Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az Elfen Lied-ben Lucy végül...

Az Elfen Lied-ben Lucy végül meghal? (anime)

Figyelt kérdés
Mert az oké, hogy ott állt a rendőrök előtt, és ők lőttek, de a karjai miért nyúltak fel magasra? Utána a "szarvából" 1 darab elrepült, gondolom eltalálták, viszont mikor a kapuban állt valaki.. Ott igazán kaphatott volna még 1-2 percet, mert így nem tudni, hogy ő volt-e a kapuban. Szoknya volt Lucy-n is.. Nemtudom, ez így nem valami jó befejezés.
2013. júl. 4. 13:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mivel nem az eredeti befejezése , mangában tovább folytatódik .. sajnos a folytatás nem kapott második évadot így csak olvasni tudod . A kérdésre válaszolva : NEM!
2013. júl. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az Elfen Lied pont azért kapott ilyen lezárást, hogy te fejezhesd be a történetet és még jó sokáig megmaradjon benned. Hidd el, erre a kérdésre nem nagyon létezik megfelelő válasz, csak vélemény.

Itt az enyém: Mikor az alak megjelent a kapuban, elhalgatott a zenedoboz, viszont elindult az óra. A zenedoboz Lucyhez, az óra Nyu-hoz kapcsolódott, magyarán nem Lucy tért vissza hanem Nyu.

2013. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

"Az Elfen Lied pont azért kapott ilyen lezárást, hogy te fejezhesd be a történetet és még jó sokáig megmaradjon benned. Hidd el, erre a kérdésre nem nagyon létezik megfelelő válasz, csak vélemény.

Itt az enyém: Mikor az alak megjelent a kapuban, elhalgatott a zenedoboz, viszont elindult az óra. A zenedoboz Lucyhez, az óra Nyu-hoz kapcsolódott, magyarán nem Lucy tért vissza hanem Nyu."



Olvasd tovább a mangát ember és meglátod , nem az az eredeti vége , a mangája még 1 évvel tovább futott

2013. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "eredeti vége". Úgy értem, hiába erősködsz, hogy márpedig a manga folytatódik innen, ha egyszer nem az az aktuális témánk. Egy anime jó esetben nem a felhasznált papírformájával együtt nyer csak értelmet; ahogy a könyvek megfilmesített változata is önmagában létezik, nem az iromány árnyékában. Mikor valamit nézel, akkor az abban látott információkat kell feldolgoznod majd összképpé formálnod, és véletlenül sem azt, amit korábban olvastál róla X helyen Y időben. Ezek különálló dolgok.

Egyszóval én osztom a véleményt, miszerint szabadon értelmezhető az anime vége. Én pl. egy harmadik verziót is le tudnék írni, de teljesen fölösleges volna, tekintve, hogy semmivel nem lenne megalapozottabb, mint a tiéd vagy a másodiké. Ez ránk lett bízva.

2013. júl. 12. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondtam hogy nem az, ettől függetlenül filler a vége...
2013. júl. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Oké, felőlem így is felfoghatod, magánügyed. De(vel nem kezdünk mondatot ugyebár) amíg ez csak egy megközelítési mód, addig nem lesz jogos belekötnöd abba, aki másként vélekedik.
2013. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Nem értem a gondod. Az eredeti mű nem ért itt véget, nem is érhetett mivel a manga 1évvel tovább futott.
2013. júl. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jó, de az kit érdekel? A manga az manga, az anime meg anime, az egyikben ez történt, a másikban meg amaz. Ha már itt tartunk, a mangát Kurama túléli és Mariko is szőke benne, továbbá egy komplett szereplőgárda feltűnik benne, melynek - úgy ahogy van - hírét sem hallani az animében, és franc tudja, hány különbség lelhető még fel köztük (nem olvastam). Erre te idejössz hirdetni, hogy a manga volt előbb, az az eredeti, jusson el mindenki agyáig, és ami az animében eltér tőle, filler és nem kezelendő a sztori részeként. Szerintem meg igen, csak annyi kell hozzá, hogy úgy tudjunk rájuk nézni, mint két(!) önálló kreációra. És ennek adtam hangot, de hozzátettem, hogy szabadon választasz nézőpontot. Ami az én csőrömet bökte, az a megnyilvánulásaidból sugárzó "csak azért is letuszkolom a torkodon"-effektus volt, és látom, azóta sem hagyott alább, úgyhogy semmi értelmét nem látom folytatni ezt az időpazarló szószaporítást.
2013. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De kit érdekel hogy önálló, ettől még filler, az meg hogy nincs benne csak az anime érdemeiből von le, mivel akkor rossz adaptálás lett.
2013. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem dobálóznál ilyen hevesen a "filler" szóval, ha megértenéd, mit akarok mondani az önállóval. Azt, hogy egyáltalán nem szükséges összehasonlítani a mangával. EGYÁLTALÁN nem (a nyomakét kedvéért). Tudom én, hogy a filler általános definíciójával egybevág az utolsó rész, ám nekem olybá tűnik, bőven túlmutat ezen a jelentőség, amivel felruházod a fogalmat. Nálad beletartozik az is, hogy "nem érvényes". Szíved joga, mint mondtam, viszont az ellentábornak is, és ennek kéne az eszedbe villannia, mielőtt ráförmedsz az előtted szólóra. Az, hogy az anime cselekménye/karakterfelhozatala milyen szorosan koslat a mangáé seggében, szerintem a kutyát nem érdekel. Miért ne lehetne mindkettő a maga módján jó? Mi akadályozza meg, hogy külön-külön legyenek teljes értékűek? Ha úgy vesszük, a pontos másolat piacba büfögése azért sem tesz jót, mert tulajdonképp semmit nem ad az úgynevezett eredetijéhez, csupán mozgóképes formulába önti át azt, képügyileg felturbózza és alászínez némi hangeffekttel, zenével, ezáltal kissé intenzívebb átélést biztosítva, de ezzel csak a nézőközönség felszínesebbik rétegét elégíti ki. Az Elfen Lied animében pont az a jó, hogy hagy maga mögött homályos foltokat, megválaszolatlan kérdéseket, sokkalta elvontabb és többféleképp befogadható eredménnyé áll össze, így tűnődésre sarkallja a publikuma tagjait és lehetővé teszi, hogy saját elméleteket dolgozzanak ki a történet dekódolására. Ezért aztán engem baromira nem tud foglalkoztatni, hogy esetleg nincs annyi helyen átfedésben a mangával, mint az kimondatlanul elő lenne írva, nem érzem, hogy ez bármit is levonna az értékéből, és merem feltételezni, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Ja, adaptációnak nem jó, de látom, még mostanra sem akarod belátni, hogy nemcsak ilyen szempontból osztályozhatnád. Szirmai azért befigyel nálad, ahogy elnézem (nem mintha nem bírnám a gyereket).:D
2013. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!