Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Tudnátok VALÓBAN jó Sci-Fi,...

Tudnátok VALÓBAN jó Sci-Fi, akció, vagy gondolkodtató, vagy csak egyszerűen szórakoztató (nem komikus szinonimáját értve), de JÓ és értelmes filmet ajánlani?

Figyelt kérdés

És lehetőleg olyat, ami már megjelent DVD-n. Olyasmire gondolnék, amilyennek a Z-Bilágháború, vagy a Feledés (Obvinion), vagy amilyennek a Paul Walker-es Hours című film tűnik - ezek sajnos tudtommal még nem kaphatók DVD-n, 2013-as filmek.

Vagy amilyen a Forráskód, Equilibrium, Matrix, Lock-Out.... ami tényleg nézhető, van benne valami. Nem csak olyan "Paranormal Activity", 99 Ft-os költségvetéssel készült, rohanós, idétlen hülyéskedés, vagy ami csak robotos dajkamese.


A YouTube-on keresgéltem a 'trailer' szó címén, de amik voltak..... ahhh.... lehet, hogy most csodálkozni fogtok, de szó szerint rossz kedvű lettem, olyan borzasztó, semmiről szóló, idétlen hülyeségek voltak mint. Tényleg, nem tudom hogyan, de nagyon levitte a hangulatom. Pedig szerintem nem vagyok TV függő, vagy ilyesmi.

Vagy ettől máris az lennék??


Szóval már érdekelne tényleg, hogy itt a fórumozók mit ismernek jó film címén! Nagyon megköszönném... legalábbis szóval, meg pozitív pontozással ;)



2013. júl. 30. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


* A két nővér

* Keserédes élet

* Rekviem egy álomért

* Amerikai szépség


Nem sci-fi, de misztikus, és nagyon jó film: Gwai wik.

2013. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

21 gramm

(21 grams, 2003)

[link]


A bal lábam

(My Left Foot, 1989) [link]


A csíkos pizsamás fiú

(The Boy in the Striped Pyjamas, 2008) [link]


A Magdolna nővérek

(The Magdalene Sisters, 2002)

[link]


A rém

(Monster, 2003) [link]


Ahol egyszer jártunk

(Där vi en gang gatt, 2011)

[link]


A Winslow fiú

(The Winslow Boy, 1999) [link]


Amerikai história X

(American History X, 1998)

[link]


Az admirális

(Admiral, 2008) [link]


Az órák

(The Hours, 2002) [link]


Beszélj hozzá!

(Hable con ella, 2002)

[link]


Biutiful

(2010)

[link]


Dina vagyok

(I am Dina, 2002)

[link]


Eső előtt

(Before the Rain, 1994) [link]


Europa, Europa

(Europa Europa, 1990) [link]


Füst

(Smoke, 1995) [link]


Harctéri harsonák

(When Trumpets Fade, 1998) [link]


Ház a ködben

(House of Sand and Fog, 2003) [link]


Kedves Frankie

(Dear Frankie, 2004) [link]


Ments meg, uram!

(Dead Man Walking, 1995) [link]


Nézz az égre!

(Head in the Clouds, 2004) [link]


Pengeélen

(Sling Blade, 1996) [link]


Színes fátyol

(The Painted Veil, 2006)

[link]


Volver

(2006) [link]


Precious - A boldogság ára

(Precious: Based on the Novel Push by Sapphire, 2009) [link]


Rozsda és csont

(De rouille et d'os, 2012)

[link]


Kétely

(Doubt, 2008)

[link]


Mocsokváros utcáin

(Being Flynn, 2012) [link]


Belső tenger

(Mar adentro, 2004) [link]


Fair Play

(2006) [link]


A szibériai borbély

(Szibirszkij csirjulnyik, 1998)

[link]


Ez az a hely

(This Must Be the Place, 2011)

[link]

2013. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2-es válaszoló : Te ezeket mind végig is nézted??!! :O

És úgy, hogy tudnál is mesélni róluk magadtól, hogy miről szóltak, és hogy miért ajánlanád őket.

Mert ha igazából nem, akkor sajnálom, de hiába fáradtál ezzel az irdatlan hosszú listával, mert haszna nincs.


Pár sci-fi, akció, thiller, vagy valami tartalmas film címére gondoltam, >DE csak párra<, amit a nyáriszünet visszalevő 1 hónapjában, amikor alkalmam és kedvem van rá, megnézzek... és nem bánom meg a rászánt 1, másfél vagy 2 órát.

Az első nyolcnak egyébként rákerestem az előzetesére, azokból csak a csíkos pizsamás fiú tetszett, bár az meg olyan történelmi film, amit a történelem-irodalom órákon erőltetett háborús-németes-zsidós-holokausztos életkedvelsorvasztó témák után nem biztos, hogy így nyári szünetben jó kedvel megnéznék.


---

Az első válaszolónak köszönöm az ajánlatát, bár ezeknek az előzeteseit megnézve nem tetszettek annyira, hogy a teljes filmeket is pl. kikölcsönözzem és megnézzem.


Végül is találtam párat a YouTube-on, amik megfogtak annyira, hogy a teljes filmet is szívesen megnézném - bár lehet, hogy sokan azt fogjátok mondani, hogy abnormális/kiszámíthatatlan az izlésem:

http://www.youtube.com/watch?v=_TXNEE6SaoI&feature=player_de..

http://www.youtube.com/watch?v=DyLUwOcR5pk


Meg tudom, hogy ez nem kapcsolódik szorosan a kérdésre, de közben rátaláltam pár kisfilmre, amik szintén megtetszettek:

http://www.youtube.com/watch?v=IzryBRPwsog

http://www.youtube.com/watch?v=VDbm4hpVs58

http://www.youtube.com/watch?v=sQXKp0fDGTg

http://www.youtube.com/watch?v=5eIMafROjyo

http://www.youtube.com/watch?v=mfM5Z1t6uWQ

http://www.youtube.com/watch?v=MG11zhX6_jo

http://www.youtube.com/watch?v=iOHwMhUhJlI

2013. júl. 31. 02:47
 4/10 A kérdező kommentje:
Még esetleg a Gwai wik tényleg olyan, ami a műfajában jó lehet, de azzal meg az előzetest látva egy gond van röktön : hogy inkább totál horror, minthogy úgymond misztikus. És még ha merném is rászánni magam, hogy megnézzem, a szüleim nagyon húznák rajta a szájukat. Sőt, ahogy a Gothikára reagáltak, azonnal vissza is vitetnék/letöröltetnék a filmet, és jól elszidnának. :/ Bár ez utóbbi >annyira< nem biztos... :] XDDD
2013. júl. 31. 02:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A kérdésedben a jó, és értelmes film iránti érdeklődés volt ami a válaszadásra késztetett.

Természetesen az általam ajánlott filmeket mind láttam, ez csak egy szűk lista a több ezer filmből, amit eddig megnéztem, még csak nem is számomra a legkedvesebbek közül.

Én még ahhoz a korosztályhoz tartozom, aki Federico Fellini, Vittorio De Sica, Bernardo Bertolucci, Ingmar Bergman, Makk Károly, Andrej Tarkovszkij, stb. filmjein nőtt fel.

Azt, hogy miért is ajánlottam a listámon lévő filmeket?

Az egész csak annyi, hogy (a teljesség igénye nélkül) ezeket a filmeket tartom az utóbbi évekből olyan színvonalúnak, amelyeket bátran merek ajánlani.

2013. júl. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Minek kérdeztél elgondolkodtató filmeket, ha egyik sem érdekel? Minek írod oda, hogy jól jönne végre olyan film, ami nem egy semmiről szóló hülyeség, ha ignorálod a szerintük ajánlásra méltó filmeket?
2013. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Minek írod oda, hogy jól jönne végre olyan film, ami nem egy semmiről szóló hülyeség, ha ignorálod a szerintük ajánlásra méltó filmeket?"


Tehát ha szerinted érkezik egy ajánlás, azt köteles vagyok teljes mértékben elfogadni?

Nem csak úgy a semmiből írtam, hogy az biztos nem jó. A rekviem egy álomért c. filmből pl. már részleteket is láttam régebben, de tegnap is megnéztem az előzetesét - most sem tudott megfogni. Sajnálom.

Elismerem, hogy vannak benne elgondolkodtató részek, de egyszerűen több oldalról sem tetszett meg abból, amit régebben és most is megnéztem belőle - hangulata, főszereplője miatt, stb.


Attól függetlenül szóval és pontozással köszönöm. Legfőképp a második választ, ha ezek szerint az tényleg nem csak véletlenszerű válogatás.


Lehet, pár nap múlva ismét visszatérek ehhez a listához - lehet, hogy párhoz majd akkor mégis megjön a kedvem.

De most a visszalevő nyári szünetben nem néznék meg olyat, amihez az előzetese/részlete alapján nem lenne kedvem/hangulatom. Időpazarlás, mégha amúgy jó is a film. A nyár pedig rövid.

A Párbaj c. film is remek, de - szerintem érthető okokból - nyáron nem azt fogom olvasni - Ahogy az Ember Tragédiáját is inkább az őszi szünetben olvasom el kötelezőként, mint nyáron.

Egyébként meg nem csak az volt a feltétel, hogy elgondolkodtató legyen, bár ezt gondolom láttátok. De ez is alternatíva volt, igaz.


És azért elmondhatom, hogy a YouTube-os előzetes kínálat szupersilány minőségét abszolút felülmúltátok.


A #2-es válaszolónak még annyit, hogy tényleg köszönöm ezt az irdatlan hosszú listát, de ennyit mind még a következő nyáriszünet alatt se fogok tudni még válogatva sem végignézni... szóval tényleg jóval kisebb kínálattal is beértem volna, de köszönöm!!! :)

2013. júl. 31. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:
12 majom
2013. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A 12 majom az jó, de sajnos már láttam.... bár ki tudja, megvan DVD-n, lehet hogy majd újranézem. ;)
2013. júl. 31. 21:06
 10/10 anonim ***** válasza:

TRON (Steven Lisberger, 1982)

Nirvana (Gabriele Salvatores, 1997)

Total Recall (Paul Verhoeven (I), 1990)

The Quiet Earth (Geoff Murphy, 1985)

Dark City (Alex Proyas, 1998)

Fahrenheit 451 (François Truffaut, 1966)

Abre los ojos (Alejandro Amenábar, 1997)

Equilibrium (Kurt Wimmer, 2002)

2013. aug. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!