Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Az lopásnak számít, ha több...

Az lopásnak számít, ha több filmből is annyira megkedveltem egy (vagy több) szereplőt, hogy valahogy emléket akarok állítani az emlékére, és mivel rengeteg ötletem van a könyvíráshoz, ezeket a szereplőket szeretném felhasználni a történetemhez?

Figyelt kérdés
(Persze más-más névvel, és más-más történettel, múlttal.)

2013. aug. 4. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
áhh.. ugyan, azért még nem tartunk ott, mint az 1984.
2013. aug. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Két storym is lenne. Csak az a gond, hogy az egyik így szólna:

Van három lány: Natasa, Marion és Tina. Egy suliba járnak, de nem ismerik egymást. Aztán valahogy kiderül, hogy az egyik főpapnő, Lucrezia három lányának leszármazottai, és a varázserejük miatt össze kell fogniuk. Ebben segítségükre van Tina nagyija, Erika. Így jön egy szintén varázserővel rendelkező 30-as, 40-es férfi, Rolf, akir Erika hív a lányok kiképzésére. Erika tudja Rolf nagy titkát: Szerelmes volt Tina anyjába, Rozáliába, de ő valahogy meghalt. De aztán Tinába is szerelmes lesz, és a lány viszonozza az érzést. Sok idő múltán Tina és Rolf összeházasodnak, és gyerekük születik. Persze nem lesz benne varázspálca, meg ilyenek, hanem inkább a természetet irányítják. Úgy éreztem, Rolf tökéletes Perselus Piton szerepére. Nagyon hasonlít a Harry Potterre?

2013. aug. 4. 16:30
 3/6 anonim válasza:
szerintem nem.és én is könyvet akarok irni és ötleteket veszek könyvekből,filmekből.nekem tetszik a történet.
2013. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Minden író egy tágabb értelembe vett 'tolvaj' (ne vedd magadra, én is írok, és olyan enyves a kezem ilyen téren, hogy olyat még nem láttál! :) ),de azért ne virítson a lapról. A lényeg, hogy ne legyen ugyanaz a neve és a karaktere, meg a múltja se teljesen az illetőnek. Különben bevádolnak plagizálásért, meg ilyenek. Rowling is annyit lopott, hogy el se hiszed. Latint tanulok, és az összes varázsige latinul van, de még csak át sem alakította a szavakat! Úgyh. ne aggódj:)
2013. aug. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy tolvaj. Én vagypok a legnagyobb Gyűrűk Ura fanok egyike, és eddig minden egyes HP szereplőt és tárgyat be bírtam azonosítani társaimmal a GyU-t illetően. TReljesen ugyan az. Még Harry családi háttere is. Majdnem. Amúgy nem lesz ugyan az. Kicsit serm lehet őket felfedezni. DE van egy másik történetem, és ott minden szereplőt "loptam". És kicsit sem hasonlítanak lelkileg az eredeti szerepükre, csak az egyik.
2013. szept. 3. 16:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocs, első válaszoló, de mi történt akkor? Mert nem vagyok valami történelmi zseni.
2013. szept. 3. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!