Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a kedvenc Harry Potter...

Melyik a kedvenc Harry Potter részed?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 17:29
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Nekem már mindegyik volt a kedvencem, kivétel a második kötet. Azt nem szerettem se könyvben se filmben.
2010. máj. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:

Az összes könyv jó, de szerintem a 7 a legjobb.

Az összes film jó, de szerintem a 3 a legjobb.

Legrosszabb: nincs

2010. júl. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

FILM: Harry Potter és a Főnix Rendje

KÖNYV: Harry Potter és a Félvér Herceg

2010. júl. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
ahogy olvasom szinte mindenki a 2. rész utálja a legjobban. sztem meg az a legjobb :P
2010. aug. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
A könyvek közül mindegyiket szeretem. Filmben a legjobb a 3. rész, a legrosszabb a 4-5. Számomra döntő szempont a hangulat, úgyhogy a harmadik ezért. A negyedik és ötödik nálam előbbi szempontból megbukott, sőt az utóbbi szerintem botrányosan hiányos a könyvhöz képest..
2010. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 MME válasza:

Én a HP könyvekkel nőttem fel, már olyan értelemben, hogy kb. egykorú voltam mindig az adott könyvben szereplő Harryvel. Szerintem így ideális volt, mert HP4-től azért olyan dolgok vannak, amiket nem lehet tökéletesen tálalni egy 10 évesnek. Ha egy 16 éves kezdi el olvasni 1-től, akkor elég nagy valószínűséggal nem az első 2 lesz a favoritja. Nekem így tök jó volt mind. :D


Egyébként HP5, és 7. Legkevésbé 2, 6. A hatodikban Rowling A barlang c. fejezettől (azt is beleértve) újra mestermunkát végzett (sőt, az ezt megelőző fejezetet is idesorolnám, csak nem jut eszembe a címe), hitelesen ábrázolt, tökéletesen visszaadta a szereplők érzéseit, gondolatait (bár van egy gyanúm, hogy eredeti angolban nem olyan találó és változatos mindenütt, mint a fordításban, de sebaj), és a cselekményt (bár nem kellemes) szépen alakította, nagyon jól megcsinálta. Ám mindezt romba dönti az ezeket megelőző több tucat fejezet, tőle szokatlan volt ez a cselekményvázlat, és sokkal tömörebb, velősebb köteteket írt a többi hasonlóan terjedelmes (4, 5, 7) esetében is. Kár érte.


5, 7: nagyon fontos tartalmúak, és sok szereplő átíródik a szemünkben mindkettőben, eseménydús, izgalmas, és szomorú kötetek, szerintem ezek lettek egészében véve a leghitelesebbek ember/jellemábrázolás terén. Nekem főleg a pszichológia volt fontos a HP könyvekben, és ezekben szépen megalkotta ezeket az írónő. A hetedikben felnőtt Harry, és ezt jó volt látni. A két kötet szinte minden fejezete kedvencemmé vált.


A filmekből szerintem MIND tragédia. Meghűlt bennem a vér (!), az hagyján, hogy a 4-től a könyvnek nyoma sincs bennük, de a legdurvább bűn a jellemek eltorzítása. Hihetetlen.

Csak egy példa, mivel a 2. részt láttam legutoljára, ebből: Lucius Malfoy Avada Kedavrát akart kimondani Harryre, mert felszabadította a manóját. Azért ez még akkor is nagy baromság és durva torzítás, ha ezeket már megszokhattam a filmekben. Na mindegy, kár vesztegetni a szót rá..


Második helyen a 4. kötet áll, ezt így utólag szerettem meg.

Egyébként a 4-ből a Rémszem Mordon, A főbenjáró átkok című és a Tusa utolsó próbáját követő fejezetek a kedvenceim.


HP2: Edevis tükre (v. mi a címe..)


HP3: nagyon jó, szerintem ez az első kötet a sorozatban, ami nem csak 11 évesek fantáziáját ragadják el olyan könnyen, én még ma is szívesen olvasom, és igen, Lupin és Sirius jelenléte sokat számított ebben :) - szerintem itt kezd el Harry úgymond felnőni.


Kb. ennyi.

2010. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:

nekem mindenképp a harmdik rész a kedvenc...

na meg az első, amikor a kis Harry felfedezi a varázsvilágot barátaival...:)


amúgy a könyveket nem olvastam (szégyellem is), de elfogom...

szóval a filmek alapján döntök:)

2010. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Könyvben: 3. és 5., az 5. azért mert megragadt a jóslatról szóló fejezet.

Filmben: 1. ott még a főszereplők aranyosak :)

2010. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Kedvencem a Félvér Herceg és a Halál ereklyéi könyvben!

Filmen csak a 3. rész tetszik, Siriust imádom. A 2. sem filmen, sem könyvben nem jó szerintem. A 6. rész nagyon nem tetszett filmen.

A hetedikre meg már csak 11 napot kell várni. Már nagyon várom!

2010. nov. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:
Film sorrend:3,4,5,1,2,7,6
2011. jún. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!