Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Lányom nélkül soha amerikai...

A Lányom nélkül soha amerikai propaganda az arabok ellen?

Figyelt kérdés
Mennyi benne az igazság, mennyire általánosít?

2013. ápr. 17. 00:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Nem propaganda, ez egy köny volt eredetileg, megtörtént események alapján.

És az araboknál az ehhez hasonló dolgok teljesen mindennaposak, ott más a normális.

2013. ápr. 17. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 loupsolitaire ***** válasza:
74%
Kiegészítésként megemlíteném, hogy Iránban nem arabok vannak többségben (csupán 3% az arányuk), hanem perzsák (51%).
2013. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Az idei Oscar-díjat nyert film Az Argo-akció, viszont az.
2013. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

a könyv 1984-es, a belőle készült film 1991-es. Esetleg úgy lehet része ilyen propagandának, hogy utólag előrángatják és belemagyaráznak dolgokat.

A filmet nem láttam, nem tudom mennyi ferdítés van benne, de az alapja megtörtént esemény.

2013. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Igaza van az egyik válaszolónak, NEM ARABOKRÓL SZÓL az a film. Perzsák.

Ne vegyétek egy kalap alá az összes muszlimot. Az a film egy igaz történet, rendben, de az a baj, hogy Ámériká a szép dolgokat különben sem fizeti meg, csak a szenzáció, az ütős témák fizetődnek ki, azok hozzák a nézettséget és az a bizonyos szlogenük, a lényege az, hogy if it bleeds, it leads, vagyis: "ha vérzik, nézik". Ez erre a filmre nem szó szerint vonatkozik ugyan, csak abban igaz, hogy a cél, hogy KÖZFELHÁBORODÁST váltson ki az iszlám ellen, ami 911 után ismét felszínre került. mert úgy harangozzák be a filmben az egészet, hogy (az itteni, Euba, usa-ba települt) muszlimok mind pszichopaták lesznek, ha hazakerülnek a kőkorszaki otthonukba és rabszolgákat tartanak. Szóval ne higgyetek teljesen ezeknek, mert vannak még jó muszlimok is, a többség csendesen éli az életét, ne a perzsákból ítéljétek meg a muszlimokat. Nem kell ezeket elhinni, de mindig óvatosnak kell lenni: naivaként nem szabad kimenni a szerecsen herceggel, ha szép szavakat suttog. Nem kell rohanni hozzá és nem kell első v második randin lefeküdni vele és akkor teljes nőként fog kezelni. Azt sem szabad feltétlenül elhinni, hogy már az 1. végigcsetelt hét után "ya habibi I love you"-kat üzenget és sír hogy mennyire 'I miss u"... mindent összegezve: nem árt a fenntartás, de azért ennyire nem durva a sztori, mint ahogy a filmben ábrázolták (még van pár ilyen hasonszőrű filmecske).

Őrültek viszont mindenhol vannak, vallástól függetlenül, emiatt sem szabad általánosítani.

És bocs hogy ilyen hosszúra nyúlt a komment.

2013. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Előző vagyok, abszolút nem akartam a perzsákat leszólni, sajnos rosszul fogalmaztam a dolgokat. Elnézést. Még egyszer: itt egyénekről van szó, nem magáról a perzsa társadalomról.
2013. ápr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg neked, utolsó válaszoló, pont ilyesmire gondoltam. Bocsánat, ha nem sikerült teljesen jól megfogalmaznom a kérdést, és hogy kevertem az arabokat a perzsákkal (nem vagyok otthon nagyon a muszlim-témában, most majd utánanézek :) ). Azért további véleményeket is szívesen várok!
2013. ápr. 17. 16:03
 8/11 anonim válasza:
36%

Just for the record :

- the movie was filmed in Israel and in the USA

- produced by Harry Ufland, egy ismert APAC activist, mas hasonlo filmeket is produkalt mar

- Iranians are Persians not arabs

- soha senki a produkcio tagokbol meg nem is volt Iranban


De az olvasott commentarokbol latni hogy Ufland es csapata elerte amit akart.

Udv messzirol

2013. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt kifejtenéd bővebben? Akkor szerinted az egész történet fel van nagyítva hogy nagyobb ellenszenvet váltson ki? Legalábbis a szavaidból azt vettem ki (meg a nevedből :) , hogy a muszlimok mellet állsz.
2013. ápr. 18. 21:05
 10/11 anonim válasza:
48%

Betty Mahmoody konyve ( 1984 ) emliti hogy dominans caracter volt Bozorg a ferj, de a film 1991-ben premier utan Betty elismerte hogy nagyon sok " artistic interpretation " van a filmben

Kerdezed : "szerinted az egész történet fel van nagyítva hogy nagyobb ellenszenvet váltson ki? "

Pontosan.

Ha ismeri valaki a csaladjogi torvenyt itt, tudja hogy ez a story igy nem is tortenhetne meg.

Udv Majaristani testvekenek

Ali Reza from :

جمهوری اسلامی ایران

2013. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!