Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Melyik a jobb film?

Melyik a jobb film?

Figyelt kérdés
Szóval Clint Eastwood rendezett 1 western filmet anno 92-ben aminek a címe nincs bocsánat, és ez nyerte meg a legjobb film díjat az Oscaron. S itt jön képbe Tarantino krimi thrillere a kutyaszorítóban ami nagyon nagy film egyik kedvencem és nem jelölték semmire... Ez mégis hogy lehet (úgy szintén 92-es) melyik lenne a jobb?Nincs bocsánat vs. Kutyaszorítóban.

2013. júl. 13. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ízlések és pofonok. Mindenkinek más filmek tetszenek. Nekem pl egyik sem.
2013. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Nem tudom a pontos okokat, miért nem jelölték, de az is lehet akár, hogy lekésett róla, hogy nem fért el a nevezettek között - arról nem is szólva, hogy független film, ami... De! Nehogy már az Oscar döntse el, hogy egy film jó vagy rossz... Ezt csak úgy mellékesen mondom.


Visszatérve a filmekre. Itt szerencsére szó sincs egy True Grit szerű esetről - igaz, ott JW-ről van szó, tehát emberről, de azért idevenném. Az Unforgiven-t szokták az utolsó western titulussal illetni. Nem hiába, hiszen egy remek filmről van szó, amit a műfaj egyik nagy alaklja rendezett és játszott is benne.


Tarantino filmje egy üde színfolt, ami rengeteg filmből lop. Nagyon jó film az is, de látszik rajta, hogy itt még próbálkozik a rendező, nem annyira eredeti, magabibztos, mint lehetne - és lesz a későbbiekben.


És akkor azt is hozzá kell venni, hogy nem épp az elsőfilmes rendezők vannak "előnyben" az oscaron. Nyilván egy nagy öreg, vélhetően egiyk utolsó atalmas műve mégis csak vonzóbb jelölt, mint egy felbukkant ifjú.


De azért azt is tegyük hozzá, hogy a Reservoir Dogs tarolt Sundance-ben, ami nem éppen az a felejtős kategória.


Továbbá az is igaz, hogy ahogy mondtad, Tarantino filmje az egyik kedvenced. A fentiekbő laz jött le, hogy az Unforgiven meg nem. Ezek alapján Te niylván az előbbit tartod jobbnak. Más meg mondjuk imádja Eastwoodot és herótot kap Tarantinotól. Neki niylván a második jön be, és így tovább.


Ízlésről ne mszabad vitatkozni, de természetesen egy jól felépített elemzésel olyan , nagyjából objektív irományt lehetne összehozni, ami alapján már tükröződhetne a filmek erénye és gyengéi, megkönynítve így egy személyes választást.

2013. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem Clint Eastwood Nincs bocsánat című filmje valóban jó, de a klasszikusokkal nem ér fel.

Számomra egyszer nézhetős,erősen túlértékelt film.

Quentin Tarantino Kutyaszorítóban című filmje nagyságrendekkel jobban tetszett, első filmes létére egy olyant alkotott, amivel joggal hívta fel a figyelmet magára.

2013. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem én imádom Eastwood-ot de nem olyan jó.
2013. júl. 19. 12:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen és Tarantino csak a videótékákból van tapasztalata...
2013. júl. 19. 12:58
 6/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg hasonló filems van - sőt, még annál is több ismeretlen -, akinek smemi, vagy nagyon (tényleg nagyon) kis kapcsolata volt a filmkészítéssel. Az egyi kegljobb példa Kevin Smith.

Manapság meg már annyi független, hobbifilmes van, aki próbálkozik és önmagát képzni, hogy csak Magyarországon több ezerre tehető a számuk. Hála a technikai fejlődésnek.

És cska arra várunk, hogy egyszer összejöjjön minden :).

2013. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor pont Te is szereted mindkét rendez munkáját :).

Én speciel szeretem Tarantino legtöbb művét, de a Kill Billt mondjuk nem - nagyon nem. sokan mégis mesterműnek tartják. Hát ez van, erre nem elhet mást mondani, maximum elmondod, hogy te ezt gondolod, ezért meg ezért, ezzel és ezzel alátámasztva, ezt meg ezt hozva fel példának...

Aztán ezt el kell fogadnia a másiknak.


Ellentétben azzal, aki csak kijelent valamit, de semmi sincs az állítása mögött - na az nevetséges.


Bocs a csapongásokért! :)

2013. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát az a Kevin Smith olyan jobb fajta komédiákat rendez,Én Tarantino-tol a Kill Bill-t láttam először tőle. Utána a becstelen brigantyk vagy a ponyvaregény (de ezek a filmek a következők) Django és a Kutyaszorítóban. A Jackie Brown le van töltve.
2013. júl. 19. 17:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, viszont főleg szatírikus műveket, jól odamondósokat - vagy teljesen agyatlan vígjátékot :).


Én is a Kill billt láttam először, de mint írtam, amrhára ne mjött be - nem is bírtam végignézni először.


A Grindhouse egyébként szerintem a Ponyvaregény és aKutyaszorítóban mellett a legtipikusabb Tarantino film - dumaorientált kis Exploited-retro.

2013. júl. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a Kill Bill zseniális főleg a zenéje.
2013. aug. 10. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!