Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mi lesz a Szulejmán című...

Lernen kérdése:

Mi lesz a Szulejmán című török sorozat vége?

Figyelt kérdés

Kérlek írjatok le mindent amit tudtok!

Előre is köszönöm :)


2013. febr. 26. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ez : 1566-ban az öreg szultán védencének, János Zsigmond érdekében Miksa király ellen személyesen vezetett hadat és Szigetvárt vette ostrom alá. A Zrínyi Miklós által páratlan hősiességgel védelmezett vár bevételét Szulejmán már nem élte meg. 1566. szeptember 6-án az ostromlott vár falai alatt meghalt. Még ma sem egyértelmű, mi okozta a halálát. Maga Zrínyi Miklós a Szigeti veszedelemben úgy írja le, hogy dédapja saját kezével végzett Szulejmánnal. Vélemények szerint a táborban kitört járvány során hunyt el, mások szerint öregkori végelgyengülésben . A 71 éves, 46 évig uralkodó szultánt fia, II. Szelim követte a trónon.

Khair ad-Din pasa admiralitása idején sikerült tengeri hegemóniát szerezni a Földközi-tengeren, melynek majd csak az 1571-es lepantói csata állít gátat, ahol az egyesült spanyol, velencei és pápai hajóhad vereséget mér a török flottára.


Szóval ez lett Szulejmán vége :)

2013. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon vicces vagy :) a Szulejmán című TÖRÖK SOROZAT vége! Először tanulj meg olvasni ;)
2013. febr. 28. 16:15
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Mivel a sorozat többé kevésbé a történelem útját járja így az első válaszoló mond igazat.
2013. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nirata ***** válasza:
51%

Hürrem fiút szúl

egyre közelebb kerűl a királyhoz,és közben végig csak fiai születnek,már a haditervekbe is beleavatja a szultán

Hürrem eléri h Ibrahimot lefejesztesse a szultám,ill. h első feleségét és annak gyermekét fojtsa meg...

Így Hürrem lesz a felesége,és a fia pedig a trónörökös

2013. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. márc. 30. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:
érdekes, én a youtubon (minden rész fent van csak törökül) úgy láttam,hogy Ibrahimot Hürrem ölette meg...
2013. ápr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nirata ***** válasza:
nem tudom h a sorozatban h van,de történelmileg a szultán fejeztette le (Hürrem unszolására)
2013. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hörrem válasza:
Egyíkötök nagyobb hülyeséget ít mint a másikotok!Közölném veletek az egészet végig nésztem már törökül..a vége az lessz ,hogy Hörrem valóban meg hal egy halálos betegségbe..és szulemán össze törik nagyon fáj neki!Ezzel lessz vége a sorozatnak!ibrahimot valóban kivégzik de nem hörrem öli meg hanem szulemán parancsára végzik ki az ogaz hogy hörrem csavarta ugy a szálakat,hogy szulemán megölese..!Az is tény igy vagy ugy hörrem eltávolitja az összes elenségét..
2014. jún. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hörrem válasza:
Komolyan mondom ehez hasoló sorozatot sem láttam még..nagyon jó ez a sorozat izgalmas vab lényege nem unalmas mint a többi ..és a szerep osztások is tökéletesek mindegyik színész kíválóan játsza a szerepét már mér oly annyíra néhe meg feletkezem,hogy csak film ..bár igaz.hogy valóság alapja van de nagyon nagyon tökéletes ez a film minden értelembe!MI a véleményetek?
2014. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!