Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Egy filmnél a rendező a...

Egy filmnél a rendező a legfontosabb ember?

Figyelt kérdés

Sorozatoknál tudom, hogy az írók az igazán fontosak, filmeknél meg a rendező, de nem tudom, miért. Vagy hogy pontosan kinek mi a feladata, tudtok egy ilyen honlapot, ami nagyjából a filmkészítéssel foglalkozik? Lehet angol is, sőt, az talán még jobb is.


Egy rendező nevéből adódóan gondolom "csak" rendez, mégis őt dicsérik a legjobban, vele hirdetik a filmet, ha nagy név, stb. De nem fontosabb, hogy ki a forgatókönyvíró, akié maga az ötlet?


2013. febr. 26. 16:50
 1/1 AccountManagerkovács ***** válasza:

Nem.


A rendezőt akkor mondják be, ha nagy szám. Teszem azt például Barry Sonnenfeld filmjeit imádom és szerintem óriási rendező, mégse mondják be. Tim Burtont bemondják. A kettejük közti különbség az, hogy Burton filmjeit jobban kedveli a publikum, mert tele vannak Johnny Depp-pel, Sonnenfeld haláli humorára viszont senki sem vevő. Burtont divat nézni és aztán leszólni, ezért ha csinál egy új filmet, akkor bemondják, hogy aki szereti, az elmenjen rá, aki utálja, az is, hogy megint leszólhassa.


Egyébként egy karizmatikus rendező nagyon erősen rányomja a bélyegét a filmre, lásd Burtont, de nagyon fontos, hogy a sztorit kik és hogyan adják elő, mert ők adnak lelket a figuráknak (ha jók) és az is, hogy ki lesz az operatőr meg a vágó, mert az ő szemükön keresztül látjuk, hogy mi történik. És ne feledkezzünk meg a zeneszerzőkről sem, mert ők segítenek az atmoszféra megteremtésében.

2013. febr. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!