Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Hannibál második évadját...

A Hannibál második évadját várjátok már? Szerintettetek hogy fog folytatódni a történet?

Figyelt kérdés
2013. júl. 5. 22:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Hali!! Hát én már nagyon várom :D igazából tök szomorú vagyok hogy csak jövő tavasszal kerül képernyőre. Az első évad szinte minden egyes részét 3-szor néztem meg. Először angolul, aztán felirattal, vagy némettel vagy magyarral, aztán meg magyar szinkronnal. szerintem mindenhogyan tökéletes. Mert nem a szinkron a lényeg, hanem a cselekmény, és ennek a két zseniális főszereplőnek a hihetetlen párbeszédei.. elképesztő milyen kémia van köztük. Hugh Dancy eleinte nekem nagyon nem volt szimpi, talán mert túlságosan is bekategorizáltam a cuki szépfiú, szerepébe, de aztán egyre inkább megkedveltem, szerintem nagyon jól hozza Graham karakterét, aki sokkal összetettebb személyiségként jelenik meg mint a Vörös Sárkány c. filmben. Norton nekem egy kicsit sablonos volt. Megjegyszem Dancy felesége Claire Danes is egy majdnem hasonló karaktert alakít a homelandben... úgyhogy a vacsoraasztalnál van miről beszélgetniük :D .

És hát Mads Mikkelsen egy csoda!! A napokban jó pár filmjét megnéztem, hihetetlen mennyi arca van :D és ráadásul európai :D ez büszkeséggel tölt el :D jójó, hugh is európai.. de akkor is.. Mads a kontinensről jött, és számomra ez azt bizonyítja, hogy tessék csak látni Amerika, Európában is vannak olya, ha nem nagyobb tehetségek, mint pl.. brad pitt.. (jó ez most lehet hogy rossz példa volt.. de hát anno, meg talán most is őt lengte körbe a legnagyobb sajtóérdeklődés). Mikkelsen hannibálja egészen más. Az alapok hasonlóak mint Hopkinsnál, de talán mivel hosszabb idő áll rendelkezésére a karakter kibontakoztatásában, lévén hogy ez egy sorozat, hannibál figurája sokkal több színt kap. Rám konkrétan szinte hipnotikus hatással van. Uygan sokszor szeretném hogy végre lebukjon, és megkapja a méltó büntit, valahogy mindíg eléri azt nálam, hogy arra jutok.. na jó talán mégsem kéne hogy lebukjon, Rendkívűl vonzó személyiség, hihetetlen intelligens, és tökéletes az emberismerete, melynek lévén manipulál mint állat. Mindemellett magányos, és végre talál valaikit, akit a sok szürke "birka" közt érdekesnek titulálhat. Aki méltó társa, és még méltóbb ellenfele is lehet.

És akkor itt vezetném fel az évad uccsó részének uccsó jelenetét az én értelmezésemben. Hannibal elsősorban magára gondol magával foglalkozik, nem érdeklik mások baromságai, és az unalmas emberarcok egyhangúsága.. úgyis annyian vagyunk a földön, bűn lenne futva hagyni néhány kifejezetten idegesítő egyedet, akik meg sem érdemlik hogy szervekkel rendelkezzenek, inkább hasznosítsuk a hasznos dolgokat, egy haszontalan emberből- valahogy így vélekedhet Hannibal. És akkor ott van Will. Egy csomó alkalom adódna hogy végezhessen vele.. de nem teszi, végre egy ember akihez vonzódik, mint emberhez, aki megértheti a gondolatait. Az uccsó jelenetből számomra az a kis mosoly ezt jelentette: Ne aggódj drága, kihozlak innét, méghozzá úgy hogy sem magamat nem keverem gyanúba, és még a te gyanúdat is eloszlatom irányomba úgy hogy kettőnk kapcsolata még inkább elmélyülhessen.

Fuller nyilatkozott a 2.-évad cselekményéről. Ezt az AXN-honlapján olvasgattam, és ezután bevillant valami hogy szerintem hogy fog folytatódni a 2, évad.

Hannibál úgy intézi a dolgot, hogy a gyilkosságokat valahogy sikerül rákennie a pszichiáterére akinek filmbeli nevét ha akarnám sem tudnám megjegyezni, (egyébk Gilian Andersson alakítja). Vállalja Will rehabilitációját miközben épp folyik a nyomozás hogy akkor most Will-é a gyilkos vagy sem.. és a rehab alatt, végérvényesen elmélyül kettejük kapcsolata, ami később talán a 3.- évad végén okozza majd Hannibal vesztét. De Willért vállalja ezt a kockázatot. Annyira bízik önmagában hogy képesnek érzi magát arra hogy mikor Will már felépül, még akkor is sikerüljön meggyőznie őt arról amiről csak akarja.. Ugye ugye a Tiszta Empátia képessége átok és áldás is egyben.

Hát nagy vonalakban v.mi olyesmire számítok.. meg egy csomó izgalmas döbbenetes arckifejezést kiváltó jelenetre. Persze nem kell készpénznek venni az eszmefuttatásomat. Szerintem sok minden mellett az a jó ebben a sztoriban hogy mindenkinek mást jelent, más tűnik fel, és más válik fontossá, miközben nézik.

Szóval tessék nézni!! Egyre több ember nézze!! Mert szuper, vannak hibái, hisz ezt is csak emberek készítik, de ezek teljesen eltörpülnek a pozitívumai mellett!! Európa vevő erre a sztorira. Amerika meg már felejtse el végre a felszínes limonádékat, (jó azok is kellenek, kell néha az agyradír.. de ne mindíg), tessék végre gondolkodva tévétzni. :D A Hannibal erre tökéletesen alkalmas :D

2013. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Na megint én. :D A következtetéseimet erre alapoztam:

"És hogy mi is lesz a főhőssel, Hanniballal? Fuller elmondta, hogy “Hannibal elindul egy önismereti utazáson, és teljesen elbűvöli az a tény, hogy mennyire ragaszkodik Will Grahamhez. Erősen vonzódik hozzá, és tovább akarja mélyíteni a kettejük kapcsolatát, ami végül talán a vesztét is okozza, hiszen Willnek semmi vesztenivalója nincs, így veszélyes táncpartnernek bizonyul majd." - lesz mit várniuk a rajongóknak 2014-ben, főleg, ha David Bowie is beszáll a sorozatba Hannibal nagybátyjaként, ahogy Fuller szeretné."

Meg ugye a tervek szerint a 3. évad végén jutnak el a vöri sárkány cselekményéhez szóval valahogy úgy kell intézni a sztorit hogy köztük még dúl a "love"- remélem érted mire gondolok. szóval hogy minden oké, és szép és jó, és Hannibál a barátom stb..

Mindemellett ki tud még Will betegségéről, és ki ismeri az FBI-t? Hannikán kívűl? Meg Wilin kívűl? Hát Dr. Du-akárki.. vagyis Gilian Andersson. Aki nem is sejti hogy Hannó rohadtúl túl fog járni az eszén, és nem véletlenűl mondja el neki hogy ők mit is vagy mit nem is csinálnak Willel, szóval a pszichiáternő hiába van komoly infók birtokában, a fegyver visszafelé fog elsülni.. Legalábbis én erre számítok.. aztán ki tudja, hogy Fuller, meg a készítők milyen csavart tesznek bele..

2013. júl. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Hé!

Én is arra gondoltam, hogy a pszichiátercsaj lesz valahogy a hunyó, vagy ő fog szívni. Biztos nem véletlenül Gillian Andersont választották erre a szerepre, kell egy híres színész akihez az emberek kötődnek.

Lásd Trónok harca. Sean Bean/Eddard Stark. Nem, nem lövöm le mi történik vele, szépen tessék megnézni az első évadot, vagy még jobb, kiolvasni a könyvet.

Na visszatérve, tuti, hogy a pszichiáter csaj valahogy elbukik, hisz te mondtad, hogy a Doktor csak magával törődik, így ha látszólag valakihez is kötődni kezd... Hát az rövid időn belül szívni fog.

És biztos nem véletlenül Gillian Andersonra osztották a szerepet. Érdekesség, hogy eredetileg ő lett volna Clarice a Bárányok hallgatnakban, aki mit akart csinálni Hannóval?

Kielemezni!

Király ez a sorozat, és amikor kiderült, hogy lesz második évad, örömtáncot jártam.:D

2013. júl. 7. 07:37
 4/15 anonim ***** válasza:
:D Ez tök jó hogy nem csak én gondoltam arra hogy így folytatódjon a történet . :D Egyébk. Hannibal komoly függőségeket tud okozni, ez saját magamon tapasztalom :D azon morfondírozok hogy lehet újra végig nézem az első évadot,mert egyszerűen nem elég belőle. Ez a Mikkelsen meg hihetetlen figura.Egy fokkal szebb az ördögnél, de valami olyan hihetetlen kisugárzása van, hogy én gondolkodás nélkül leállnék vele, annak ellenére hogy 2 szer annyi idős mint én. :D Hannibalként meg még a kannibalizmus is elnézném neki. Én úgyis vegetáriánus.. bocsánat VEGETÁRIUS vagyok :D. Legfeljebb összeütne nekem egy fincsi kis salit a drága :D
2013. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hallod, én is dumálnék vele.:D Hatalmas arc, jó ha kaját akarna nekem feltálalni, azért burkoltan elküldeném a francba.:P
2013. júl. 7. 21:16
 6/15 anonim ***** válasza:
:P Vagy hallgatnál mint egy bárány, nehogy sértésnek vegye hogy nem kóstolod meg az alkotását, és a végén még te is a vacsijaként végezd. :D AZért nem hihetetlen hogy egy sorozatgyilkos kannibal története micsoda kultsztorivá nőtte ki magát? Egyébk. pár hete Mads-rő néztem egy dokufilmet. das ist mein Leben- vagy is this is my life volt a címe. You tubon vann fenn németül. Hát egy kedves közvetlen, egyszerű ember a magánéletben, egyszerű családban nőtt fel, szereti a feleségét akivel már 25 éve együtt van, egyébk. ő is hihetetlen kedves és szép nő, és van 2 gyerekük, szinte már felnőttek. A tesója meg Az a Lars Mikkelsen aki a Forbrydelsen- asszem magyarul egy gyilkos ügy c. sorozatban játszott. Szóval Hannibal for president!! :D asszem télleg nekiállok újranézni, és nem csak a sorit, de a filmeket is. Anno a barik hallgatnak volt az első olyan filmem amit apával néztem végig, meg a tesómmal.. hát sosem felejtem el :D voltam 10 éves. :D És azóta is oda meg vissza vagyok Hannóért.. különösen Mihályfi Máté (Mads Mikkelsen) tolmácsolásában. :D
2013. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hihi. Lehet én is inkább kussolnék a közelébe, és csak annyit kérdeznék, hogy másfajta öntet nincs a saslikhoz, amit felszolgált?.:D
2013. júl. 8. 07:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Tegnap ismét elkezdtem végig nézni az első évadot, mert az az érzésem hogy számomra ez a majd' egy év várakozás a 2. évadra felér egy örökévalósággal. Ugyanakkor nem árt részletesen végighaladni ismét a sztorin. Ma kerül sorra nálam a 8. rész a mi szerintem a legnagyobb fordulópontot hozza a sztoriban. Will végérvényesen "beleszeret" Hannibalba, és viszont. De ezt a szerelmet ne egy szokványos érzésként fogjuk fel, nem a hagyományos értelemben vett szerelemről van szó, hanem valami olyan érzésről ami a függőség, a téboly és a szenvedély keresztezéséből jön létre félúton. Mintha az ördög, beleszeretne egy emberbe , aki angyal, és az ördög ugye a bukott angyal. Hannibal hiába is játsza a bábjátékost Willel, nem fog, és nem is tud elszakadni tőle, ilyen érzest talán még sosem tapasztalt. Ahogy Will álmában megjelenik a Wendigo, aki valójában Hannibal. A tudatalatti üzen, hogy hé kispajtás, ne!! Ne kerülj hozzá közel!! Ne engedd magadhoz közel!! Will tudja , és mégsem akarja beismerni. Ez a valóság teljes tagadása. Kettejük közti érzelmi vibrálást, hogy így mondjam, egyszerű földi fogalmakkal nem lehet leírni így csupán a "szerelem" kifejezéssel lehet valahogy megfogni. Hannibal ugyan ember, embernek tűnik, de nem az emberek közül való. Valami ilyesmi jelenik meg a személyiségében. Azok felett áll, mégis "szerelmes" lesz egy emberbe. Akit irányít, de nem alárendelt szerepet szán neki. maga mellé akarja emelni. Társául a magányban, mert csak ő értheti meg, csak ő az aki nem ítélkezik felette, aki a szörnyeteg álarca mögött meglátja szépségét. Nekem ketttejük kapcsolata valami nagyon szenvedélyes, és végzetes táncra emlékeztet. :) Lehet most kicsiit zavaros amit írok, de ezt másképp nem tudom megfogalmazni. Bizarr és zavarba

ejtő, ezekkel tudnám még jellemezni e két ember "duettjét". És sokszor eszembe jutott, a sztori nézése közben az operaház fantomja, története. Nem tudom miért. Talán a díszlet, a titokzatosságot, sugalló atmoszféra miatt, vagy Hannibal és Will kettőse miatt.. fene tudja. De érdekes, hogy úgy tűnik nem csak én asszociáltam a Fantomra. Ezt nézd: https://www.youtube.com/watch?v=nCaPZDQF8m0

2013. júl. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
#4: szívemböl beszéltél :D szerintem nagyon is jól néz ki Mads,sok pasi örülne, ha 47 évesen ilyen lenne ;-) és tényleg van egy olyan kisugárzása, ami még rátesz egy lapattal minderre :D
2013. júl. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát, nekem Mads Mikkelsen az Atyaúristen, az összes filmjét láttam 1-2 olyan kivételével, amit egyszerűen nem tudtam fellelni. Kb. három nap alatt végignéztem az 1. évadot, pedig én nem szoktam sorozatokat nézni, az egyetlen, amit még szeretek, az a Walking Dead. De a Hannibalt imádtam! Mads persze hihetetlen, ezért aztán végig neki drukkoltam, bár volt pár olyan rész, amikor úgy gondoltam, hogy most azért kapják már el, főleg, hogy Willt is nagyon megkedveltem.

Úgyhogy természetesen nagyon várom már a 2. évadot, kár, hogy csak 2014-ben lesz...

2013. júl. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!