Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért nem lehet kimondani...

Miért nem lehet kimondani Voldemort nevét?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 14:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert meg van átkozva. Vagyis ezt úgy konkrétan bizonyítottan nem tudták, csak ez a hír járta a régi hatalomra törésekor, és elővigyázatosságból sosem mondták ki, még akkor sem, mikor eltűnt évekre.

Később aztán tabuvá tették a nevet, aki kimondta, rögtön tudták, hol tartózkodik, így akarták könnyebben elkapni a Főnix Rendjének tagjait, akik köztudottan nem átallották kimondani a nevet.

2012. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy meg van átkozva? Hol olvastál ilyet?
2012. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért nem lehet kimondani mert rettegtek tőle csak.
2012. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azon népi hiedelmen alakul, hogy ne fessük az ördögöt a falra. Egyes kultúráknál úgy lehet megidézi egy gonosz szellemet, ha kimondjuk a nevét. Innen származik az, hogy nem merik kimondani a nevét.
2012. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
*alapul
2012. jún. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*azért nem mondták ki, mert amúgy ki lehet szerintem de aztmondták őt akit nem nevezünk nevén szóval ki lehet szerintem .... előző voltam
2012. jún. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval értek egyet. Nem írják sehol a könyvben, hogy el van átkozva, vagy el volt átkozva, de szerintem nagyon valószínű, hogy az előző hatalmon levésekor is tabu volt a nevén, ezért a szülőkorosztály tudjukkinek használta, amit pedig a gyerekek átvettek.
2012. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A hetedig könyvig csak sejteni lehetett, hogy el lett átkozva, abban meg konkrétan említik is, hogy tabuvá tették (vagy valami ilyesmi, a pontos szóhasználatra most nem emlékszem). Ron mondja el Harryéknek, mikor visszatér hozzájuk a távolléte után. Hogy a név kimondása valami mágikus zavart okoz, ami kikapcsol minden védőbűbájt és egyben odavezeti a halálfalókat (meg ezeket a begyűjtő emberkéket) a nevet kimondó személyhez. Így kapják el Harryéket is, mikor a Malfoy birtokra viszik őket.
2012. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"- ...és hogy értesültetek a taburól? - tudakolta Harrytől, miután felvázolta neki a minisztérium és mugliivadékok macska-egér harcának állását.

- A micsodáról?

- De hisz Hermionéval már nem használjátok Tudodki nevét!

- Ja igen - vonta meg a vállát Harry. - Valahogy felvettük ezt a rossz szokást. De bármikor ki merem mondani, hogy V...

- Ne! - bömbölte Ron. Harry az ijedtségtől beleszédült a bokorba, Hermione pedig (aki egy könyvbe temetkezve gubbasztott a sátor előtt) lesújtó pillantást vetett feléjük.

- Ne haragudj - szabadkozott Ron, miközben kihúzta barátját a tüskés ágak közül -, de ártást raktak a névre, úgy lövik be az embereket. Most a név, ha kimondják, hatástalanít minden védőbűbájt, és valamiféle mágikus zavart okoz - minket is ezért találtak meg a Tottenham Court Roadon!

- Mert kimondtuk Tudjukki nevét?

- Pontosan! Sajnos ezzel az ötlettel telibe találtak, mert mindig is csak azok merték használni a nevet, akik komolyan szembe akartak szállni Tudjukkivel - mint például Dumbledore. Most tabuvá tették a nevet, így rögtön megtudják, ha valaki valahol kimondja. Egyszerű és praktikus módszer a rend tagjainak lefülelésére!"

2012. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt nem tudtam. Sajnos még nem olvastam végig a könyveket, csak a filmeket láttam (olyan hússzor mindet), de tudom, hogy a filmből sok minden kimaradt és sok a tisztázatlan dolog emiatt a fejemben. Nyaraláskor végigolvasom a könyveket is. Köszi még egyszer!
2012. jún. 16. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!