Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Fizetnél ha hazánkban lenne...

Attila_the_hun kérdése:

Fizetnél ha hazánkban lenne hivatalos film/zene letöltő oldal? Én igen.

Figyelt kérdés

Szerintem mindenki hajlandó lenne egy-két mozijegy árát kifizetni egy-egy filmért, hogy aztán, otthon a fotelből, kényelmesen -nem zavarva mások Chips zörgetése, beszéde, nevetése- élvezhetné az új filmeket és nem kellene kocsiba ülnünk és sok esetben 10-20, vagy akár 100km-ert utaznunk a családdal, benzint fogyasztva, hogy megnézhessük a mozikban a filmeket. Úgy is ez lesz a jövő, csak szándékosan akadályozzák ezt a formát.

A forgalmazóknak is sokkal olcsóbb lenne egy oldal üzemeltetése mint a sok mozié! Egy mozit karbantartani, felújítani, fizetni a magas rezsijét, a személyzet bérét fizetni, óriási költség! És milyen sok mozi van az országban! Ezzel szemben elég lenne egyetlen weboldalt üzemeltetni, amely működtetéséhez elég lenne pár informatikus. A forgalmazó rettentően sok pénzt tudna megspórolni, ugyanakkor egy olyan igényt tudna kielégíteni ami helyén most óriási lyuk tátong! És mink, a nézők, otthon, kényelmesen, Full-HD-ban nézhetnénk a házimozin ugyanazokat a filmeket, miután kifizettük a mozijegy árát. A technika már rég lehetővé tette ennek a lehetőségét. Tálcán kínálja a lehetőséget. A villámgyors internet is talán már minden otthon megszokott része. Nem értem mire vár még a filmipar?! A mozi már őskövület!

Másrészt: miért vegyek Full-HD-s tévét és minek vegyek 7.1-es házimozit, ha azokat nem tudom mire használni? Nézem otthon rajta a TV1 hd-s adását Pro-Logic-ban? Röhej nem?

Aztán: most is megy ez, csak illegálisan és a bevétel nem a hivatalos szervek kasszájába folyik, hanem illegális csoportokat gazdagít. Ugyanakkor minket, becsületes állampolgárokat is olyan helyzetbe hoznak, hogy arra kényszerülünk, hogy illegálisan jussunk a kedvenc filmünkhöz. Nem tehetünk mást. Nem létezik legális alternatíva. Jogszerű ez?! Büntetnek minket azért, aminek a legális formáját nem biztosítják számunkra! Arra kényszerülünk, hogy emelt díjas SMS befizetése után, rossz minőségű, mozis felvételek formájában láthassuk a kedvenc filmjeinket. Mennyivel jobb lenne, ha jogtisztán, jó minőségben tudnánk letölteni az új filmeket. Nem kellene azért aggódnunk, hogy mikor hurcol meg minket a jogvédő hivatal. Etikátlannak tartom, hogy olyasmi miatt büntetnek aminek a legális formáját nem biztosítják. De miért nem? A kapitalizmus nem azt diktálja, hogy ha adott egy igény akkor azt ki kell használni? Márpedig adott! A Budapestiek és a nagy városiak előnyben vannak, hiszen ott vannak jó mozik, jó minőségű technikával felszerelve. De a vidéki kisebb településeken nincs is mozi. Vagy ha van is, akkor az egy elavult technikával felszerelt, sok esetben színházban prezentált szolgáltatás. Eszembe nem jutna egy elsárgult, pici vetítővásznon, Monóban megnézni az Avatart, vagy a Pi életét. Viszont itthon adva van a jó technika, csak hát... minek. Nincs mit nézzek rajta.


2013. febr. 16. 20:03
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Ám meglehet, hogy legális, de nem nagyon lehet 1080p-s filmet letölteni. Én legalábbis nem tudok. Az 1080p-s torrentek mind angol nyelvűek és nehéz hozzájuk magyar feliratot találni. Az egyéb rapidshare és hasonló letöltő oldalakon pedig gagyi DivX-es filmek vannak. Ez van.
2013. febr. 19. 00:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!