Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Létezik egyáltalán valóban...

Létezik egyáltalán valóban nyomasztó pszichothriller/horror?

Figyelt kérdés
Mióta csak keresgélek a műfaj(ok)ban, egyszer nem bukkantam olyanra, ami mélyen felkavart volna. Legutóbb pl. A bárányok hallgatnak-ban kellett csalódnom, tipikusan brutálisnak beharangozott film, belőlem mégsem váltott ki semmit. A Bloody Mary inkább idétlen, mintsem ijesztő, Paranormal activity-n kishíján bealudtam, A kockát is fapofával ültem végig. Ennyiben persze nem merül ki a repertoár, csak többen nem ugranak be hirtelen. Ajánlanátok valami komolyabbat? Valami alvásnehezítőt?:D Kezd meginogni a hitem.

2012. okt. 23. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Yogen(előérzet)-szerintem a legnyomasztóbb horror a világon.Aki nem így gondolja,annál valószínűleg nincs minden rendben :)

Eden Lake-Gyilkos kilátások:Ez egy nyomasztó thriller,nagyon ajánlom ezt is.

Valamint még a Kyofu:the sylvian experiments is nagyon nyomasztó(horror)film.


Remélem segíthettem!

2012. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az elsőről (Előérzet) hallottam egyet s mást, kollektív dicséretnek örvend, úgyhogy vele fogom kezdeni. A másik kettő cím alapján nem ismerős, nekik is adok egy esélyt, bár jóllehet, magasra helyezi majd a mércémet a nyitány.:D Kösz a választ, hasznos!
2012. okt. 23. 14:08
 3/17 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,mindegyik kicsit más jellegű,máshogy nyomaszt,biztosan tetszeni fognak :)

Még annyi tanácsom lenne,hogy inkább felirattal nézd a Yogen-t,jobb úgy,hidd el.Opensubtitles oldalon találsz hozzá.


Jó filmnézést!

2012. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
nekem ezek elég nyomasztóak voltak, lehet neked nem lennének azok, de szóval ha gondolod tégy velük egy próbát: Ils, A betolakodó, Psycho, Két nővér, Iszonyat
2012. okt. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
A Kör.
2012. okt. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Mivel széles skálán mozogtál a példák terén, hasonlóan ajánlanék:


Mártírok, Két nővér, A betolakodó.


Azonban kicsit félreérthetően fogalmaztál. Olyan film kell, ami psuztán brutális, erőszakos és gyomorforgató? Ha igen, akkor gore filmek között keresgélj, például August Underground's Mordum.


Jó szórakozást!

2012. okt. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Na, A kör meg a másik fele. Úgy tartják, a pillanatnyi szívrohamot kivállóan képes ráhozni az emberre (semmiből előugrálós jelenetek), de istenigazából nem gondolkodtatja el. Nekem ugyan részleteihez volt csupán szerencsém eddig, azok azonban alátámasztják bennem ezt. Mindegy, megfogadtam, hogy egyszer rászánom magam a teljesre, még változhat a véleményem.

65%-os válaszolóhoz intéznék egy talán evidens kérdést: a Yogen ugye angol nyelvű eredetileg? Mert az esetben feliratra sem lenne feltétlen szükségem, a nagyját érteném nélküle.

Köszönöm mindhármótoknak!

2012. okt. 23. 16:21
 8/17 A kérdező kommentje:

Illetve most már négyőtöknek...:D

A brutális alatt "elmenyomorítót" értettem. Nem fog ki rajtam a vérengzős cafatolás, de adrenalinnal sem tölt el, totál semleges.

Ezer hála még egyszer, hétvégén nekifutok a filmmaratonnak.:D

2012. okt. 23. 16:26
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

Aha! Szeritnem még akkor a Hetedik is beleférhet - ha még nem láttad. Had ajánljam figyelmedbe a blogomat, ami csakis azért született, hogy afilmrajongók megtalálják a legjobb műveket, hátha még jól jön számodra is :) [link]


Jó maratonozást!

2012. okt. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33%

Park Chan Wook bosszú trilógiája:

Oldboy, A bosszú ura, A bosszú asszonya

+

I saw the devil

Jákób lajtorjája

2012. okt. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!