Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi lehet az oka szerintetek,...

Mi lehet az oka szerintetek, hogy a fiatalok többsége nem ismeri az 1960-80-as magyar filmművészet remekműveit?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint akkor volt a magyar film aranykora, világszínvonalú filmek sokaságával.

2013. febr. 24. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az indul a bakter házat meg az Egri Csillagokat minden gyerek ismeri, ez biztos.

A mai amerikai/kulfoldi filmek sokkal modernebbek. Mind humor,cselekmény és vizualitás szempontjábol. Nekik azok a régi filmek már unalmasnak számitanak. Fekete-fehèr filmröl ne is beszéljünk. Ès számomra is. Èn 42 éves vagyok és emlékszem hogy gyerekként is szívesebben néztem a Star Wars-ot meg a western filmeket.

Akkoriban én ugy éltem meg hogy a magyar rajzfilmek voltak nagyon jòk Mézga család, Hohoho horgász stb. :)

De ízlések és pofonok :)

2013. febr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#Az előző


Arrol ne is beszéljünk hogy mára a fiatalok körében a magyar filmek 'sz*rnak' számítanak, ezért nem néznek meg egy régebbi, sokkalta színvonalasabb magyar filmet mert általánosságba gondolnak a magyar filmekre. De tényleg! Egy mai magyar vígjáték miböl áll? Vegyük az Üvegtigrist. Egy autòùt mellett van egy lakòautòs büfé. A tulaj neve: Lali. Lalinak a legnagyobb poénja az, hogy 10másodpercenként azt mondja hogy '****meg' meg hogy a '*****anyádat' .

Egy amerikai filmben pl.: amerikai pite miről szòl? Egy rakás mai fiatalrol akik már azon a szòn már nem röhögnek hogy '****meg' . Csinálják azt amit szerintem egy mai fiatal szokott és ezekeből nagyon jò kifigurázást lehet csinálni.


De már az amerikai rajzfilmek is jobbak... Simpson család, family guy a South Park-rol ne is beszéljünk amit én, 38évesen szoktam nézni a férjemmel.

2013. febr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 AccountManagerkovács ***** válasza:
Szerintem nem kell annyira régre visszamenni. Példának mondanám a '90-es években készült Woyczeket Kovács Lajossal. Elképesztően jó film, de nagyon nehezen befogadhatón és sajnos valamiért az összes értékelhető magyar filmes ilyeneket csinál. Ez a baj a magyar filmekkel: vagy az amerikaiak ostoba másolatai (álom.net című förmedvény) vagy olyanok, amit az átlagnéző nemhogy nem ért meg, de nem is érdekli.
2013. febr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dubi ***** válasza:
Én inkább a sorozatokra emlékszem, Egy óra múlva itt vagyok, Bors Máté, a Tizedes meg a többiek, ezeket szeretem. Láttam még pár régi magyar filmet ami jó volt, de a többség valóban unalmas volt nekem. A modernebb magyar filmek iszonyat rosszak. Az amerikai filmek 95%-a is katasztrófa, de van egy kevés, ami zseniális, és mivel rengeteg filmet készítenek, így több jó film is jön onnan.
2013. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A kérdésem nem az 1990 után készült magyar filmekre vonatkozik.

Tapasztalatból állítom, hogy New York-ban számos mozi van, amiben régi klasszikus filmjeiket vetítik, igen nagy érdeklődés mellett, határozottan büszkék az akkori teljesítményükre.

2013. febr. 24. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!