Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy Magyarországon minden le van szinkronizálva, legyen az film, sorozat, bármi?

Figyelt kérdés
(például Norvégiában, Romániában nincs szinkron egyáltalán.)

2013. ápr. 22. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

szerintem a régi szinkronok nagyon jók voltak, manapság viszont egyre színvonaltalanabb az egész. itt ilyen filmkultúra alakult ki...

én ellenben nem szeretem, ha tehetem moziban is feliratosan nézek filmet, amit pedig otthon letöltök, azt kivétel nélkül eredeti nyelven szoktam. fejleszti a szókincset, plusz a színészi játékhoz a hang is hozzátartozik, egész más vélemény tud kialakulni bennem egy-egy szereplőről, ha eredeti hangján, vagy egy számomra irritáló szinkronszínész hangján szólal meg. lehet (biztos), hogy sokkal erősebbek lennénk az idegen nyelvekben is, ha nem lenne minden szinkronizálva.

2013. ápr. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek tökéletesen igaza van. Sokban hozzájárulna a nyelvtanuláshoz,ha nem lenne mindene szinkron.

Csak manapság ez már olyan "alaptartozék" a filmeknél. A magyar emberek többsége nagyon "kényelmes",ezért nekik mindent leszinkronizálnak,még akkor is,ha tudják a szinkron készítői is,hogy pocsék lett. Mert ugyebár az emberek többsége "nem szeret olvasni" filmnézés közben.

Azért kivételek vannak,elismerem,főleg rajzfilmsorozatok terén. Pl a Madagaszkár pingvinjei-hez zseniális szinkront készítettek,összehasonlítottam az eredetivel és...hát az sehol nincs.


Szóval ez a véleményem,Kedves Kérdező,mint neked.

2013. ápr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Én szeretem a magyar szinkront általában, és sokszor sokat dob az egészen... de persze ez csak akkor derül ki, ha eredeti nyelven is hallja az ember. :)


Engem az szokott zavarni, hogy most már mindig fel lehet ismerni a hangokat, mert mindig ugyanazok szinkronizálnak minden filmet. Ez néhány esetben tud nagyon irritáló lenni.


Moziban nem szívesen nézek feliratos filmet, mert ... zavar, ha nem tudom elolvasni az egészet, még ha nagyjából értem is, hogy miről van szó.

A sorozatokat, bizonyos filmeket mindig felirattal nézem, de szeretem megállítani, vagy ha sok a szöveg, akkor visszatekerni és külön megnézni a film cselekményét még egyszer.

Szóval én ilyen lassú vagyok... Hiába szeretem a feliratos filmeket is, ha nem tudom felvenni a fordulatszámot.

2013. ápr. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát igen. nekem azzal van a legnagyobb bajom, hogy ezzel elvesznek egy a színészek egyéniségéhez szorosan hozzátartozó dolgot..adnak egy új hangot és az megváltoztatja az egész embert.
2013. ápr. 22. 13:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem inkább azzal van bajom, hogy a szinkron idő és pénz. ha be mernék vállalni feliratosan, akkor gyorsabban és több sorozat lehetne. meg talán a mozijegy is megfizethetőbb lenne.
2013. ápr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 FannaL ***** válasza:
90%
Őszintén én nem vagyok megelégedve a szinkron hangokkal. Gondolok itt arra, hogy egy tök mély hangú pasinak(akinek piszkosul jó az angol akcentusa) elrontották egy tökre nyálas pasi hangjával aki nem is jól hangsúlyozza a szavakat. Amit csak lehet én feliratozva nézek, de van olyan is amikor angol szinkron angol felirat. És egy csomót fejlődtem angol terén jobb kiejtés, értem, hogy mit beszélnek. Ráadásul egy rossz hanghordozással már elvan rontva egy poén. Meg azért csak a színészek szerepelnek a filmbe/sorozatba, és egy székről nem biztos, hogy annyira át tudják érezni mint a valódi szereplők. Igaz, vannak még jó szinkronok.
2013. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a bevett színészekről annyit: egy időben Stohl Bucó volt nagyon felkapva, Johnny Depptől elkezdve Jude Law-n át Hugh Grantig mindenkinek ő volt a magyar hangja, én nem voltam tőle elragadtatva.

de Dörner György, mint Bruce Willis számomra etalon; az újabbak közül pedig a Leonardo DiCaprio magyar hangjaként megszólaló Hevér Gábor is jó választás szerintem.

2013. ápr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

nekem a 2 kedvencem Végvári Tamás és Reviczky Gábor

amúgy van olyan film ami jobb szinkronosan és van olyan ami jobb feliratosan:) egyébként nincs leszinkronizálva minden

2013. ápr. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!