Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit szeretnek az emberek az...

Mit szeretnek az emberek az Animékben?

Figyelt kérdés

Én nem értem ezt a japán rajzfilm őrületet. Mitől ilyen népszerű??? A sztori majdnem mindig ugyanaz, vagy verekedős/harcos "röpködünk a levegőbe miközben tűzgolyókat vagy gömbvillámokat szórunk", vagy szerelmes, vagy varázslós, vagy valami nagyon véres, vagy ilyen gyerekes állatkás marhaságok.

Ugyanúgy vannak rajzolva, mindegyikben vékony nyálas hangú nő énekli japánul a sorozat betétdalát, egyhangú.

Mert japánban oké, népszerű, de az hogy a 12 éves tinilánytól kezdve a 24 éves egyetemista haverom is ugyanolyan élvezettel nézi a Naruto-t, azért az már durva.

Én nem értem, hogy hogyan lett ennyire népszerű, ekkora kultusz.


2011. júl. 7. 19:40
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
Én nagy fan vagyok , de nem hiszem hogy unalmas lenne kimondottan vannak jól kidolgozott animék is , bár kevés van belőlük sajnos.De a Narutot kimondottan utálom.
2011. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem tetszik nem nézed-.-

Ennyi.

2011. júl. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
32%

egyedül a pokémont bírom

többit rühellem

2011. júl. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

A Pokémon az egy nagy határ szar.

Azt sértés animének nevezni...

2011. júl. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert előállítási módja miatt jóval sokszínűbb tud lenni, mint az élőszereplős műfajok. [link] Az egyik hazai oldal ismertetői ezekkel a témákkal vannak felcímkézve. Néhány közülük animékre van szabva, sokat megtalálunk filmekben és sorozatokban is, de jópár olyan van, amivel szinte csak animék foglalkoznak.

Valóban vannak sablonos, egy kaptafára készült, és rosszul sikerült alkotások, de a filmet, mint szórakoztatóipari illetve művészeti ágat sem a ZS-kategóriás darabok, hanem a mozifilmek szerinti mérce alapján szoktuk megítélni. Az animéknek is megvannak a maga klasszikusai. A grafika a stílus ismertetőjegye, egy idő után megszokja a szemed. A zenét illető kritikád csúnya általánosítás, és nem is fedi a valóságot. http://www.youtube.com/watch?v=NtFMwF7CKGo http://www.youtube.com/watch?v=15AeN8BMNWc http://www.youtube.com/watch?v=tpPe-QKGagk


Milyennek találtad a válaszom?

2011. júl. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom őket, de csak meghatározott típusú történetben és "modern" rajzolással. Nem tudom miért. Viszont én pl ki nem állhatom a horrort, a thrillert meg ezeket. Más meg azt imádja. Lehet te is. Mindenki másmilyen. Ez van. A tök mindegy melyik országból jön.

Ja és azok a nyálas hangú nők sokszor fiúk xD :P

2011. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

Leírásodból is kitűnik, hogy kb. fogalmad sincs az animékról, erősen sarkított a véleményed, ill. rendkívül kevés animét láthattál.

Az anime egy gyűjtőfogalom, ami messze nem egyenlő a Pokémon-nal, és az általad "verekedős/harcos, röpködünk a levegőbe miközben tűzgolyókat vagy gömbvillámokat szórunk, vagy szerelmes, vagy varázslós, vagy valami nagyon véres, vagy ilyen gyerekes állatkás marhaságok"-kal.


Az anime egy általános elnevezés a japán rajzfilmekre, de a fentebb idézett összefoglalód csak egy nagyon szűk rétegre alkalmazható. Ezek alapján szokták az emberek megítélni az animékat, és ezek miatt hiszik azt, hogy az anime az csak ilyen jellegű alkotás, amiben mindenféle fura figurák röpködnek tűzgolyókat lövöldözve, stb.

Az anime viszont nem csak ez, hanem ennél jóval több.


Ha azt mondom: film, abba is kismillió dolog beletartozik, és nem egyenlő pl. csak a slasher horrorokkal, ezt - gondolom - te is belátod.


Az animén belül is van sok műfaj, ami korosztályonként és nemenként eltérő, hasonlóan a japán képregényekhez, a mangákhoz.

Valóban vannak olyan animék is, amiket említettél, azonban vannak igencsak komoly hangvételű, elgondolkodtató történetű animék is, amik köszönőviszonyban sincsenek az általad leírottakkal.

Hayao Miyazaki a leghíresebb kortárs japán animerendező, akinek mindegyik filmje igen magas színvonalú, rendkívül kifinomult és csodaszép. Pl. Nauszika és a szél harcosa, Chihiro Szellemországban (ez Oscar-t is kapott), A vadon hercegnője, Laputa, az égi palota, stb.


Aztán ott van pl. minden idők egyik legjobb animéje, az Akira, vagy a zavarbaejtő Ghost in the shell, ami nélkül nem jöhetett volna létre a Mátrix sem. Vagy említhetném a Szentjánosbogarak sírja c. animét, ami egy nagyon komoly második világháború dráma - noha anime.

Meg ott van a Yesterday - Vissza a gyerekkorba, és a többi anime, stb, stb, stb....


Sorozatokból érdemes megemlíteni pl. a Death Note-ot, vagy az Elfen Lied-ot, és még itt is számtalan címet tudnék felsorolni, amik kivétel nélkül mind animék, mégsem röpködnek benne tűzgolyókat hajigálva.


Szóval mindezzel csak annyit akarok mondani, hogy mielőtt megítélsz egy egész műfajt, előtte célszerű lenne tudnod is, miről beszélsz, mert így csak a saját tudatlanságodat reklámozod, de nagyon erősen.


Ja, és én 32f vagyok, nem 12 éves tinilány, sem 24 éves egyetemista.

2011. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam az egyik címet. Hlyesen: Nauszika és a szél harcosai
2011. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Mit szeretnek az emberek a Jersey Shoreban????
2011. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
90%
Elfen Lied--->ja nem röpködneki csak éppen minden második percben megcsonkítják egymást? Én imádom az animékat ahogy előbb írtam, de el kell ismerni hogy a japánoknak nagyon beteg témáik is vannak. És nem olyan Pokémon-szerű viccesen beteg...
2011. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!