Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Csak nekem van ilyen véleménye...

Csak nekem van ilyen véleményem a Hobbit - Váratlan utazásról?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem... Először is miután a film a gyürűk ura után készült JÓVAL ehhez képest elég sz*rok az efektek.. pl hasonlítsátok össze a régi és a mostani farkaslovasokat.. gyalázat hogy a Gyűrűk ura sokkal régebbi film és ot 100x jobbak az effektek meg az egész megjelenés.. Sok olyan jelenet van benne ami pl ott egy ork és fényes háttér valahogy nem illik oda, nagyon lehet látni hogy oda beszerkesztették... Jah és ha már orkok, a Gyűrűk urában 100x jobban néztek ki már nem azért... Aztán ott van smeagol akit nagyon kiszépítettek pl kékebb a szeme stb, mozgása kicsit más.. Nem kritizálni akarom de már nm azért de egy 2001-es Gyűrűk ura filmnek hogy lehet már 1000x jobb a "grafikája" effektjei minősége mint egy Váratlan utazás 2012-es filmenk? nagy csalódást okozott nekem.. Nektek mi a véleményetek?

2013. jan. 28. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont ez, de volt hasonló érzésem, túl sok volt a CGI (számítógépes effekt). A régebbi filmek nem voltak ennyire feljavítva képileg, illetve sok karaktert sminkkel oldottak meg, most pedig szinte az egész egy gyönyörű képsorozat volt.

Túl szép, emiatt pedig már meseszerűbb is. Mondjuk a Hobbithoz(könyvhöz) jobban illik ez a látvány, hiszen a Gyűrű-trilógiával szemben elsősorban gyerekeknek készült.

A Star Warsszal is valami hasonló volt, a régi trilógiánál komplett városrészeket építettek, pl. Tattooine éppen ezért sokkal valóságosabbnak hatott.

2013. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt problémám a film technikai részével:) Az effektek és a grafika is rendben volt szerintem. Nem tudom, Ti melyik verziót néztétek, én a sima 2D-t.:) És már most nagyon várom a 2. részt!!
2013. jan. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 cathilina ***** válasza:
Szerintem abban a filmben nem az effektekkel volt a legnagyobb baj. Az albínó ork, akinek nem árt a napfény tényleg elég gáz, de Gollam a könyvben is szánalomra méltóbban van leírva, mint a Gyűrűk Urában. A túlzott CGI-ról meg csak annyit, hogy a hfr-hez úgyis fel kellett venniük egy csomó 3D-s modellezőt, gondolom egyszerűbb volt nekik így megoldani. Ettől függetlenül nekem sem tetszik, amit csináltak, de jóval kisebb költségvetéssel is dolgoztak, mint a Gyűrűk Ura idején.
2013. jan. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Imádtam a filmet, semmi bajom vele. Nem kell a Gyűrűk urához hasonlítani, ez a lényeg. Mert ez egy külön dolog.

Az orkok különösebben nem érdekelnek, nem az öldöklés meg az erőszak miatt nézem a filmet, ők csak szükséges mellékszereplők számomra. Szméagol meg azért "szebb" mert abban az időben sokkal fiatalabb, logikus, hogy kékebb a szeme és máshogy mozog. Plusz akkor még nála van aGyűrű, aminek az elvesztésébe belerokkan.

2013. jan. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A napfény egyik orknak sem árt, csak ki nem állhatják.
2013. jan. 29. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 cathilina ***** válasza:
Csak legyengülnek tőle és égeti a szemüket és nem mennek oda. Hát, tényleg nem árt.
2013. jan. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán ott van smeagol akit nagyon kiszépítettek pl kékebb a szeme stb, mozgása kicsit más.."


Gollam hatvan évvel fiatalabb, valóban csillogóbb a szeme, mert akkor még nem volt szürkehályog a szemén! :))

Fiatalabb, "kövérebb", nála a gyűrű, ergo nyeregben érzi magát, ezért könnyebben, frissebben mozog.

Könyvben is szerepel, hogy nagyon erős a fogása, ami a trilógiában a koplalás és a gyűrű hiánya miatt legyengül.

2013. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 toxyboy válasza:
A farkasok azért mások mer máshol tenyésztették őket!
2013. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!