Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Japán thrillerek (nem horror...

Japán thrillerek (nem horror kell)?

Figyelt kérdés

Japánban jó horrorok készülnek,Koreában pedig jó thrillerek.Most szeretném "felcserélni" a kettőt és megnéznék egy-két japán thrillert,de nem sokat ismerek.Valami igazán jó darabot ismertek?

Egyedül a Cure(gyógymód) című filmet láttam.Az tetszett.


Előre is köszi!



2013. márc. 2. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


A Cure-t is inkább már horrornak veszik, kevesen emlegetik thrillerként.


Viszont ezek szerint akkor olyan filmeket keresel, amik már-már horrorok? Vagy esetleg lehet másfajta thriller is (csak mert akkor másféle thrillert, pl.: Kurosawa filmet nem ajánlok).


Ugetsu története, Papurika (és akkor már a Perfect Blue-t is ideveszem), Ringu.


Ha másab b thriller jó, akkor Kurosawa pedig Kurosawa mindegyik thrillerje.

2013. márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Viszont ezek szerint akkor olyan filmeket keresel, amik már-már horrorok?"


Nem,nem igazán.Pl említetted a Ringut,az inkább horror volt számomra,bár az is elég kevert,de nem ilyen típusút keresek.


Ha nagyon pontos szeretnék lenni,akkor azt mondanám,hogy "az Oldboyt szeretném japán verzióban",de ugyebár mint tudjuk ilyen sajnos nincs(egyelőre)...


A curet csak azért említettem,mert nem ismerek másik japán thrillert,vagy akármilyen japán filmet,amely közel áll a thrillerhez.Ez jutott először eszembe.


Kurosawa?Tőle melyek a legjobb thrillerek?Eddig csak a Hét szamuráj című filmjét láttam,nem igazán ismerem a filmográfiáját,ezért örülnék,ha tapasztalat alapján mondanál esetleg.


Köszönöm,hogy időt szántál a kérdésemre!Felpontozva.

2013. márc. 2. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


A vihar kapujában, Menny és pokol, A részeg angyal.


Viszont had javasoljam ezt az oldalt:


[link]


A kulcsszavak résszel biztosan találsz olyan filmeket, amik abszolút megfelelnek az igényeidnek. Beállítod például, hogy "japán" "thriller", akkor japán thrillereket fog kaidni, de ezt akár a végletekig lehet szűkíteni.

Arról nem is beszélve, hogy osztályozhatod a filmeket és bejelölheted azokat, amiket láttál, számos egyéb opcióról nem is szólva. Én is aktívan használom, remek weboldal.

2013. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első kettőről már hallottam,a harmadikat még nem ismertem,köszönöm :)


Fent vagyok kritikustomegen,de nem tudtam,hogy van ilyen funkciója is az oldalnak.Más kérdés,hogy rengeteg filmet sok helyen rosszul sorolnak be,de nem számít.


Köszönöm a válaszaid!

2013. márc. 3. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!