Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Szerintetek melyek azok a TOP...

Szerintetek melyek azok a TOP 10 filmek amiket mindenképp látni kell illetve, hogy miért érdemes őket legalább egyszer az életben megnézni? Többféle szempont is érdekel.

Figyelt kérdés
2013. febr. 14. 22:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Volt egyszer egy vadnyugat

(C'era una Volta il West, 1968) [link]


Az utolsó tangó Párizsban

(Ultimo tango a Parigi, 1972) [link]


Ötödik pecsét

(1976) [link]


Ponyvaregény

(Pulp Fiction, 1994) [link]


Kutyaszorítóban

(Reservoir Dogs, 1993) [link]


Született gyilkosok

(Natural Born Killers, 1994) [link]


Országúton

(La Strada, 1954) [link]


A bárányok hallgatnak

(The Silence of the Lambs, 1991) [link]


Eldorádó

(1988) [link]


Jöjj és lásd!

(Igyi i szmotri!, 1985) [link]

2013. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

~SZERELMÜNK LAPJAI:hát, lehet kicsit nyálasnak mondják egyesek, nekem akkor is nagyon tetszik! Igen, sírtam is rajta, imádom (pedig csakegyszer láttam) kevés film van rám olyan hatással, hogy sírok, de ez közé tartozik. A befejezés is nagyon szép jelenet a filmben! <3

~Az éhezők viadala: Előbb láttam filmben, mint olvastam volna könyvbn, Így hatalmas élmény volt a számomra! Ráadásul egyik kedvenc színészm is játszik benne, úgyhogy alapból megnéztem. Miután már elolvastam és megnéztem szinkronizálva, be kell valljam, nem volt akkora élmény, sőt csalódtam! Ettől függetlenül imádom :)

~Amelie: Na ez egy vidám film :D kicsi koromban volt benne egy pár olyan rész, amit nem értettem, de mikor nemrégiben újra megnéztem... Megértettem a történetet! Kedvenc filmeim közé sorolm. ;)

~Híd Therabithia földjére: ismét olyan film, aminek a végén nem egyszer sírtam el magam! Ebben is szerepel a kedvenc színészem, ettől függetlenül is szeretem a filmet, nagyon tetszik, hogy a gyerekek fantáziáját hogy lopták bele... :)

~A segítség: ZSENIÁLIS! Ezt a filmet látnia kell mindenkienk! :) van benne humor és kegyetlenség is. Bemutatja a néger nők régi életét, ahol semmibe vették őket... Nem akarok sok mindent kikotyogni belőle :D

~HAIR: IMÁDOM!!! Hippi élet, szomorú véggel! Ez is a top10be tartozik, ezen is sírtam! Ez musical, tehát van benne nem egy dal, amikért szinén oda vagyok! Azt hiszem ideje lenne letölteni őket :D

~Les Mirables: remélem jól írtam le, ez a nyomorultak című (szintén musical) legújabb variációja. Franciaországban játszódik és egy olyan férfiról szól, aki lopott egy kenyeret és ezért megbüntetik kiközösítik... Menekülnie kell egy új élet reményében ah, fantasztikys! ;)

~Sherlock Holmes 1-2.: /remélem jól írtam le/ itt az UK ÚJ SH-RA gondolok, nálam ez is nagy sikert aratott ;)

~Színes fátyol: kedvencek között ott van, nem tudok rĺa mit írni, minthogy: szerelemről, halálról és fájdalomról szól ;D

Mondhatnék még 2 filmet,de minek? Jelenleg egy méltó se jut eszembe, fölöslegesen meg nem akarok beírni valamit, amit később megbánnék :)

2013. febr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Fűre tépni szabad

V, mint Vérbosszú

Ördögűző

Omen

Kukorica gyermekei

Ragyogás

Borat

Requiem egy álomért

Ali G indahouse

Ne légy barom

2013. febr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Keresztapa összes rész.(Alapmű)

Sebhelyes arcú (Alapmű)

Omen összes része(Alapmű)Az első részt újraforgatták de a régit ajánlom!

Őrült Stone(Alapmű)

Angyalok háborúja(Alapmű)

Evil Dead összes része(Alapmű)

Az Őslakó(Alapmű)

Kelly Hősei(Alapmű)

A Halál Ötven Órája(Alapmű)

Piszkos 12 (Alapmű)

Nagymenők(Alapmű)

Dutyi Dili(alapmű)

Vaklárma(Alapmű)

Riddick(alapmű)

Supernatural összes évad most tart nyolcadik évad.14 résznél

The walking Dead eddig harmadik évad.09 résznél(már be rendelték a negyedik évadot is)

Ezeket tényleg érdemes megnézni a Rendezők és színészek szempontjából is,de ez csak egy töredéke az Alapműveknek.A mostanában készült filmek java része sz@r hogy a sok trägya vígjátékot ne is említsem arra sem érdemesek hogy a címüket elolvassa az ember!

2013. febr. 15. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Ezek lemaradtak a lényegből!

A taxisöfőr(Alapmű)

Aki legyőzte Al Caponét(Alapmű)

2013. febr. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

A Karib-tenger kalózai 2-3 - Zseniális színészi alakítások sora, eredeti történet és brutál látványvilág.


Death Note (anime sorozat) - Mindenidők legzseniálisabb filmtörténeti alkotása ez a 37 rész.


A vándorló palota (anime) - Párját ritkítóan hangulatos zseniális alkotás.


Irány Eldorádó (rajzfilm) - Zseniális.


Különben dühbe jövünk - Ezt nem kell bemutatni :)


Az utolsó oroszlánok - Lélegzetelállító történet egy anyaoroszlánról. Egyszerűen eszméletlen!


Dilisek vacsorája - A legjobb vígjáték, ami létezik!


A sötét lovag - Látványos, izgalmas, akciódús és őrületes történetvezetésű!


A tégla - Baromi jó film!


Trója - Achilleus forever!


Elsősorban a téma mind inkább szórakoztató, mint sem mélyen elgondolkodtató(kivétel: Death Note, Az utolsó oroszlánok) alkotásaiból írtam TOP 10-et.

2013. febr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1.Holt költők társasága - tanulságos, megható, emberi (vagy épp embertelen) , szívet facsaró történet. Robin Williams tökéletes választás volt erre a szerepre.


2. Muzsika hangjai- nincs benne szex, vagy órákon át tartó csókcsata, mégis érezhető a romantika végig a filmen. Persze mélyebb mondanivalója is van (nácik, családi összetartás, hazaszeretet). Rengetegszer láttam :)


3. Viharsziget- az egyik legizgalmasabb és egyben legszomorúbb film, ami valaha láttam. Teljesen a hatása alá kerülök mindig.


4. Forrest Gump- Tom Hanks remekül alakítja a butácska,naiv, de csupa szív fiút.Nagyon szerethető film.


5. Szerelmünk lapjai- romantikus filmek közül ez viszi a pálmát, nagyon szép


6.Hideghegy - a háború okozta veszteségeket nagyon hűen ábrázolja, szinte odaszögez a képernyő elé. Szomorú, fájdalmas, de nagyon meg tud érinteni.


7. Oscar- A film, amin végig csak vigyorogni tudok. Stallone zseniális benne :)


8. 200 éves ember- a robot ragaszkodás ahhoz, hogy embernek titulálják, mert képes úgy szeretni (sőt néha jobban), mint egy ember. Robin Williams itt sem okoz csalódást, nem egyszer lett könnyes a szemem a nézése közben.


9. Kill Bill 1-2 imádom Tarantino stílusát. A harcos/verekedős jelenetek mindent visznek.


10. 23-as szám. Tetszett, hogy Jim Carrey műfajt váltott ennek a filmnek az erejéig, ráadásul én végigizgultam, és a vége nagyon ütött. Szeretem :)

2013. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Mechanikus narancs - Kubrick fantasztikus művei közül talán a legjobb. Székhezszögező adaptáció!

2001: űrodüsszei (1968) - alap sci-fi és alap film.

Nagymenők (1990) - fenomenális mozi ami a gengszterek életét mutatja be. Scorsese számos remekművének egyike.

Alien (1979) - sci-fi horror alapmű, talán a legfontosabb darab.

Ace in the Hole (1951) - remekül prezentálja a média összes oldalát és hogy mire képes az ember, milyen is valójában.

Elfújt a szél - Ha valai megkérdezné tőlem, hogy "Mi az a film?" akkor ezt mutatnám meg neki. Grandiózus, csodálatos, magávalragadó alkotás.

Metropolis (1927) - Fritz Lang elkéepsztő alkotása, amely legalább annyira elgondolkdotató, mint amennyire monumentális.

A hét szamuráj (1954) - Kurosawa örökbecsű klasszikusa, kihagyhatatlan.

STALKER (1979) - Így kell sci-fi-nek és drámának keverednie. Mindez pedig a zónában történik...

Száll a kakukk fészkére - Formannak szerepelnie kel al lsitán és mivel mással, ha nem az egyik legangyobb művével?


Kiemeltem tizet, de még vagy több tucatot, akár 100-at is mondhatnék azok közül, amiket láttam, hogy msuzáj megnézni.

2013. febr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Trainspotting, Amerikai szépség, Amelie, Forrest Gump, Rekviem egy álomért, Életrevalók, Truman show, Út a vadonba, Isten városa, Szemekbe zárt titkok
2013. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Örömapa,Fuss dagi fussXD,50 első randi,KismocsokXD,Édesek és mostohák,Keith,Taxi 1,2,3,4
2013. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!