Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szerettek az animékben?

Mit szerettek az animékben?

Figyelt kérdés
Belenéztem némelyikbe,nekem se nem rajzfilm,se nem film,az érdekelne ki mit szeret benne?
2013. febr. 12. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Én nem vagyok animerajongó,de az ilyen kérdések teljesen fölöslegesek.

Ha te szereted a bablevest,én meg nem,és megkérdezem,hogy mit szeretsz benne,tudsz rá válaszolni?Nem,legfeljebb azt,hogy finom,de attól még nem fogok veled egyetérteni.Aki szereti,szereti,aki nem,nem.

(Amúgy szeretem a bablevest,csak példa volt :) )

2013. febr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Azért se nem rajzfilm, se nem film, mert anime :D Amúgy az első jól mondja.
2013. febr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok,hátha én is megszeretem.. Fölösleges kérdésre fölösleges a válasz is.. :)
2013. febr. 12. 17:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebből is van több fajta, mint a filmekből. Én még régen az rtl-en sugárzott Dragon Ballnak és Inuyashanak köszönhetően szerettem meg. Vannak ismerőseim akik nem igazán szeretik az animéket, de pl. a Death Note-ról még senkitől se hallottam h sz@r. (ez egy tipp akar lenni^^)
2013. febr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,ki volt,aki lepontozta az első két választ,de szerintem semmi baj nem volt velük.Mindenesetre köszi.
2013. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg dolog van ami miatt az animéket szeretni lehet. A leginkább szembe tűnő dolog talán a látványvilág, ugye az animék teljesen egyedi vizuális kultúrával rendelkeznek, ugye itt már megoszlanak a vélemények, pedig még nem is jutottunk elég mélyre.


A következő dolog a történeti alapszituációk. Az emberek hajlamosak elfelejteni ,hogy az animék egy igencsak távoli kultúrából jutnak el hozzánk, nem csak fizikai ,de átvitt értelemben is távoli, ugyan egy végtelenül formális társadalomról beszélünk, ezért a privát kis otthoni magányukban sokkal szabadabb a fantáziájuk (mégha néha sokkal elborultabb is). Vagyis szinte mindegy milyen történetről legyen szó, valamilyen szinten azzal egyező anime nagy valószínűséggel létezik.


Talán a legfontosabb és számomra legkedveltebb tulajdonsága az érzelemgazdagság. Ez az amivel az anime rajzoltsága ellenére is meg tudja verni nagyon sok élőszereplős ellenelét. Egy karakter jellem fejlődése, reakciói a külvilágra, morális kérdései és életben eljátszott szituáció sokkal élőbbnek hatnak. Az animék világa ugye arra emlékeztet ,hogy a világ nem fekete s fehér, így ezekben a sorozatokban is rengeteg az olyan, számunkra mindennapos dolog mint az ambivalens érzések, értékrendbéli eltérések és morális megpróbáltatások. Persze ez nem mondható el minden animéről, mégis jóval több ilyet tudok mint filmet.


Amúgy kérdező, belenézni egy animébe és ettől elbizonytalanodni, olyan mint megnézi egy élőszereplős filmet és utána kétségekkel bekapcsolni a tv-t :D Ha el tudod mondani mik az igényeid szerintem tudok segíteni olyat választani ami tetszhet.

2013. febr. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. febr. 14. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!