Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért szeretitek/utáljátok a...

Miért szeretitek/utáljátok a Szulejmán c. sorozatot?

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért szeretem mert a történelmen alapszik, és mert érdekes :)
2013. júl. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szeretem a történelmi filmeket, sorozatokat, ezért nézem ezt is. Igaz, nem mindenben a tényeken alapul, de izgalmas. A ruhák is tetszenek. Az is érdekes, hogy a török szemszögből láthatjuk a középkori Európát.
2013. júl. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja,nekem is:)
2013. aug. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legfőképpen azért szeretem, mert megismerteti a nézővel az akkori Törökországot, igaz történelem az alapja. Emellett gyönyörűen beszélnek, egyszerűen mesés ahogy a szebbnél szebb szavakat árasztják magukból, fantasztikus helyszínek vannak, gyönyörű az egész palota meg minden, izgalmas, és sok a zene! Olyan varázslatos zenéi vannak, főleg a hegedűszólók...

Szóval én egy cseppet sem bántam meg, hogy elkezdtem nézni. Olyan érzést ad az embernek, mint ha maga is részese lenne a történetnek. :)

2013. aug. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Látom, utálók eddig nemigen vannak. (: Azért szeretem, mert tele van szép helyekkel, és a palota (mikor felülről vetítik) igen kicsinek tűnik (mondjuk) és belül milyen nagy.

Am meg érdekesen szövődnek a sorozat szálai :D

2013. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy igénytelen, hatásvadász, olcsó szappanopera. A proliknak eladják, mint magaskultúrát, ők meg sajnos be is nyalják, pedig attól, hogy szép helyszínek, jelmezek meg díszletek vannak, attól még ugyanúgy egy koncepciótlan alja szutyok. Néhány órát ha láttam belőle összesen, de már rosszul vagyok ezektől a pátoszos, versekbe öntött, a valóságtól teljesen elrugaszkodott, művi, életidegen párbeszédektől. A sztori pedig a legigénytelenebb brazil szappanoperákat mintázza, kicsit törökös átvitelbe, egy kis történelmi beütéssel, melyet, amennyit én láttam belőle, az alapján, kb. hagynak a sutyiba. Mert ugye Szulejmán az lenne, aki 1526.08.29-én, a közel 60 ezer fős hadseregével szétverte a harmad ennyi katonából álló magyar hadsereget a Mohácsi síkon, majd rabolva-fosztogatva kivonult az országból, később pedig jelen volt az ország három részre szakadásánál, a várháborúknál stb. De itt ebből nem látok sokat kibontakozni, csak a hömpölygő, dagályos szerelemi történeteket, ármánykodásokat, árulásokat látom, amitől személy szerint borsódzik a hátam.
2015. jún. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!