Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szinkronosan vagy feliratosan?...

Tensinhan22 kérdése:

Szinkronosan vagy feliratosan? Melyikkel jobb egy filmet nézni?

Figyelt kérdés
Az egyik barátom azt mondta hogy szánalmas ha egy film feliratos csakis szinkronosan élvezhető.

2012. okt. 21. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Feliratosan jobb. Vannak poénok, szójátékok amit nem lehet magyarra fordítani. Sem a színész által hozzáadott jellemet amivel megformálja a karaktert.


A szinkron egyik hibája, hogy ha rosszul vannak összeállítva a szinkronszínészek, akkor a filmbeli karaktert olyan tulajdonsággal ruházzák fel a hanghordozással és kiejtéssel, ami akár teljesen eltérő az eredetihez képest. Akcentust nem is szoktak átvenni, ritkán az oroszt, de a brit nyelvjárásokat vagy más rasszok beszédstílusát már nem.


Egy ideje pedig rossz a magyar szinkron minősége, sorozatoknál lehet olvasni hogy mennyit elszúrnak.


Ott van még a dobozahang, míg az eredeti hanggal jól lehet a távolságot érzékeltetni, addig a szinkron szinte mindig az a tipikusan tökéletesen beállított és tiszta hangot jelenti, hiszen ha a filmben futás közben beszélnek akkor azt nem fogja a szinkronszínész hitelesen visszaadni egy mikrofon előtt állva.

2012. okt. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi ez nagyon jó jellemzés volt jöhetnek a többi kommentek is
2012. okt. 21. 20:44
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha valamilyen szinten érted a filmet eredeti nyelven, akkor mindenképp felirat. Viszont ha letöltöd [a feliratot] érdemes beleolvasni előtte, mert néha elég gyatra feliratokat, félrefordításokat is lehet találni.
2012. okt. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Én jobban szeretem eredeti nyelven nézni a filmeket, mert a színészekhez mégiscsak a saját hangjuk passzol leginkább. A kedvenc színészeim filmjeit kizárólag feliratosan vagyok hajlandó megnézni. Emellett tényleg van, amit nem lehet szó szerint lefordítani, így hát felirattal sem lehet tökéletesen visszaadni, ezért szükséges valamennyi angoltudás a megértéshez. Amit nem mellesleg nagyon is lehet fejleszteni a feliratos filmek nézésével. Na ehhez jön még az, amit az első is írt, hogy néhány szinkron tényleg kritikán aluli. Összességében tehát, ha komolyan érdekel egy film, azt inkább felirattal nézem. Azért van 1-2, amit mégiscsak szinkronnal szeretek inkább, pl. Adam Sandler-filmek, mert úgy szoktam meg a hangját. :)
2012. okt. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Mi az hogy szánalmas ha feliratos? Mi szánalmas benne? Inkább a szinkron szánalmas, sokkal több a nem eltalált szinkronhang. Plusz van pár színész akit kifejezetten utálok, pl nem birom ha stohl andrás szinkronizál valakit annyira nem birom az embert.
2012. okt. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm eddig 4-0 nekem
2012. okt. 21. 23:35
 7/14 HalkHogen ***** válasza:
100%

Hmmm, változó. Sok filmhez azért igen nagyszerű szinkront csináltak. Ben-Hur, Gyűrűk ura, Nagy durranás, Die Hard, Egy rém rendes család, de sorolhatnám napestig.

Igazából én ázsiai filmet nem szeretek egyáltalán szinkronosan nézni. Valamiért egy magyar hang és hanghordozás se illik szerintem a mandulaszemű színészekhez...

2012. okt. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 HalkHogen ***** válasza:
Ja meg horrort is jobb felirattal mindenképpen.
2012. okt. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Szintén úgy gondolom, hogy eredeti hanggal az igazi.


Nekem az a(z egyik) nagy problémám a szinkronnal, hogy nyilvánvaló, hogy kevesebb szinkronszínész van, mint ahány külföldi színész, tehát rengeteg különböző karakterű színészre jut egy szinkronszínész, viszont egy azon színész sem minden filmjében kapja ugyan azt a magyar hangot. Engem az ilyesmi nagyon tud zavarni.


A másik fontos dolog pedig, hogy nekem személy szerint egy szép brit akcentus a szívem csücske, egyszerűen imádom bizonyos színészek kiejtését, esetleg a jól megszokott hangjukat.

2012. okt. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Én is a feliratosra szavazok. Eredeti hanggal sokkal jobban élvezhető a film, jobban átjön az egész. Meg aztán a mostani szinkronok borzalmasak sajnos. És nyelvtanulás szempontjából is előnyös.

Ráadásul az is zavaró, amikor egy színésznek különböző filmekben más a szinkronhangja...

2012. okt. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!