Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Amerikai szépségben mit...

Amerikai szépségben mit jelent ez a jelenet?

Figyelt kérdés
A náci szomszéd lekapja Kevin Spacey-t. Miért????
2013. ápr. 29. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
mert meleg.
2013. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem igazán utal arra semmi a filmben hogy buzeráns, arra se, h bejön neki a főszereplő.
2013. ápr. 29. 17:25
 3/5 anonim ***** válasza:

találtam egy egész jó magyarázatot a végére, én ezzel a véleménnyel tudok azonosulni, de nem tudtam volna ilyen jól összefoglalni:


"A finálét illetően számomra több részből tevődött össze a katona döntése - vagyis a gyilkosság. Szvsz a fő indíték az, hogy a katona titka (a rejtett homoszexualitás) az elutasítást követően feltehetően kitudódik/hat. E mellett mérhetetlen irigységet táplál a fia iránt, akit szintén homoszexuálisnak vél, és aki egyszerűen szólva élvezi az életet, drogozik, teszi ami neki tetszik, saját véleményt formál mindenről stb., míg az apa a korábbi társadalmi normák okozta nyomás és gyengesége/gyávasága miatt elfojtani volt kényszerült a vágyait. Valamint az, hogy Lester testesíti meg mindazt a kiegyensúlyozott, boldog embert, aki ő nem tudott lenni. Mindezek együttese és az önmaga iránt érzett szánalom szülte harag, ami szerintem a gyilkosságra kényszeríti.

A tette azonban az amerikai álomkép egyik sokadik lerombolása, hisz az ország, ahol mindent lehet és szabad, valójában szűklátókörű és nem fogadja el azt ami kicsit is más, mint a megszokott. Erre alkalmas példa a homoszexualitás, hisz ez nem önálló döntés, vagy időszakos hóbort, hanem születési tulajdonság, amit a világ egy része „defektesnek” tart."


[link]

2013. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én eddig úgy értelmeztem, hogy azért öli meg mert szerinte ezt teszi a fiával, de a fiát mégsem tudta megölni. Azt hittem azért kapja le, hogy kiderítse tényleg buznyák e Lester.
2013. ápr. 29. 18:03
 5/5 anonim ***** válasza:
figyelj, szerintem nincs jó, vagy rossz megoldás. nem véletlenül nem derül ki ez konkrétan a filmből; a néző fantáziáját is megdolgoztatják.:)
2013. ápr. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!