Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Érdemes A Hobbit - Váratlan...

Érdemes A Hobbit - Váratlan utazás című filmet 3D-ben nézni szerintetek?

Figyelt kérdés

2012. dec. 4. 09:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy érdemes. Akkor ne nézd, ha nagyon 3D ellenes vagy, aki olyanokat beszél be magának h rosszul lesz hányni fog tőle. Igaz, tényleg vannak emberek, de csak egy kis százalék akik valóban "nem látják" a 3D-t. Gondolom te nem tartozol közéjük ha a kérdést feltetted. 3D-ben forgatták a filmet, nem valami felkonvertált szemét, szóval érdemes.
2012. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Igen, elvileg brutálisan látványos lesz. Teljesen új technológiával készült a film, 1 másodperc alatt dupla annyi képkocka jelenik meg, mint az eddigi filmekben. Ez mondjuk annyit jelent, hogy sokkal fárasztóbb a szemnek, élesebb, gyorsabb a kép. Ezért "félnek" sokan ettől a filmtől. Gondolom te is ezért tetted fel a kérdést. Ha nem vagy érzékeny ezekre a dolgokra, bátran fizesd ki a 3D jegyet, mert csodás lesz a látvány. Én már alig várom 21 éves fejjel:)
2012. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A másodpercenkénti dupla képkockás verziót a HFR előadásokat csak 2! teremben találsz az egész országban, szóval nem valószínű h találkozol vele, hacsak nem célzottan ezt keresed és veszel rá jegyet (nekem már megvan az éjféli premierre HFR-ben). És ez butaság, hogy fárasztó lenne a szemnek. Mire alapozod Alexejevic??? A mozgások lesznek egyenletesebbek, simábbak, könnyedebbek tőle.
2012. dec. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mielőtt válaszolnál Alexejevic, bocs, hogy már megint kezdek kötekedni. Mind a ketten várjuk a filmet, nem akartam vitatkozni :)
2012. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vitatkozok:) Nemzetközi szakértők, producerek és kritikusok is lenyilatkozták, hogy fárasztóbb a szemnek ez a fajta vetítés. Mivel még nem láttam a filmet, csak olvastam az eljárásról, nincs tapasztalatom.
2012. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Igen, de mindig vannak olyanok akik csak ócsárolnak mindent teljesen alaptalanul. Fórumon is rengeteg olyan emberrel találkoztam akik csak szidják a technológiát és mindenféle baromságot összehordanak, (mint pl hányni fognak, rosszul lesznek a HFR-től) holott még senki sem látott 48 fps-es filmet, de szerintem teljesen egyértelmű, hogy jobb lesz tőle a film. Amúgy az amit te mondtál az még a 10 perces tesztvetítésről származik, mert az új-zélandi premier óta embargó miatt még nem beszélhettek róla a kritikusok. A tesztvetítésről tényleg mondtak rosszakat, de a média meg a sajtó mindig csak a rossz dolgokat hangoztatja.

Viszont James Cameron is ott volt a NZ-i premieren, ő azt mondta a 48 fps-ről, hogy akkora ugrás, mint kazettáról CD-re váltani.

Szerintem a sok negatív véleménynek a rosszindulat és a szokatlansága lehet az oka.

2012. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az Avatar 2 is így fog készülni, ez a jövő:) Én is szinte már csak HD-ben nézek filmet, mivel azt szoktam meg. Szóval én igenis pozitívan várom:) A kérdezőnek akartam segíteni azzal, hogy leírtam, mire vigyázzon. Mert ha érzékeny a szeme, vagy nem rajong a 3D-ért, akkor csalódás lehet neki, főleg ha borsos lesz a jegyár.
2012. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Láttam hogy pozitív a hozzáállásod, ezért is írtam hogy nem akarok vitatkozni. Tehát nem szemrehányásként írtam amit írtam csak szeretnék pontos infókat eljuttatni az érdeklődőknek...
2012. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért csak hogy tisztán lássatok.


2D - 24 fps

3D - 24 fps

IMAX 3D - 24 fps (csak az IMAX termben)

HFR 3D - 48 fps (ez utóbbi Budapesten összesen két teremben: Wetend T4 és Aréna T15)


Tehát ne azt várjátok, hogy úton útfélen minden kis moziba majd 48fps -t fogtok látni.

2012. dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Tehát ne azt várjátok, hogy úton útfélen minden kis moziba majd 48fps -t fogtok látni."

Ezt én is írtam a 3 hozzászólásomban.

2012. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!