Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Quentin Tarantino hol tanulta...

Eljoe kérdése:

Quentin Tarantino hol tanulta a szakmát? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Úgy értem Tarantinónak iskolában tanították a filmkészítést vagy az "önképzőkhöz" tartozott.

2013. márc. 6. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meglepődnél, de a nagyon sok ismert rendező,író nem járt filmakadémiára. Szerintem igazából logikus is, bár nyilván egy kulturált keretek között végigvezetett kurzuson el lehet tanulni a filmkészítés alapjait/lényegét, mégis igazán csak azok tudnak érvényesülni, akiknek megvan hozzá az érzékük. Pl. én nem tudok rajzolni, ha megtanulnám az összes neves művészeti ágazatot, akkor sem lennék előrébb...

Tarantino pedig nemhogy filmakadémiára, középsuliba sem nagyon járt, videótékában dolgozott, ott megtapasztalta milyen filmeket vettek ki szívesen, majd gondolom ezek, illetve saját stílusa alapján kezdett bele a filmezésbe.

2013. márc. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Helo!


"22 éves korában lett a Video Archives nevű videótéka alkalmazottja Kaliforniában, itt ismerte meg későbbi barátját Roger Averyt és itt tett szert kiapadhatatlan filmes tudásra is: rengeteg művet nézett meg, mindenféle műfajú és nemzetiségű alkotás vonzotta, de mindenek előtt az ázsiai harcművészeti filmek iránt mutatott különösen nagy érdeklődést. "


Ezen kivül rengeteget lop, merit mas filmekböl. Meg ugye tehetseges es angyon jo stilusa van - a parbeszedek teren különösen.

Es nem a divatot követi, hanem a sjat elkepzeleseit.

2013. márc. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Viszont őt tanítják nálunk a Színház- és Filmművészeti Egyetemen.
2013. márc. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt értem, hogy egy videótékából egy pár dolgot meg lehet nézni, de attól még nem tudhat mindent.

Mondok egy PL-t: Sanyinak van tehetsége az egészhez. Ért az emberekhez egyedi és stílusos stb. De a filmkészítés(szerintem)összetett művelet. Rengeteg dologra kell odafigyelni meg minden.Szóval ez egy összetett művelet amit nem hiszem hogy magától tudhatna.

Am köszönöm a válaszokat.

2013. márc. 9. 14:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Mindne művészet össszetett, azért azt szögezzük le - leglaábbis szerintem az, ha megfelleően és jól akarják csinálni.


Azzal ,hogy Tarantino látta a jó filmeket, és rengeteg ideje volt, megvotl az alapja annak, hogy saját elképzeléseit kamtoztassa.


Nem kell ehhez más, csak egy ötlet, egy kis érzék és rengeteg rászánt idő, csiszolás, valamint a megfelelő -vagy lehetőleg a legjobb - eszközök megléte - kamera, emberek...


Nem ő az első és az utolsó rnedező, aki gondolt egyet, filmezett és piszok jó lett benne. Aztán se nem tanulta, se semmi - főként, hogy az iskolában nem tanítják meg a saját stílusod és a saját ötleteid, gondolkozásod.

2013. márc. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!