Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Prometheus csak nekem nem...

A Prometheus csak nekem nem tetszik A nyolcadik utas: a Halál (Alien) filmhez képest, mint előzmény?

Figyelt kérdés
Nekem az egész egy nagy zagyvaságnak tűnik, ami méltatlan az Alien alapsztorijához (1-2). Vagy inkább csak én vagyok vele így?

2013. aug. 11. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
A Prometheus az Alien filmektől teljesen függetlenül is egy értelmetlen rossz film.
2013. aug. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ChrisM ***** válasza:
51%
A Prometheus egy ostoba film. Viszont jól felmászott az Alien-mítosz hátán, hála a marketingeseknek, akik előzményfilmnek adták el, amit aztán Ridley Scott nem győzött hogy letagadni.
2013. aug. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

A Prometheus egy nagy humbug. Áltudományos hülyeség, amiben a forgatókönyv hiányosságait úgy adták el a nézőközönségnek, mint feldobott kérdéseket, nagy rejtélyeket, közben pedig egyszerűen csak ostoba, átgondolatlan, következetlen.

Maradniuk kellett volna a legelső szinopszisnál, amelyben az emberek ellopják a Tervezőktől a terraformálás titkát, a Tervezők pedig bosszúból rájuk szabadítják az alieneket...ehhez képest a végeredmény egy nagy rakás ürülék lett.

2013. aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
a Prometheus még jobban kiszélesítette az Alien Univerzum világát,még nagyobb teret adva és érdekes mitikus alapot,végül is a scifi-nek ez a lényege nem?így a legtökéletesebb minél hatalmasabb világot teremt,mindenképpen minden elemében érdekeset.de ezekhez hogy valaki élvezze minél több és belső világ kell,és fantázia,átélés és nem mindenben az emberi mércékkel várt dolgok,hiba keresése,a sci-fi lényege már kezdetektől fogva a tér és a világ új irányú,szabadelvű megformálása határok nélkül,túl az embervilágon ahol most van,aki teret és minél több sazbadságot add nem rab képzelőerejének,élvezni fogja,talán kellene egy kis belső plusz is nem ...
2013. nov. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Számomra pont hogy leszűkítette ezt az univerzumot. Az alien számomra mindig is egy misztikus, 'ismeretlen' lény volt. A film azt mutatja be, hogy megint mi emberek vagyunk úgymond az istenek. Hozzánk hasonlóak a tervezőink, akik el akarnak pusztítani minket (milyen meglepő ez a gondolkodásmód) és általunk jött létre az alien lény is. Én annak örültem volna, ha az alieneknek semmi köze az emberekhez közvetlenül. Régen azt hittük, hogy körülöttünk forog a nap, a világ... ez most sem változott.
2014. febr. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy általunk jöttek létre az Alien-ek. A film történetének ideje alatt is léteznek valahol, illetve a film végén létrejött lény csak egy hasonló mutáns. Viszont az új Alien-előzményben újabb lényeket fogunk látni.
2015. dec. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!