Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Aki látta a Pi élete című...

Aki látta a Pi élete című filmet, az hogy értelmezte a végét? Többi lent!

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik történet az igaz? A tigris,meg az állatok az csak kitaláció? Én ezt nem egészen értem. Nektek mi a véleményetek amúgy a filmről?

2013. ápr. 17. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Melyik része? Hogy egyedül vergődött volna a vízen? Vagy amikor a két történetből a másodikat hitték el a japánok?
2013. ápr. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,hogy melyik történet az igaz,amit a japánok elhittek,vagy amiről Pi mesélt egész végig? A tigrissel.
2013. ápr. 17. 20:43
 3/11 anonim válasza:
59%

az igaz hogy pi megevett mindenkit még a saját annyát is.

a pi volt a tigris

2013. ápr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

A végén igazából Pi minden állatot a csónakjáról megnevez egy emberként. És Pi maga a tigris. Lehet, hogy igazából mindvégig, amíg hánykolódott egyedül volt, és nem a tigrissel, hanem saját magával vívta a harcot. Szóval egy reálisan gondolkodó ember szemével nézve Pi egyedül volt, tehát a második az igaz. De miért ne lehetne akár az első is az?

Szerintem ez a film tele van szimbolikus jelentésű dolgokkal. Mint pl. a húsevő sziget is.

És szerintem ezt mindenkinek saját magának kell meggondolnia, hogy ő mit, hogyan értelmez ebből a filmből.


És mindjárt keresek egy kritikát, amit nemrég olvastam, az ezt a gondolatot nagyon jól megfogalmazta és teljesen egyetértek vele. Ha megtalálom belinkelem.

2013. ápr. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen,akkor az a történet az igaz,amit a japánoknak mesélt.Hogy eltört a buddhista lába--->zebra,szakács megölte--->hiéna,a szakács az anyját is megölte,aki---> a majom--->és ő megölte a szakácsot--->tehát ő volt a tigris.Csak az nem nyert nekem értelmet,meg azon gondolkozok,hogy akkor az elején hogy nem szabadult ki az anyja?
2013. ápr. 17. 20:52
 6/11 A kérdező kommentje:
Kiha-nim azt megköszönném,amúgy valahogy én is így gondolom,mindenki mást érez igaznak
2013. ápr. 17. 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Megvan!

[link]

Szóról szóra igaza van szerintem.

2013. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kiha-nim: nagyon köszönöm,hogy megkerested nekem az értékelést,és én is teljesen egyetértek a filmelemzéssel. Így értelmet nyert a vége. Eddig is egy nagyon szép filmnek találtam,de már egy felejthetetlen alkotásként van az emlékezetemben.
2013. ápr. 19. 13:49
 9/11 anonim válasza:
0%
Szóval mégse értetted meg ha felejthetetlen állatosként maradt meg :)
2013. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Megértettem! De te nem értetted meg,amit én írtam :).Hisz alkotást,nem állatost írtam. :D :D :D
2013. máj. 12. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!