Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az új Star Wars filmnek...

Az új Star Wars filmnek milyen lesz a stílusa?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e már tudni valamit a Star Wars 7. résznek stílusáról. Amolyan komolyabb, felnőttesebb, darkosabb hangvételű lesz, mint pl az új Batman széria volt, vagy ez is ilyen 5 éveseknek való, táncikáló robotos, nulla színészi alakítással "megáldott" hulladék lesz, mint az Episode 1-2-3?

2013. máj. 22. 17:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az Episode 1-2-3 egyáltalán nem lett rossz. A színészek terén sincs probléma.

Viszont ha az újakról kérdezel:nem tudom,de általában ha fognak valamit,ami régi és nagyon jó és azt újradolgozzák,vagy készítenek valami erőltetett folytatást,az valószínűleg csalódás lesz. Szóval ha a második trilógia nem is volt,ez szerintem az lesz.

2013. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem akarok vitatkozni, de nekem nagyon nem tetszett az 1-2-3. Ez a droidok harcolnak klónok ellen téma annyira súlytalanná tette az egészet. Kb. annyi részvétet tudtam érezni bármely szereplő iránt, mint amikor a való világban lelőnek egy dront. Nem az jut az ember eszébe, hogy meghalt valaki, hanem hogy újabb anyagi veszteség...


Mindezek mellett egyáltalán nem volt felépítve, hogy Anakin miért is áll át a sötét oldalra. Trilliárdszor jobban fel lehetett volna vezetni, így viszont csak egy szánalmas bohócot csináltak belőle. A szememben annyira lerombolták a régi Vader nagyúr imidzst, hogy már a régi részekben is csak röhögök Vaderen, hogy mekkora looser.


Ezen felül semmi nem állja meg a helyét a filmben. Pl Anakin miért várt 10 évig, mire visszament az anyjához?

Miután az egész Naboot megmentette, Padme nem küldött volna egy nyavalyás missziót, hogy vásárolják ki a "hősük" anyját a rabszolgaságból?


Aztán a film telis-tele volt az eredeti trilógának való ellentmondással. Borzalmas volt.


A Mustafar-i párbaj meg szánalmas volt. Anakin nem tudott volna 2 méterrel arrébb leugrani arról a lebegő droidról? Akkor talán megmarad két lába meg egy keze. (Ez is milyen már, hogy a világ legerősebb jedi-ét (akit ráadásul boost-ol a sötét oldal) simán lekaszabolja Obi apó...

Ugyan már. Szánalmas volt.


Ha ennyire súlytalan, logikátlan, kidolgozatlan, átgondolatlan, és összecsapott lesz az új trilógia, akkor meg se nézem.


Hollywood jó lenne, ha felismerné, a látvány önmagában nem elég, fontos a történet, és a színészi játék is.

2013. máj. 24. 15:03
 3/17 anonim ***** válasza:

Értem az álláspontod és meglehet hogy igazad is van. Rég láttam már mind a régebbi,mind az újabb trilógiát. Amit tudok viszont,hogy nekem a hangulata az nagyon tetszett,így lehet,hogy nem figyeltem annyira ezeket a 'szépséghibákat' :) Meg egyébként nem vagyok olyan idős,így a Star Wars hozzám képest nagyon régi,legalábbis amikor én láttam,már akkor is az volt,szóval lehet nem úgy tekintettem rá,mint egy klasszikusra(már a régebbi trilógiára).


"Hollywood jó lenne, ha felismerné, a látvány önmagában nem elég, fontos a történet, és a színészi játék is."


Igen,sok(nem sok) embernek ez fontos,viszont a többség megelégszik azzal,hogy sokat verekednek/lövöldöznek/robbantgatnak,stb. egy filmben,a többi "nem érdekes". És hát ha ezekből Hollywoodnak pénze van,akkor miért is hagyná abba?

2013. máj. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát igen. Ki min nő fel. Én cirka 7 éves koromtól nézem a SW filmeket, a régi trilógia összes részét láttam legalább 50-szer. (VHS korszak hajnalán csak 7 db videokazetta volt itthon. Ebből 2 a SW, pár Tom és Jerry, és hát valamit nézni kellett minden hétvégén. Jah meg akkor kb 3-4 csatorna volt(magyarul)).


Szóval igen, nekem az eredeit SW a SW, de ezt nem jelenti azt, hogy szent grálnak tekintem, és nem lehet hozzányúlni. Csak jól kell ezt megtenni.


Tipikus példa a Batman. Az is kb 7-8 éves koromban jött be. Így abból is a Tim Burton (Michael Keaton) féle változat az igazi számomra. Ezek után jött a Joel Schumacher-es ámokfutás, ami nagyon nem jött be (Jó max Nicol Kidman). Aztán a Batman Batman Begins-szel Nolan akkorát alkotott, hogy lepaslóztam. A Sötét lovaggal pedig szerintem a filmtörténelem egyik legjobbját rendezte meg a műfajban. A DKR viszont már ott sem tetszett, mert naaaagyon ostoba volt a sztory, és ott sem volt az a színészi teljesítmény, amit Pl Heath Ledger hozott. Anne Hathaway iszonyatosan gyenge volt.

Tehát sajnos el lehet rontani egy jó sorozatot is rossz sztoryval és színészekkel.


Én nem mondom, az eredeti SW trilogia sem volt egy nagy durranás színészek tekintetében, de legalább a történet jó volt. És logikus, konzisztens volt végig.

Szóval az sem hibátlan alkotás, de azért nagyon jól sikerült filmek voltak. És nálam elvárás lett volna, hogy ha valamihez hozzá nyúlnak, akkor azt úgy tegyék, hogy a film jobb lesz tőle, nem rosszabb.


És az én véleményem szerint ez nem sikerült. Nagyon nem. Hogy őszinte legyek, néha még a Clone Wars c animációs sorozatot is jobbnak találom. Abban Anakin is egy gondokodó, értelmes lény, nem egy olyan ostoba fajankó, mint a filmekben.


Mondjuk ez csak személyes vélemény, de azért anno baromi sokan kritizálták Lucas-t, hogy mi ez a borzalom. Csak remélni tudom, hogy az új film nem agyilag zokniknak fog készülni.

Csak hát félek, hogy a Disney-nek nem igazán vág a profiljába egy komoly, darkos hangulatú film forgatása, karakterfejlődésekkel, emberi drámákkal, stb.

Már egy korrekt kalandfilmmel is beérném, csak ne gyerekfilm legyen.

2013. máj. 24. 19:26
 5/17 A kérdező kommentje:

No még a korrektség kedvéért hozzátenném, hogy volt azért pár dolog, ami tetszett az Ep 1-2-3-ban is. Pl az első rész egész odáig jó, hogy a 2 jedi lemegy a Naboora. Onnantól kezdve hatalmas unalom a film, egész a végéig. Ott aztán a párbaj mindent vitt. Iszonyat jól sikerült, ellentétben az Obi-Anakin párbajjal.


Akkor a 3. rész nyitánya nagyon adta magát. Az első pár másodperc, ahogy a Coruscant felett egy Venator osztályú romboló beúszik a képbe, és alatta a zene... isteni. Majd beúszik a két Jedi vadász, és megindul a hajsza... egész jó volt.

Viszont, szerintem a vitathatatlanul legnagyobb érdeme az új trilogiának, ahogy Jodához hozzányúltak. A régi részekben egy kis nyomoronc törpe volt, de az új részekből kiderül, hogy mitől is volt ő olyan briliáns tehetség. Ahogy az erőt használja, ahogyan vív, a bölcsességei... mind, mind rávilágít arra, hogy mekkora egy istenkirály csávó volt régen. Szóval ő az egyetlen, akit szerintem sikerült maradéktalanul pozitívan ábrázolni. Azért jár a trilógiának egy nagy ötös.

2013. máj. 24. 19:40
 6/17 A kérdező kommentje:

"Ott aztán a párbaj mindent vitt. Iszonyat jól sikerült, ellentétben az Obi-Anakin párbajjal."

Úgy értem a jedik párbaja volt fenomenális, a bolygón folyó Jar Jar-os bohóckodás, meg a "7 éves Anakin megmenti a világot" dolog elég gyerekes és szerintem szánalmas is volt.

2013. máj. 24. 19:44
 7/17 anonim ***** válasza:

Nincs róla konkrétum, de mivel Lucas befolyása visszaszorult, és az előzmények népszerűtlensége a nagyobb rajongóközösségen belül egy eléggé köztudott tény, én arra számítok, hogy az eredetiekhez próbálják majd közelíteni a feelinget.


Részemről azért remélem, hogy nem akarnak elmenni a nyomóan sötét, hót komolyság világába.

2013. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én vevő lennék rá, de nyilván nem filmdrámát várnék. Egy Batman stílusú trilógiától lennék boldog, de az eredeti stílusával is beérném. Meglátjuk.

Alapvetően bizakodó vagyok J.J már csak nem csinál vacak filmet. A Start Trekkel is csodát tett. (Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egy Trekker).

Viszont nyilván nagyon sok múlik a forgatókönyvön, amihez meg neki nem sok köze lesz. Igazából abban bízom, hogy olyasmit csak nem vállal el, ami nem az ő stílusa. Márpedig az ő stílusa eddig bejött.

2013. máj. 24. 22:05
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem is. Tudom, hogy sok komoly Trekkes utálta a filmet, amiért az akcióra helyezte a hangsúlyt a filozofálgatás vagy a társadalmi kérdéseken való rágódás helyett, ami ugyan jogos kritika (bár ettől a film önálló alkotásként még egész jó), de én éppen ezért is várom érdeklődően a SW-n végzendő munkáját, hiszen ehhez a franchise-hoz inkább illik a "több mozgalom, kevesebb duma" megközelítés.
2013. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Mielőtt kritizálsz azért előtte elolvashatnád a könyvet vagy legalább nézd meg FIGYELMESEN is az új trilógiát. Előszöris Anakin mielőtt átállt volna azért előtte Palpatin nem keveset mondta neki, hogy a Tanács becsapja meg hogy nem őszinték vele ezen felül Anakin azt hitte hogy megtanulhatja Darth Plaueis technikáját(élet teremtés erről is mesél Palpatin) és megmentheti Padmet. Az anyjához azért 10 év után megy vissza, mert akkor törnek rá a látomások amik azt mutatják, hogy az anyja veszélybe van. Padme pedig hiába küldött volna segítséget ugyanis ahogy az kiderül a 2. részben Lars megvásárolta Shmi Skywalkert. A Mustafar-i párbajban pedig Anakin úgy akart ugrani, hogy Obi Wan mögé kerüljön és leszúrja de Kenobi jobb volt és ha jól ugrik nem jöhetett volna létre a félig gép Vader. És ha ez a magyarázat nem tetszik akkor kezdj el olvasni egy kicsit.


Ja és amúgy egy könyvet vagy egy rövidebb trilógiát fognak megfilmesíteni szóval a sztori eredeti lesz.

2013. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!