Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az új Star Wars filmnek...

Az új Star Wars filmnek milyen lesz a stílusa?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e már tudni valamit a Star Wars 7. résznek stílusáról. Amolyan komolyabb, felnőttesebb, darkosabb hangvételű lesz, mint pl az új Batman széria volt, vagy ez is ilyen 5 éveseknek való, táncikáló robotos, nulla színészi alakítással "megáldott" hulladék lesz, mint az Episode 1-2-3?

2013. máj. 22. 17:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Akkor most vitatkoznék egy kicsit.


1. Az első könyvet elolvastam, de mivel egyetlen plusz jelenet nem volt benne a filmhez képest, és semmi többletet nem adott, a másik kettőnek már nem szavaztam bizalmat.


2. Igen, Palpa mondogatott ezt-azt, de ez nagyon kevés volt sztem. Százszor, ezerszer jobban fel lehetett volna építeni ezt a szálat. Lehetett volna úgy csinálni, hogy Palpa nem csak dumál, hanem úgy irányítja az eseményeket, hogy minden Anakint ért csalódást, problémát a jedikre terel, és igazából ezt már a 2. részben elkezdhették volna felépíteni, hogy a 3. részben ne legyen annyira "hirtelen, a semmiből jött" Anakin átállása.


3. Jah és az a tény Anakint nem zavarta, hogy az Anyja csak úgy szimplán rabszolga?


Mert az oké, hogy amikor a fiút elvitték, nem volt pénz a nőre is (ill. Watto szerint nem érte meg úgy fogadni), de ha én rabszolga lennék, az anyukámmal együtt, és valaki felszabadítana, ráadásul utána a galaxis legbefolyásosabb embereit is ismerném, és ezek közöl még néhányan hálásak is lennének nekem, hogy megmentettem a szaros bolygójukat, akkor tuti, hogy 24/7-ben lobbiznék, mindenkinél, bárkinél, hogy az anyukámat kiszabadítsam a rabszolgaságból. Nem csak akkor, amikor bajban van, hanem amilyen hamar csak lehet. Ha pedig senki nem akar segíteni, akkor magam indultam volna a segítségére, amint elég erős lettem volna. (jedi erővel legkésőbb 14 éves korra saccolom).

Te ezt nem tennéd meg a szüleidért? Eléggé utálhatod őket, ha hagynád őket 10 évig rabszolgaságban rohadni, mikor csak egy szavadba kerülne, hogy valaki segítsen rajta. Mennyiért lehet megvásárolni egy rabszolgát? Gyanítom, ha egy egész bolygó hálás neked, hamar összejön annyi adomány.

Aztán például az is egy nagy flesh lett volna, ha Palpa kiszabadíttatja Anakin anyját, hogy az hálás legyen neki, aztán sunyiba ráküld valami bérgyilkost, és úgy tünteti fel, hogy a jedik hibájából halt meg a nő. Máris sokkal hihetőbb lenne az egész átállás.


Azt is elintézhették volna, hogy Anakin azt higgye, hogy Padme is a jedik miatt halt meg. Esetleg Palpa még erre a veszélyre is előre figyelmeztethette volna Anakint, aki ezek után már igazán tombolhatott volna, így viszont csak magát hibáztathatta mindenért.


A párbajban pedig még egyszer mondom, láttam én, hogy fölötte akart elugrani (ami szintén nem érhető, hogy miért nem sikerült neki, mikor az Episode 1-ben Obi Van simán ugrott 8-10 métert, mikor a végső párbajban felugrott egyik szintről a másikra), de sokkal egyszerűbb lett volna 3 méterrel arrébb leugrania a lebegő platformról. Szóval szánalmas volt, különösen annak fényében, hogy Anakint a midikloriánok nemzették, tehát mindenkinél erősebbnek kellett volna lennie, különösen úgy, hogy a sötét oldal ereje is tombolt benne.


Sokkal jobb lett volna, ha a párbaj jelenetet úgy oldják meg, hogy Anakin végig fölényes előnyben van (mint ahogy mondjuk egy nehéz súlyú bokszoló is előnyben lenne egy pehelysúlyúval szemben, max gyorsaságban nem, de mind védekezésnél, mind támadásnál hatalmas előnyben lenne), Obi Van csak védekezik, menekül, és a végén valami trükkel győzi le Anakint.


Pl mondjuk Anakin már lefegyverezte Obi Vant, épp fölé lép, hogy győzelemittasan lecsapja a fejét, mikor Obi Van felülről rá borít egy vödör lávát, azt csók. Na egy ilyen piszkos húzás után Anakinnak (azaz innentől már Darth Vadernek) még egy plusz oka lenne gyűlölnie a jediket, és még jobban áttérnie a sötét oldalra.


De ez így nagyon gyenge volt. Arról nem is beszélve, hogy klónok a droidok ellen. Kb. annyira éreztem fajsúlyosnak egy csatát, mint egy patkány versenyt. Nem mindegy, melyik patkány győz??

Sokkal jobb lett volna, ha úgy oldják meg, hogy a szeparatisták egy klón hadsereggel támadják a galaxist, és a galaxis "ártatlan", háborúhoz nem szokott népének a létéért kell küzdenie a klónokkal szemben. Na, ott már lenne drámaiság.

A "Vettem! Vettem!" droidok meg meg mindennek a legalja volt, különösen, mikor kiderült, hogy C-3PO feje maradéktalanul csereszabatos egy ilyen harci droid testével. Aha, hát persze...

2013. jún. 20. 20:58
 12/17 anonim válasza:

Először nekem semmi bajom a szüleimmel és szeretem őket, miután Anakin visszatért Watto-hoz már mondta neki, hogy évekkel ezelőtt eladta és még, ha 14 évesen oda is mész már nincs nála és lehet, hogy éppen Palpatin miatt nem sikerült neki kiharcolnia az anyja kiszabadítását.


Aztán mivel te magad írtad, hogy a könyv nem adott semmi pluszt az is bizonyítja, hogy a könyv jó.


Anakinnak összesen annyi volt a baja hogy nem mester és, hogy félti Padmet. Palpatin megoldást nyújt a Padme megvédésére és az, hogy nem mester azért a Jediket hibáztatja.


Aztán, Anakin a párbaj alatt még nem volt olyan igazán képzett Jedi Obi Van viszont igen, sőt annyira jó volt, hogy ha akarja legyőzi Vadert és nem hal meg, de ez nem az ő sorsa volt. A védekezés viszont tényleg jobb lett volna mivel Kenobi védekező stílust használt, azt hiszem Atari a vívóstílus neve, de ebben nem vagyok biztos.Ja és ha szerinted elég képzett volt akkor se volt elég tapasztalt.


Ja igen és, ha 8-10 métert ugrik akkor mégis hogy lett volna elég közel Kenobihoz?


Ó és még a droid-klón háború is csak álca volt, ami ki is derült miután megkapták a klónok a parancsot a Jedik megölésére és ha téged nem is érdekel ha kiiktatnak egy droidot az biztos érdekelne ha az a droid megölné a családodat.Ezt ki is használták a Szeparatisták. Másrészt két sérült droidból lehet csinálni egy jót, de egy karból és egy testből nem lehet embert csinálni szóval, én is ha választani kéne akkor a droidot választanám. Valamint a filmbe ez nem jött le, de ezek a "Vettem!Vettem!" droidok nagyon fejlettek voltak.

2013. júl. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Boccs a második bekezdés rossz nem könyvet hanem filmek akartam írni.
2013. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"Az első könyvet elolvastam, de mivel egyetlen plusz jelenet nem volt benne a filmhez képest, és semmi többletet nem adott, a másik kettőnek már nem szavaztam bizalmat."


Egyetlen plusz jelenet nem volt benne?? Bocs de akkor te milyen könyvet olvastál? Mert én ezt:


[link]


Igenis voltak benne plusz jelenetek, információk stb.


Azt meg kell hagyni hogy a végén a vadászpilótás jelenet iszonyat béna volt (egy 9 éves kisgyerek odamegy és egyedül szétkeni az ellen száját, nem úgy mint a tucatnyi képzett és gyakorlott pilóta akik csak bénáznak), a Jar Jar-os bénázással egyetemben, ugyanakkor a Qui-Gon & Obi-Wan vs. Darth Maul párbaj a legjobb volt amit eddig valaha láttam. Remélem látni fogunk ilyet az új részekben is.

2013. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A kérdésed túl korai. Sajnos erről még csak találgatni, filozofálgatni tudunk, mert egyelőre semmilyen konkrétum nem áll a rendelkezésünkre.

A cselekményről sem tudni még abszolút semmit. Sokan félnek attól, hogy valami metroszexuális b*zifilm fog kijönni, de szerintem ez nem nagyon valószínű. Igaz, én anno a 2-3. részben Hayden Christensen-t találtam valami elképesztően nyálasnak Anakin Skywalker, a későbbi Darth Vader (!) megformálására -teljesen jogos az Arany Málna díj - az Obi-Want alakító Ewan McGregor viszont szerintem telitalálat volt. A Disney korábbi alkotásaiból kiindulva (Karib-tenger kalózai, Perzsia hercege stb.) jó képekre és színészekre számítok; ha a filmet elcseszik, az valaszínűleg valami gagyi cselekmény miatt lesz. Bár reméljük, ez nem fog bekövetkezni. Abban viszont biztos vagyok, hogy az a tipikus " disney-s humor" ígyis-úgyis jelen lesz.

Egyébként én is azt remélem, hogy "amolyan komolyabb, felnőttesebb, darkosabb hangvételű" lesz, mint írtad.

2013. aug. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Chaz Caro válasza:
A sötét oldal titokzatos és ködbe burkolózó, még egy tapasztalt jedi is vak a sötét erő hatására. Tehát, valószínűnek tartom, hogy Palpatine / Dooku közrejátszhatott Shmi Skywalker elrablásában. Palpatine pedig simán ismerhette annyira a sötét oldal erejét, hogy rémálmokkal zaklatta vele Anakint először az anyja, majd a szerelme miatt... Szerintem Anakin nem az erő miatt álmodta mindazt, amit, hanem a sötét nagyúr manipulálása miatt...
2015. máj. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 hidd válasza:
A 2-3 rész stílusa lenne a legjobb folytatásnak + szellemként anakin,yoda,obi wan,qui gon,windu lennének benne!!!!!!!!!!
2015. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!