Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Hogy van az a Star Wars...

Hogy van az a Star Wars filmekkel, hogy a 4-5-6 részeket korábban forgatták, mint az 1-2-3 részeket?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon sok film van, aminek az előzményét később forgatják le, mint az alaptörténetet ( Pl. Alien sorozat, Hannibál sorozat, Batman)
2013. júl. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy te gondolom a 90-es években születtél. Vagy annál is később.

Akik előbb születtek, azoknak a Star Wars az a 4-5-6 rész. Az 1-2-3 meg amolyan ráadás, ami bár ne lett volna.

2013. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja értem. Ez olyan, mint a Gyűrűk Ura akkor.
2013. júl. 2. 23:37
 4/5 Prókátor ***** válasza:

Az utolsó válaszhoz egy két kis kiegészítés:

Az a film, ami ma Új remény (New hope) címen fut, annak az eredeti címe az volt, hogy Csillagok háborúja (Star Wars)!

Annyira újszerű, és futurisztikus film volt, hogy Lukas, az ötletgazda -író - rendező, inkább elment Hawaira nyaralni, mikor a film premierje volt, hogy ne kelljen látnia a film bukását. Nem sokkal a premier után viszont táviratot kapott, hogy nyomás vissza, mert a film az első hétvégén behozta a költségei többszörösét! :-)

A filmben felvonultatott trükkök, még vagy két évtizedig a legfejlettebb filmtrükköknek számítottak! Kb csak a computer-animáció tudta leelőzni.

A Birodalom visszavágot az élet is írta. A film elején azt a részt, ahol Luckot a Yavin hószörnye megtámadja, azt azért kellett beilleszteni, mert a Luckot játszó színész, egy autóbalesetben megsérült az arcán.

És ez csak pár legenda a filmről!

Amúgy, eredetileg 9 részre tervezték, vanbak olyan részek, amik csak lazán, egy egy szereplő által kapcsolódnak a storihoz. Pl egy magyar, ifjúsági, sci-fi folyóiratban (Robur) folytatásokban leközölték egy ilyent, "A yedi kristály" címmel.

2013. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Sandvvits válasza:
Elkészitették a 4-5-6-ot aztán az első hármat az első három mint ahogy már mondták előzmény filmek amik igazából régebben meglett írva csak nem csinált belőlük lucas bácsi filmet mert elvileg nem lett volna akkora a siker.. amúgy én élveztem az első három részt is (nekem a régi köztársaság jobban bejön) Csak hát azok nagyon ilyen nem is tudom hogy mondjam túl amerikai akciófilmesre sikerült:) amúgy elkezdték csinálni a 7. et ahogy már mindenki tudja (a disney által -,-" ) és utána 2 évenként nyáron lesz új rész.. ami vígasztal hogy elvileg lucas nagy szerepet fog vállalni a film készítésében De azt hogy a következő három rész nagyából miről fog szólni még nemtudom :D
2013. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!