Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok a Fekete hattyúhoz...

Tudnátok a Fekete hattyúhoz hasonló filmet mondani?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy valami olyasfélét amiben egy pszichésen beteg ember képzel dolgokat, mint például az Álomháborúban is.

2013. júl. 15. 22:50
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Egyébként a 9-es válaszolónak igaza van, szerintem sem nagyon tudná egyikőtök sem összeszedni miről szól a film csak írogatjátok a lekezelő beszólásokat...
2013. júl. 16. 01:01
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Amik műfajban hasonlítanak a Fekete hattyúhoz (a másik filmet nem láttam), és tetszettek

Donnie Darko

Shutter Island

The Machinist

A Beautiful Mind

Fight Club

Memento

The Shining

Mulholland Dr.

Pi

2013. júl. 16. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
4%
Ezek a filmek olyan dolgokról szólnak, amiket - nektek, kedves kérdező és a másik nagyokos - hiába próbálnánk megfogalmazni, nem értenétek. Kommentjeitekből ítélve felszínerek vagytok, sekélyesek, akik egy ilyen filmet a látvány miatt néznek meg. Semmit nem mond nektek az sem, hogy "árnyék-én", sem az, hogy "emberi teremtő erő", nemhogy egyéb dolgok, amikről szólnak ezek a filmek, nézzétek inkább a Transformerst!
2013. júl. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
16%
Bánom, hogy figyeltem ezt a kérdést.... Ennél jobban már nem mutathatod, hogy hülye vagy... "Egyébként a 9-es válaszolónak igaza van, szerintem sem nagyon tudná egyikőtök sem összeszedni miről szól a film csak írogatjátok a lekezelő beszólásokat..." Nem neked valóak ezek a filmek, a 13-asnak igaza van! Meg ott a sok Disney film, miért nem választasz azok közül?
2013. júl. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem próbáltuk elmagyarázni, mert már a kérdésedből láttuk, hogy ostoba vagy hozzá. Egy szót nem értenél a magyarázatból sem, nemhogy a filmből.
2013. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, ennyi beképzelt, idióta, gyengeelméjű válaszolót.... -_-" Fogadni mernék, hogy 1-se érti a lényegét a filmnek, csak pampog annak mély filozófiájáról, és lehurrogja a kedves kérdezőt. (tisztelet a kivételnek) Elárulom: az, hogy megértünk e 1 filmet, avagy sem egyáltalán nem korfüggő! Jómagam se vagyok még 16, de bizton állítom, hogy nekem tökéletesen átjött a lényeg.


Szóval! A Fekete hattyút rengeteg oldalról megközelíthetjük: Ha úgy nézzük, lehet ezt egy felnőtté válásról szóló filmnek is, vagy izgalmas thrillernek, esetleg a művészről, és annak meghasonulásáról szóló drámának tekinteni. Úgy gondolom, hogy egy kicsit mindenkinek mást jelent és mindenkinek más a tanulság....Ez egy zseniális film, ami nagyon jól működik. Hasadt személyiségekkel, belső félelmeikkel küzdő hősökről szóló filmből rengeteg van, de ritka az olyan film (ritka, de VAN! Pl:. nekem még nagy kedvenc a hasonló tematikájú "The Machinist" C. film Christian Bale szereplésével) ami mindezt ennyire mélyen és reálisan mutatná be.


Nincs is baj azzal a kijelentéssel amit az egyik "kedves" válaszoló produkált, miszerint ennek a filmnek semmiköze a pszichésen beteg emberekhez, de azzal, és azzal nagyon, hogy erre a válaszra 100%-os pontozást adtak más válaszolók, mintha ez így igaz lenne és ez a "kedves" válaszoló nem egy nyomi kis 0-ás IQ-val rendelkező trollocska lenne aki itt éli ki magát a GYK-n azzal, hogy másokat próbál megalázni! (esetünkben a kérdezőt)


Aronofsky (a rendező) nagyon ügyesen érzékelteti a nézőkkel a Ninát (Natalie Portman-t) egyre jobban legyűrő kettősségeket. Ezek közzé tartozik a ruha színválasztása, vagy a tükrök többszöri felbukkanása - Ha egy filmben sok a tükör, ott már lehet sejteni, hogy valami nincs rendben főhősünk fejével :D ez egy olyan elem amit szinte minden Pszichológiai Thriller-ben használnak....- !

A Skizofrénia az alapvető témája ennek a filmnek, méghozzá Nina esetében a kialakulásában, a kezdetében figyelhetjük meg ezt a betegséget. Más filmekben a Skizofréniával mindig a tombolásában találkozunk, de itt nem ez a helyzet. Itt az igazán figyelmes és értelmes nézők azokra a kérdéseikre kaphatnak alternatív magyarázatot, hogy "Honnan ered?", "Mi lehet a forrása?", "Miért hasadmeg valaki belül?", "Miért kell meghasadnia?"....Tudjuk, hogy milyen nyomás alatt hasad meg az atom. Ezt főleg Einsteinnek köszönhetjük. De mégis milyen nyomás alatt hasad meg az emberi elme ? Ez a film, ha meg nem is válaszolja, ezzel a kérdéssel foglalkozik! Egy rendkívül nagy súly kell, hogy rád nehezedjen, hogy föléd tornyosuljon és mindeközben el kell légy szigetelve minden más érzelmi hatástól ami relativizálni tudná ezt az egypólusú, kizárólagos hatást a lelkeden! Natalie Portman-t nem tartom színész zseninek, de ezt a hasadást tökéletesen képes megjeleníteni! Egyszerre a tombolást és lefojtottságot is belezsúfolta a karakterébe, szerintem bár NEM ez a legnehezebb szerep a filmtörténelemben, mégis rendkívül nehéz és ő tökéletesen eljátszotta! Kivételesen 2011-ben (vagy 10-ben? már nemtom lol) Olyan kapta az Oscart aki meg is érdemelte :)


Visszatérve a film lényegéhez: Szerintem a történet szempontjából egyenesen zseniális ötlet volt Nina valódi énjét a mi számunkra is láthatóvá tenni Lily személyében, mert így végig nem lehetünk benne biztosak, hogy Nina csak hallucinál, vagy a valóságot látjuk.


Kérdező:Amúgy Aronofsky másik filmje a "pankrátor" is körülbelül ugyan arról szól mint a fekete hattyú. Ha a fekete hattyú tetszett nézd meg azt is :)


Filmek amik valamilyen szinten hasonlítanak :


The Machinist-A gépész (2004)

shutter island-Viharsziget (2010)

Memento-Mementó (2000)

2013. okt. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a probléma a "pszichésen beteg" kifejezéssel? A skizofrénia talán nem egy pszichés betegség?
2014. ápr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!