Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Mit lehet mondani a mai...

Mit lehet mondani a mai filmekről?

Figyelt kérdés
Kiselőadást kell csináljak, és a filmekről csinálunk. Barátnőm ír a régi filmekről. Nekem a maiak jutottak. De most mégis miket lehet mondani?

2013. ápr. 27. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:

- sokkal nagyobb szerepet kapott a látvány

- sokkal hatásvadászabbak (ez mondjuk kb ugyanaz, mint az előző)

- sokkal pörgősebbek, felgyorsultabbak


Ennyi jutott hirtelen eszembe. Azt ne írd bele, hogy rosszabbak, mert az hülyeség, ma is van rengeteg zseniális film, hiába fikázza mindenki a mai filmeket.

2013. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és ezeket ki kell fejteni, arról már 5-10 percet szerintem lehet beszélni.
2013. ápr. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja és ma rengeteg a folytatás. Az összes Marvel filmből van/lesz több rész, meg tényleg rengeteg a folytatás, ez mondjuk régen nem volt annyira jellemző.

Illetve elég sok a remake/reboot is, tehát feldolgozás/reboot (reboot-ra nem igazán van jó magyar szó), pl. The Amazing Spiderman.

2013. ápr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak visszakérdeznék az első válaszolónknak, minden bántó szándék nélkül.

Abból a rengeteg zseniális filmből, amelyet említettél, csak egy párat mondanál?

Van egy olyan érzésem, hogy a filmek megítélése alaposan eltér közöttünk.

Én az utolsó két évben igazán kiemelkedő filmet nem találok.

2013. ápr. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Az előzőekhez annyit, hogy voltaképp csak Hollywodról írtatok. ÉÉs m ivan a többivel?


Ahhoz, hogy erről írj, elég rálátással kell lenned a filmművészetről, a kezdetektől napjainkig. Hogy írhatnál valamiről, hogy milyen ma, ha nem tudod, hogy milyen volt, ugye.


Nem írtad, hogy milyen iskolába kell - az alaposság miatt -, de azt javasolnám, hogy válaszd ki a filmművészet egy szeletét - hollywood, francia filmek, keleteurópai filmek... Szóval válassz egy ksieb szeletet, amivel érzékelteted a változást.

Legalábbis szerintem ez így jobb lenen, mint egybevenni az egészet és nagyon felüleletesen írni róla.

2013. ápr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4


Utóbbi két évből én sem nagyon tudok, de inkább csak azért, mert nem jut eszembe most egy sem, azért pár lenne.

Viszont amikor az emberek azt mondják, hogy ma már nincs jó film nem az utóbbi 2 évre gondolnak, hanem mondjuk 2000 óta, azóta meg azért gyártották pár tényleg nagyszerű filmet.

De mondjuk Django, az nemrég jelent meg, és nagyon jó film, más viszont tényleg nem jut eszembe, de ha leülnek és elkezdenék kutakodni, miket láttam az utóbbi pár évben, hidd el, lenne pár jó.

Persze kérdéses, hogy kinek mi a jó.

2013. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 27. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!