Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Fizetnél ha hazánkban lenne...

Attila_the_hun kérdése:

Fizetnél ha hazánkban lenne hivatalos film/zene letöltő oldal? Én igen.

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki hajlandó lenne egy-két mozijegy árát kifizetni egy-egy filmért, hogy aztán, otthon a fotelből, kényelmesen -nem zavarva mások Chips zörgetése, beszéde, nevetése- élvezhetné az új filmeket és nem kellene kocsiba ülnünk és sok esetben 10-20, vagy akár 100km-ert utaznunk a családdal, benzint fogyasztva, hogy megnézhessük a mozikban a filmeket. Úgy is ez lesz a jövő, csak szándékosan akadályozzák ezt a formát.

A forgalmazóknak is sokkal olcsóbb lenne egy oldal üzemeltetése mint a sok mozié! Egy mozit karbantartani, felújítani, fizetni a magas rezsijét, a személyzet bérét fizetni, óriási költség! És milyen sok mozi van az országban! Ezzel szemben elég lenne egyetlen weboldalt üzemeltetni, amely működtetéséhez elég lenne pár informatikus. A forgalmazó rettentően sok pénzt tudna megspórolni, ugyanakkor egy olyan igényt tudna kielégíteni ami helyén most óriási lyuk tátong! És mink, a nézők, otthon, kényelmesen, Full-HD-ban nézhetnénk a házimozin ugyanazokat a filmeket, miután kifizettük a mozijegy árát. A technika már rég lehetővé tette ennek a lehetőségét. Tálcán kínálja a lehetőséget. A villámgyors internet is talán már minden otthon megszokott része. Nem értem mire vár még a filmipar?! A mozi már őskövület!

Másrészt: miért vegyek Full-HD-s tévét és minek vegyek 7.1-es házimozit, ha azokat nem tudom mire használni? Nézem otthon rajta a TV1 hd-s adását Pro-Logic-ban? Röhej nem?

Aztán: most is megy ez, csak illegálisan és a bevétel nem a hivatalos szervek kasszájába folyik, hanem illegális csoportokat gazdagít. Ugyanakkor minket, becsületes állampolgárokat is olyan helyzetbe hoznak, hogy arra kényszerülünk, hogy illegálisan jussunk a kedvenc filmünkhöz. Nem tehetünk mást. Nem létezik legális alternatíva. Jogszerű ez?! Büntetnek minket azért, aminek a legális formáját nem biztosítják számunkra! Arra kényszerülünk, hogy emelt díjas SMS befizetése után, rossz minőségű, mozis felvételek formájában láthassuk a kedvenc filmjeinket. Mennyivel jobb lenne, ha jogtisztán, jó minőségben tudnánk letölteni az új filmeket. Nem kellene azért aggódnunk, hogy mikor hurcol meg minket a jogvédő hivatal. Etikátlannak tartom, hogy olyasmi miatt büntetnek aminek a legális formáját nem biztosítják. De miért nem? A kapitalizmus nem azt diktálja, hogy ha adott egy igény akkor azt ki kell használni? Márpedig adott! A Budapestiek és a nagy városiak előnyben vannak, hiszen ott vannak jó mozik, jó minőségű technikával felszerelve. De a vidéki kisebb településeken nincs is mozi. Vagy ha van is, akkor az egy elavult technikával felszerelt, sok esetben színházban prezentált szolgáltatás. Eszembe nem jutna egy elsárgult, pici vetítővásznon, Monóban megnézni az Avatart, vagy a Pi életét. Viszont itthon adva van a jó technika, csak hát... minek. Nincs mit nézzek rajta.


2013. febr. 16. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

> Fizetnél ha hazánkban lenne hivatalos film/zene letöltő oldal?

Bizonyos filmekért igen. Amikor lenne rá pénzem.

Valahogy úgy csinálnám, hogy letöltenék torrentről filmeket, és amelyik tetszik, azt megvenném a hivatalos oldalon. Tehát csak azután fizetnék, hogy láttam a filmet, és tetszett. (Nem vagyok milliomos, sz*rért nem akarok fizetni.)


> A villámgyors internet is talán már minden otthon megszokott része.

Sajnos nem.

Én szerencsés vagyok, internet hozzáférés szempontjából jó helyen lakok (sűrűn lakott terület, konkrétan 10emeletes panelház, upc, thome, digi, minden van). Ugyanakkor egy barátomnál, aki tőlem alig egy kilométerre lakik, csak és kizárólag ADSL van. Invitel terület, néhány virtuális szolgáltatóval, árverseny nincs, elérhető letöltési sávszélesség átlagban nagyjából 1megabit (éppen hogy eléri a szolgáltató által garantált sebességet).

És ez Budapest! Vidéken sok helyen ennél rosszabb a helyzet... Aközött a csoport között, akiknek 100kilométert kell utazniuk a legközelebbi moziig, és aközött a csoport között, akik kénytelenek f*stalicska ADSL-el sz*pni, valószínüleg igen nagy az átfedés.


> Büntetnek minket azért, aminek a legális formáját nem biztosítják számunkra!

Tisztázzuk: magyarországon filmet, zenét letölteni legális. Kifizetted a jogdíjat az élősködőknek az ÜRES adathordozó után (még a fényképezőgéped memóriakártyájára is, amin a családi fotóidat tárolod), onnantól kezdve azt töltesz le rá, amit csak akarsz.


> Arra kényszerülünk, hogy emelt díjas SMS befizetése után,

> rossz minőségű, mozis felvételek formájában láthassuk

> a kedvenc filmjeinket.

Nem kényszerülünk rá.

Senki sem kényszerít arra, hogy rögtön a film megjelenése után letölts egy nézhetetlen minőségű moziripet egy SMS regisztrációs oldalról.

Megvárod, amíg kiadják a filmet DVD-n, és letöltöd a DVDRip-et...

2013. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért a filmek letöltésében gondolkodtok.

Az országban a legtöbb helyen elérhető a mozi csatornák előfizetése, és ha valaki valóban igényli a hang és kép kiváló minőségét, egy kis beruházással, kb. két mozijegy áráért egy hónapra megkaphatja.

2013. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem. Én az élményért járok moziba, nem mert nem tudok várni fél évet amíg kijön DVD-n a film.
2013. febr. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Senki sem kényszerít arra, hogy rögtön a film megjelenése után letölts egy nézhetetlen minőségű moziripet egy SMS regisztrációs oldalról.

Megvárod, amíg kiadják a filmet DVD-n, és letöltöd a DVDRip-et..."


Látom nem olvastad el az írásomat. nem azért vettem sok-százezer forintos házimozi rendszert, hogy egy DVDRip-et nézzek rajta. Ahhoz jó egy régi képcsöves tévé is. Hogy nem kényszerít senki sem? Hát persze, hogy nem. De akkor miért van az üzletek polcain a technika, ha nem lehet kihasználni a szolgáltatásait? Jó mozi, a városunktól legközelebb 100km-re van. A benzin oda-vissza 10.000ft. És akkor még nem beszéltem arról, hogy fél napom menne rá egyetlen film megnézésére.

2013. febr. 16. 21:34
 5/11 A kérdező kommentje:

"Nem értem, hogy miért a filmek letöltésében gondolkodtok.

Az országban a legtöbb helyen elérhető a mozi csatornák előfizetése, és ha valaki valóban igényli a hang és kép kiváló minőségét, egy kis beruházással, kb. két mozijegy áráért egy hónapra megkaphatja."


Látom Te sem tudod, hogy mi a helyzet. A filmcsatornák tömörítik még a HD minőséget is és a THX minőségű DTS hangot egyszerű Pro-Logic szintre redukálják. A kép és a hangminőség meg sem közelíti az elfogadható szintet.

2013. febr. 16. 21:37
 6/11 anonim ***** válasza:

> nem azért vettem sok-százezer forintos házimozi

> rendszert, hogy egy DVDRip-et nézzek rajta.

Jobb torrentoldalakon vannak 1080p-s (x264) filmek is...

2013. febr. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés, hogy vannak-e.Hanem az, hogy miért nincs hivatalos, jogtiszta ilyen oldal?
2013. febr. 17. 01:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Megveheted a filmeket Blu-ray kiadásban is, szóval van rá lehetőség, hogy jó minőségben hozzájuss. Már ha hajlandó vagy kifizetni 6-7 ezret egy filmért.


Azért nincs ilyen oldal, hogy fizetsz, majd letöltheted a filmet, mert akkor egy valaki letölti, aztán felnyomja egy torrent oldalra. Teljesen mindegy, hogy mivel titkosítják, vagy csak mondjuk stream-elik, stb. Feltörik az első napon.


Ha van egy nagyon jó film, ami tetszett, azt sem fogom megvenni ilyen formában. Minek fizessek egy fájlért? Megveszem DVD-n / Blu-ray-en, mert az kézzel fogható, az nekem az 'ereklye'.

2013. febr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Dehogy veheted meg. Most miért beszélsz butaságokat?! Nézd már meg, hogy hazánkban hány faluban, hány városban árulnak Blu-ray filmeket. Budapesten és még pár nagyvárosban talán lehet kapni, de aztán ennyi. Össze-vissza beszéltek és közben nem látjátok, hogy a kérdésem valójában miről is szól. Egy vidéki ember, akkor nem tud legálisan jó minőségű filmhez jutni. Tudom, hogy így van. Ha mondjuk holnap este megszeretnék nézni egy 1080p-s filmet, akkor 100km-ert kellene utaznom holnap reggel azért, hogy egy helyen végre találjak. Persze azok is 1-2 éves alkotások lennének, köztük inkább olyan ami nem érdekelne.
2013. febr. 18. 17:32
 10/11 anonim ***** válasza:

Értem, hogy miről szól a kérdésed, de attól még hogy itt bosszankodsz, sajnos nem fog megváltozni semmi.

Valószínüleg még egy jó darabig ez a két lehetőséged marad:

- Elmész 100km-el arrébb megvenni egy BluRay lemezt 10ezer forintért, aminek a jórésze néhány ingyenélő élősködő banda zsebébe vándorol, nem a film elkészítésében aktívan résztvevő szervezetekhez / emberekhez

- Továbbra is kényelmesen letöltöd az 1080p-s filmet az internetről (magyarországon filmet letölteni történetesen LEGÁLIS).

2013. febr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!