Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nem értem ezt a Hobbittal...

Nem értem ezt a Hobbittal kapcsolatban!?

Figyelt kérdés
Tehtá a filmebn van az erdőben élő, nyuszis szánnal rendelkező Barna Radagast. Ő lakik egy fában, állatok veszik körül, hozzá mennek Gandalfék. A könyvben is megemlíti Gandalf Radagastot, de azt mondja, hogy az unokatestvére és csak azért említi meg akkor is, mert az a fickó akihez mennek az erdőbe (aki fában lakik, állatok veszik körül) az nem ismeri Ganfalfot. A neve nem jut eszembe, valami B betűs :) Tehát akkor most hogy is van ez? A könyvben ez a nyuszis szán meg a Radagast nem szerepel? Miért lett másként a filmben?

2013. jan. 6. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem szerepel a könyvben csak a nevét említik. A filmbe beletették, hogy teljesebb legyen a történet.
2013. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a Hobbit (vagy magyarosan Babó) csak egy 250 oldalas könyv, amiből nagyon máshogy nem lehet egy fimtrilógiát kihozni, csak ha hozzátoldanak egyéb részeket Tolkien fennmaradt írásaiból. A Gyűrűk urával úgyis mindenkinek az volt a baja, hogy a maratoni hosszúság dacára rengeteg rész kimaradt.
2013. jan. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De a filmbe nem csak hogy beletették, hanem a könyvben szereplővel hyelyettesítik,nem? Mert a film ugyanolyannak ábrázolta szinte, csak annyi különbséggel, hogy ő nem változott medvévé, hanem nyuszis szánnal ment!
2013. jan. 6. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Te összekevered a ketttőt! Radagast egy varázsló, akiról a könyvben csak szó volt. Akihez mentek az Beorn. Nem tudom, hogy lesz-e a filmbebn, vagy meglátjuk.
2013. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És nem fában lakott hanem faházban.
2013. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Fahátban, jó akkor úgy :D

Csak az nem tiszta, hogy ugyanolyannak írták le a két személyt, mármint a filmbeli Radagast és a könyvbeli Beorn személyisége, élőhelye szinte ugyanolyan, és a helyszín is, hogy akkor miért lett más a filmben.

2013. jan. 6. 13:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon különbözőek. Beorn egy hatalam ijesztő ember(szerű), komoly és zárkózott, Radagast pedig a filmben olyan kis bolondos. Abban hasonlítanak, hogy mindketten elvonultan élnek.
2013. jan. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De a két ember két különböző helyen lakik ugyebár. Nem olvastam még végig a könyvet de a könyvbeli útvonal ennyire eltér a filmbelitől?
2013. jan. 6. 17:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tér el az útvonal. A második rész azzal fog folytatódni, hogy odaérnek Beornhoz. Nem a csapat tér le a könyvbeli útvonalhoz képest, hanem Radagast megy oda, ahol ők vannak.
2013. jan. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem már! Köszönöm! :)
2013. jan. 7. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!