Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A BBC-s Sherlock c. sorozat...

A BBC-s Sherlock c. sorozat és a régebbi Sherlock Holmes filmek mennyire hasonlítanak?

Figyelt kérdés
Végignéztem a BBC-n lévő Sherlock sorozatot és nagyon tetszett, a régieket nem láttam és mivel alig tudom kivárni a következő részt nénék valami bonyolult nyomozós filmet. A régebbi filmek is hasonlóak a 21.századihoz?
2013. márc. 29. 21:45
1 2
 1/11 ChrisM ***** válasza:
Teljesen más a kettő, az egy klasszikus adaptáció. Bár nekem érdekes módon pont a régi verzió jön be, nálam Jeremy Brett a one and only Sherlock Holmes :)
2013. márc. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nem tartozik szorosan a tárgyhoz, de az nálam kicsapta a biztosítékot, hogy a tv-őn vetített Sherlock és Watson-ban Watsonból nőt csináltak.
2013. márc. 30. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
montihun: az az amerikai változat (Elementary). Amiről szó van az az angol sorozat (Sherlock). Mindkettő jó kis sorozat a maga nemében, csak szerintem felesleges volt az amcsinak a klasszikussal azonos neveket használnia. Nyomozós, különc zsenis sorozatnak simán elment volna. Mondjuk lehet az ismertebb nevekkel akartak kezdeti nézőszámot növelni. Az amerikai se rossz, de ha a két sorozatot összevetjük mint két Sherlock sorozat, akkor igencsak haloványka az amcsi. Az angol Sherlock és Moriarty nagyon el volt találva.
2013. ápr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mi az hogy volt? ugye lesz folytatása?
2013. ápr. 8. 16:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor megnézem a BBC-set inkább :) Bár hogy egészen őszinte legyek nekem a Robert Downey Jr féle Sherlock Holmes jött be igazán:)
2013. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Vagy lesz folytatása a sorozatnak, vagy nem. Az angolokra nem jellemző az, hogy lehúzzanak még sok-sok bőrt ugyanarról a sorozatról. Elég korrekten zárták. Persze ettől még lehet folytatása és örülnék is neki, de az angolok furcsa népség sorozatszinten. :)
2013. ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Éppen most forgatják a BBC Sherlock 3. évadát :))
2013. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
én is így hallottam:DD csak lenne mááár kész!
2013. ápr. 13. 12:42
 9/11 anonim ***** válasza:

Én szeretem a Brett és a BBC-s Cumberbatch-féle változatot is.

A régiekből még nem láttam minden részt, de szerintem amennyire hasonlítanak, épp annyira különböznek is. Nehéz kérdés.


Az, hogy neked tetszene-e a régi attól függ, mit szerettél meg az újban. Szerintem a régi is izgalmas, de valamivel lassabb, nem annyira pörgős. Én humorosnak találtam azt is, de talán nem annyira nyilvánvaló benne egy-egy poénos jelenet, mint az újban.

A régi Sherlockban is briliáns a rejtélyek megoldása, de abban a pár részben, amit én láttam nem volt meg az az "őrültség", ami az új Sherlockban.

Azokra a részekre gondolok, amikor pl. BBC Sherlock ugrál örömében amikor megtudja, hogy a sokadik áldozatnál végre van üzenet is és hasonlók. A régiben Sherlock valamivel visszafogottabb ilyen téren, bár a színészi játéka fantasztikus (igazából mindkettőnek) és nagyon jó nézni azokat a filmeket is.

2013. máj. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és természetes, hogy az újnak lesz folytatása, egyrészt már forgatják, másrészt pedig már kb. több, mint egy éve lehet tudni, hogy lesz. Emlékszem volt olyan időszak, amikor azt mondták 2014 végére várható csak a harmadik évad, de biztosan lesz. :D Szerencsére előbb elkészül, most hirtelen nem tudom már, hogy őszre vagy év végére, esetleg már nyár végére is, de még ebben az évben jön (wikipédián biztos fent van, de most lusta vagyok utánanézni:D).
2013. máj. 4. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!