-kifejezés amit mindenki ismer, mégse merik kimondani. Amúgy még a Tudodkizezésnél is olyan furcsán mondják ki. Amúgy a hetedik részben már szó szerint tilos volt kimondani a Voldemort nevet, mivel ártást tettek a nevére, és aki csak suttogva is kimondta, azokért elmennek a halálfalók és ?megölik?.

A horcruxok elkészítéséhez nem egy legyet kell agyonütni, vagy egy csirkét levágni. Embert kell ölni. Ahogy írták előttem a gyilkosság széttépi a lelket mert természetellen való cselekedet. Szerintem az is aki először öl, az is érez valamit, mert miután az önkívületi állapotból visszatér borzadva látja mit is tett. Na Voldemort sz@rja le kit ölt meg és miért. A Harryhorcruy az tényleg úgy keletkezett, hogy Lilly egy védővarázslatot küldött Harryre, nameg a teste is ott volt, és így pattant vissza az átok, ezáltal ölt embert (és minden bizonnyal azért akart ölni hogy meglegyen a hetedik Horcrux), ígyhát végül nem tárgyba hanem élő dologba vészkelődött be. Harrybe.

A gyilkos átok. Nem biztos, hogy a pókokat megöli, de az ezer százalék, hogy a gyilkos átok lepattan a trollokról, mert vastag a bőrük. (de lehet, hogy valamennyire megsebzi)

2012. aug. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!