Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Kontroll című filmnek mi a...

A Kontroll című filmnek mi a lényege/tanulsága/valamije?

Figyelt kérdés

Sokan odavannak érte én spec a metró miatt néztem meg amúgy a történetét tanulságát amiért olyan sokan odavannak nem értettem...

Valaki elmagyarázná?



2013. ápr. 18. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Nincs semmi lényege, értelme, a külföldiek is csak azért voltak oda érte, mert olyan retro, lepukkant, irreális a magyar metro, a film is szürreális elemekkel teletűzdelt. Meg kikarikírozta a paras*t magyar ellenőröket.


Ennyi. Én konkrétan a mai napig nem tartom hej de jó filmnek. Érdekes film, de semmi több.

2013. ápr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Amikor én megnéztem,én egyből a bkv-s ellenőrök sorsára, munkájára asszociáltam. Pl. bunkó agresszív utasok, fenyegetőzések, körülmények fizetés. Aztán, ahogy kezdek meghalni az emberek az kissé ismeretlen volt nekem, magyarázatot nem is tudtam találni. A főszereplő maga a gyilkos, elzárkózik valami elől. Bújkál és saját magával küzd ( pl amikor találkozik az egyik régi ismerősével, az kérdezősködik felőle, hogy hova tűnt stb) de ő maga sem tudja, mit keres ott bkv ellenőrként. Nem tud kijutni, a bejárat zárva, szóval magában kell lerendezni a sorsát, és saját magával kell megküzdenie. A kiscsaj aki medvének öltözik az a remény lenne, aki lázad, és a kiutat mutatja Csányinak. A végén pedig legyőzi önmagát és sikerül kijutnia a metróból.

De azt én sem értem, hogy mi elől menekült, hogy került oda vagy hogy egyáltalán miért tették össze a bkv ellenőröket ezzel a sztorival. Oké hogy passzol, meg lehet párhuzamot látni, de semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2013. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tele van metaforakka. Van egy ember (Bulcsu) akinek mindenfele gyotrelmei vannak ami miatt nagyon szarul erzi magat, utalja magat, nyomasztjak dolgok. Ezert van az, hogy az aluljaroba szamuzte magat, hogy az egesz film a fold alatt jatszodik, hogy az ember erezze ezt a nyomaszto hangulatot.

Ezeket a gyotrelmeket egyebkent a fekete ruhas lokdosodo testesiti meg, ez nem egy letezo szemely es nem is skizofren a Bulcsu, ahogy azt sokan hiszik. A halottak meg a rendorsegi ugy azt jelentik, hogy a problemak nem oldodnak meg maguktol, csak sokasodnak addig, amig az ember szembe nem nez veluk (bunyo a jelmezbalon)

A medveruhas csaj is egy szimbolum, egy segito kez a sorstol, ami az eletben barmilyen formaban elofordulhat.

Ahogy Bulcsu leszamol magaban a problemaival, minden jora fordul, vegre felmehet a felszinre es elvezheti a napfenyt es az eletet:-)

2013. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 19. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!